Prezydent: nowoczesny kraj to powszechne wykorzystanie OZE

Prezydent: nowoczesny kraj to powszechne wykorzystanie OZE
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA

W liście skierowanym do uczestników konferencji „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich”, która odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia w Grodnie k. Międzyzdrojów, prezydent Andrzej Duda zapewnił o jego „przychylności dla wszelkich inicjatyw promujących energetykę rozproszoną”. Biorąc pod uwagę skalę i możliwy udział energetyki rozproszonej w całości produkcji energii w Polsce, jest to dla naszego kraju olbrzymia szansa na większą niezależność energetyczną i bezpieczeństwo środowiskowe napisał prezydent.

–  Bezpieczeństwo energetyczne gospodarstw rolnych i polskich rodzin mieszkających na wsi to cel, do którego powinniśmy dążyć. Dlatego tak ważna jest powszechna dostępność urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. W nowoczesnym kraju to te źródła powinny być powszechnie używane wszędzie tam, gdzie jest to możliwe – podkreślił prezydent w liście do uczestników konferencji w Międzyzdrojach, który odczytała minister Halina Szymańska

Polska wieś zasługuje na to, by w pełni uczestniczyć w skoku cywilizacyjnym, którego ważnym elementem jest produkcja energii ze źródeł odnawialnych. Samodzielność energetyczna gmin wiejskich jest jednym z założeń leżących u podstaw zrównoważonego rozwoju Polski. To również szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw dostarczających technologie służące wytwarzaniu energii na własne potrzeby, a także ogromne pole do innowacji – czytamy w liście prezydenta.

W liście skierowanym do uczestników konferencji prezydent zapewnił, że państwo tworzy mechanizmy zachęcające do korzystania z przydomowych instalacji pomp ciepła, a także do termomodernizacji budynków. – Przykładem może być wdrażany wieloletni program inwestycyjny „Czyste Powietrze”. Te działania przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców wsi, ale także wpływają znacząco na bezpieczeństwo energetyczne Polski, również na terenach wiejskich.

III. edycja Międzynarodowej Konferencji „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich” odbywała się w dniach 11-12 października w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

Portal Gramwzielone.pl objął nad konferencją patronat medialny.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (16)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Polak |
Super slogany dla ciemnego PiSoludu. A tak naprawdę co ten żałosny Dudopis może zrobić bez sygnału od swojego władcy marionetek? NIC!!!
OSD |
No ciekawe, czyli Polska nie jest i nie będzie długo nowoczesnym krajem. Brawo.
PolakiBiedakiCebulaki |
To czemu PIS blokuje wiatraki i całe OZE?
olik74 |
Nie zadawajcie retorycznych pytań.
jasiek |
Przecież polska wieś od zawsze korzysta z energii odnawialnej tylko większość miastowych tego nie widzi. Spalanie drewna słabej jakości to podstawa ogrzewania na wsi. Nie żadne pompy ciepła czy fotowoltaika ale kotły na drewno i inną nie przetworzoną biomasę powinny być promowane na obszarach wiejskich. Żaden chłop nie będzie kupował węgla, ekogroszku czy pelletu jeśli ma drewno za darmo i wystraczy tylko do lasu pojechać.
darwin |
Węgiel First !
Luis |
@ Polaki Biedaki Cebulaki. Teoretycznie PIS jest za OZE. Najpierw jednak musi sie wyczerpac wungiel do 2000m.
Seas |
Ten człowiek zna się tylko na modlitwie.
Krzysiek |
@ Luis - Teoertycznie PIS daje 500+ ze swoich (których nie ma) a praktycznie powiększa debet.
KLER |
Więcej kościołów w polsce.
Paweł |
Duda o OZE wie tyle co ja o rozszczepieniu jądra atomowego...
50 - 70 procent |
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wyzsze-ceny-pradu-i-gazu-inflacja-w-gore-ceny-energii-drozeja/lhfsypl
jacek |
odnośnie wypowiedzi Pana Prezydenta [ dlaczego Pan podpisał ustawę o OZE , żeby nie weszły w życie przepisy o taryfy GWARANTOWANYCH jak ma być POLSKA nowoczesna i rozwojowa np. władza się zmienia to demoluje ustawy innej władzy wprowadza swoje nie koniecznie do końca dobre nie pyta się obywateli tego kraju co inwestują w OZE tylko lobyśćii się liczą i tak się koło zamyka
Polska Radomiem Europy |
Pan Adrian - idiota, prawde Ci powie jedynie jak się pomyli ...
Zyrandol |
Czego się nam prezydent marionetka najadł. Chyba marychy, że ma zwidy i wszędzie widzi OZE rozkwitające, a ME te zwidy mu zwija wprowadzając UDT na wiatraki. Tylko patrzeć jak wejdą na wodę, fotowoltaikę i biogaz. Tam też jest dla nich kasa.
Obserwator |
Przed ostatnimi wyborami Duda też okazywał wsparcie dla frankowiczów... Tak więc niech on może nie wspiera w taki sam sposób OZE :-/

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...