Zmiany w treści ofert w tegorocznych aukcjach dla OZE

Zmiany w treści ofert w tegorocznych aukcjach dla OZE
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Kolejne aukcje dla odnawialnych źródeł energii zbliżają się wielkimi krokami. Urząd Regulacji Energetyki zwraca uwagę na zmiany dotyczące treści składanych ofert, które wynikają z regulacji przyjętych w lipcu br. w ostatniej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Urząd Regulacji Energetyki podał, że w związku z wprowadzonymi zmianami w ustawie o OZEi, zmianie uległa treść oferty składanej w aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii w części dotyczącej składanych przez wytwórcę oświadczeń.

Oprócz konieczności wskazania przez wytwórcę w formularzu oferty wartości ceny sprzedaży energii elektrycznej wynikającej z oferty, wytwórca zobowiązany jest także do wskazania w jej treści kwoty udzielonej pomocy publicznej (inwestycyjnej), a także wartości ceny skorygowanej, obliczonej zgodnie z art. 39 ust. 5 ustawy o OZE.

W myśl art. 79 ust. 3 pkt 9 w związku z art. 39 ust. 6 ustawy o OZE, formularz oferty składanej w aukcji w roku 2018 powinien zawierać m.in. oświadczenie wymagające wskazania kwoty udzielonej pomocy publicznej (inwestycyjnej) wyrażonej w złotych, którą wytwórca winien obliczyć zgodnie z art. 39 ust. 3 i 4 tej ustawy; a także wartości ceny skorygowanej, wyrażonej w zł/MWh, którą wytwórca winien obliczyć zgodnie z art. 39 ust. 5 tej ustawy.

W przypadku nieudzielenia pomocy inwestycyjnej przeznaczonej na realizację inwestycji objętej ofertą, wartość ceny skorygowanej powinna być równa cenie wynikającej z oferty, złożonej przez wytwórcę

Więcej w informacji Prezesa URE nr 80/2018 [link]

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
głupigoj |
Czyli jak ktoś jest właścicielem OZE z czasów Adolfa to może startować z pełną stawką . Ja 8 lat temu zrobiłem kalkulację z 480zł ( razem- zielona z certyfikatów + czarna) i wtedy z dotacją mi się to opłacało . Potem Rudy wywalił mnie w ..."kosmos" . A teraz ( za PISu) startując w aukcji muszę zrezygnować z praw nabytych i zgodzić się na 60% stawki referencyjnej i to bez gwarancji że wygram aukcję . Ludzie , nie inwestujcie w OZE !!! Czy to PO czy PIS - i tak zrobią Was w ...."kosmos"

Giełda OZE

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Last minute dla tegorocznych aukcji PV / wiatr na kredyt 0%

Do godziny 16:00 dnia 21.11.2018 proszę Developerów PV i Wiatru o kontakt w celu aplikowania o kredy czytaj dalej...

Preferencyjne kredyty na budowę biogazowni rolniczych

Katana Konsulting zaprasza inwestorów w biogazownie do aplikowania o pożyczki preferencyjne w wysoko czytaj dalej...

Linia do produkcji pelletu 2018

Linia do produkcji pelletu z trociny o wydajności 1 t/h Rok produkcji 2018 Linia składa się z: czytaj dalej...