Zmiany w treści ofert w tegorocznych aukcjach dla OZE

Zmiany w treści ofert w tegorocznych aukcjach dla OZE
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Kolejne aukcje dla odnawialnych źródeł energii zbliżają się wielkimi krokami. Urząd Regulacji Energetyki zwraca uwagę na zmiany dotyczące treści składanych ofert, które wynikają z regulacji przyjętych w lipcu br. w ostatniej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Urząd Regulacji Energetyki podał, że w związku z wprowadzonymi zmianami w ustawie o OZEi, zmianie uległa treść oferty składanej w aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii w części dotyczącej składanych przez wytwórcę oświadczeń.

Oprócz konieczności wskazania przez wytwórcę w formularzu oferty wartości ceny sprzedaży energii elektrycznej wynikającej z oferty, wytwórca zobowiązany jest także do wskazania w jej treści kwoty udzielonej pomocy publicznej (inwestycyjnej), a także wartości ceny skorygowanej, obliczonej zgodnie z art. 39 ust. 5 ustawy o OZE.

W myśl art. 79 ust. 3 pkt 9 w związku z art. 39 ust. 6 ustawy o OZE, formularz oferty składanej w aukcji w roku 2018 powinien zawierać m.in. oświadczenie wymagające wskazania kwoty udzielonej pomocy publicznej (inwestycyjnej) wyrażonej w złotych, którą wytwórca winien obliczyć zgodnie z art. 39 ust. 3 i 4 tej ustawy; a także wartości ceny skorygowanej, wyrażonej w zł/MWh, którą wytwórca winien obliczyć zgodnie z art. 39 ust. 5 tej ustawy.

W przypadku nieudzielenia pomocy inwestycyjnej przeznaczonej na realizację inwestycji objętej ofertą, wartość ceny skorygowanej powinna być równa cenie wynikającej z oferty, złożonej przez wytwórcę

Więcej w informacji Prezesa URE nr 80/2018 [link]

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
głupigoj |
Czyli jak ktoś jest właścicielem OZE z czasów Adolfa to może startować z pełną stawką . Ja 8 lat temu zrobiłem kalkulację z 480zł ( razem- zielona z certyfikatów + czarna) i wtedy z dotacją mi się to opłacało . Potem Rudy wywalił mnie w ..."kosmos" . A teraz ( za PISu) startując w aukcji muszę zrezygnować z praw nabytych i zgodzić się na 60% stawki referencyjnej i to bez gwarancji że wygram aukcję . Ludzie , nie inwestujcie w OZE !!! Czy to PO czy PIS - i tak zrobią Was w ...."kosmos"

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...