Ponad 1,7 tys. miejsc pracy dzięki wsparciu InnoEnergy

Ponad 1,7 tys. miejsc pracy dzięki wsparciu InnoEnergy
Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy
REKLAMA

InnoEnergy, największy w Europie fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart, opublikował raport, w którym wskazał na dotychczasowe efekty swojej działalności.

Jak wylicza InnoEnergy, dzięki wspieranym przez niego rozwiązaniom w ciągu 25 lat wygenerowane zostanie 1 147 GWh energii z czystych źródeł, oszczędności w kosztach energii sięgną 809,5 mln euro, a emisja dwutlenku węgla zmniejszy się o 5,5 mln ton, co odpowiadałoby wyeliminowaniu z ruchu drogowego aż 47 tys. samochodów.

InnoEnergy wylicza ponadto, że dzięki wspieranym startupom utworzono już 1741 nowych miejsc pracy.

Nasze 200 startupów wprowadziło w życie innowacyjne technologie, które sprostają wyzwaniom energetycznym zmieniającego się społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o redukcję emisji gazów cieplarnianych czy tworzenie miejsc pracy, firmy te wywierają zauważalny wpływ na sposób, w jaki Europa postrzega, rozwija i wykorzystuje zrównoważoną energię – powiedziała podczas konferencji prasowej na TBB Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.

Wśród startupów wspieranych przez InnoEnergy jest poznańska firma EasySolar, która stworzyła aplikację mającą uprościć i przyspieszyć proces sprzedaży instalacji fotowoltaicznych. Aplikacja służy do przygotowywania koncepcyjnego projektu, analizy finansowej oraz generowania profesjonalnej oferty instalacji PV.

Jak informował portal Gramwzielone.pl Marcin Dolata, CEO EasySolar, InnoEnergy zainwestował w jego firmę ponad 0,5 mln zł, obejmując 10 proc. udziałów. 

Innym przykładem polskiej inwestycji InnoEnergy jest Gradis, który zaprojektował rozwiązanie dla oświetlenia zewnętrznego umożliwiające projektowanie, kontrolę oraz konserwację zarówno nowej jak i już istniejącej infrastruktury oświetleniowej. Gradis ma umożliwić redukcję zużycia energii aż do 80 proc.

InnoEnergy to fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart. Poprzez wiedzę, finansowanie oraz sieć kontaktów wspiera komercjalizację produktów i ich wprowadzenie na rynki międzynarodowe.

Fundusz jest obecny w czterdziestu krajach, gdzie współpracuje z ponad trzystoma partnerami – największymi koncernami przemysłowymi, ośrodkami badawczymi i akademickimi oraz przedsiębiorcami, inwestując co roku ok. 400 mln zł.

W ciągu siedmiu lat działalności InnoEnergy zainwestowało w projekty innowacyjne o łącznej wartości 8 mld zł. Dzięki temu wsparciu na rynek trafiło dotychczas osiemdziesiąt produktów.

Fundusz powstał w 2010 roku i posiada wsparcie Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Polak |
Czas najwyższy by przekwalifikować zastępy górniczych nierobów żerujących na Polakach i zapędzic ich do roboty w generowaniu czystej energii!
AST |
Babka chce zaistnieć. Zainwestowali w Polsce na poziomie wójta biednej gminy. Po co takie newsy? Nie macie o czym pisać to zainteresujcie się tym, co ogranicza nas bo jesteśmy w ogonie Unii pod względem produkcji energii z OZE.

Giełda OZE

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Last minute dla tegorocznych aukcji PV / wiatr na kredyt 0%

Do godziny 16:00 dnia 21.11.2018 proszę Developerów PV i Wiatru o kontakt w celu aplikowania o kredy czytaj dalej...

Preferencyjne kredyty na budowę biogazowni rolniczych

Katana Konsulting zaprasza inwestorów w biogazownie do aplikowania o pożyczki preferencyjne w wysoko czytaj dalej...

Linia do produkcji pelletu 2018

Linia do produkcji pelletu z trociny o wydajności 1 t/h Rok produkcji 2018 Linia składa się z: czytaj dalej...