Więcej beneficjentów unijnych dotacji na OZE w woj. mazowieckim

Więcej beneficjentów unijnych dotacji na OZE w woj. mazowieckim
Fot. ABB
REKLAMA

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaktualizowała listę beneficjentów unijnego dofinansowania w konkursie dedykowanym inwestorom zamierzającym uruchomić wytwarzanie energii odnawialnej.

W ramach ostatniego naboru wniosków na unijne dofinansowanie, prowadzonego w ramach działania 4.1 „Odnawialne źródła energii” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego pierwszą listę beneficjentów opublikowano w czerwcu br.

Znalazło się na niej 6 projektów o łącznej wartości 13,29 mln zł, przy założonych wydatkach kwalifikowanych na poziomie 9,28 mln zł i dofinansowaniu o wartości 5,34 mln zł.  

Dofinansowanie przyznano m.in. na budowę dwóch farm fotowoltaicznych w miejscowościach Zawady i Tończa, o jednostkowej mocy do 1 MW. Za te inwestycje odpowiadają spółki z grupy PGB Energetyka, a CAPEX każdej z nich określono na ponad 2,7 mln zł przy wnioskowanym dofinansowaniu po 0,9 mln zł.

Teraz Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych opublikowała zaktualizowaną listę beneficjentów, na której znalazły się już 23 projekty o łącznej wartości 52,16 mln zł, przy kosztach kwalifikowanych rzędu 36,37 mln zł i przy wnioskowanym dofinansowaniu na łączną sumę 19,4 mln zł.

W większości na rozszerzeniu listy beneficjentów zyskali inwestorzy planujący budowę elektrowni fotowoltaicznych. Takie instalacje mają powstać m.in. w Natolinie (Duon Dystrybucja), Brodach (Mega-Solar Invest), Sochaczewie (Trade-Wat) czy na terenach należących do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku.

Pełna, zaktualizowana lista beneficjentów unijnych dotacji w ostatnim konkursie z działania 4.1 „Odnawialne źródła energii” z RPO WM jest dostępna pod tym linkiem.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...