Ponad tysiąc nowych mikrointsalacji w sieci Enea Operator

Ponad tysiąc nowych mikrointsalacji w sieci Enea Operator
erhard renz, flickr cc
REKLAMA

W pierwszej połowie 2018 r. Enea Operator przyłączyła do swoich sieci 1045 mikroinstalacji wszystkie wykonano wyłącznie w technologii fotowoltaicznej. Ponadto w sieci tego operatora pojawiło się w tym czasie tylko kilka większych źródeł OZE.

Wynik przyłączeń 1045 mikroinstalacji o łącznej mocy 7,6 MW odnotowany przez Enea Operator w pierwszej połowie br. jest lepszy od zanotowanego w pierwszej połowie 2017 r., kiedy do sieci tego operatora zostały przyłączone w sumie 742 mikroinstalacje o łącznej mocy 5,23 MW – wynika z informacji zebranych przez portal Gramwzielone.pl.

W całym ubiegłym roku Enea Operator przyłączyła do sieci 1808 mikroinstalacji o łącznej mocy 12,88 MW. Według danych Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na koniec 2017 r. w sieci tego operatora działały w sumie 4252 mikroinstalacje – więcej o ponad tysiąc miała wówczas Energa Operator, a ponad dwa razy więcej mikroinstalacji pracowało w tym czasie w sieciach Tauron Dystrybucja i PGE Dystrybucja.

Z liczb przekazanych przez PTPiREE wynika, że na koniec 2017 r. w sieci Enei Operator znajdowały się odnawialne źródła energii o łącznej mocy 1295,6 MW.

Tymczasem, oprócz ponad tysiąca mikroinstalacji, w pierwszej połowie br. w sieci Enei Operator pojawiło się jeszcze tylko siedem większych odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 8,34 MW – w tym cztery instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 3,36 MW, jedna biogazownia o mocy 0,48 MW oraz jeden wiatrak o mocy 4,5 MW.

Wyłącznie w drugim kwartale tego roku Enea przyłączyła 621 mikroinstalacji o łącznej mocy 4,4 MW – wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej. Do tego przyłączono cztery większe instalacje OZE o łącznej mocy 2,14 MW – w tym trzy instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 1,66 MW oraz biogazownię o mocy 0,48 MW.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
cuuube |
Jest tu ktoś z tych przyłączonych do eneii ?
kajko |
Nie ale uwaga na faktury oszukują z rękawa wypisują dane
Yaro |
U wszystkich pewnikiem założyli liczniki, które nie bilansują międzyfazowo. Zatem, średnio każdy prosument traci około 15-25 % opustu na zużycie własne. Rocznie to kilkaset zł. Enea operator robi to w pełni świadomie i celowo. Liczą przede wszystkim na nieświadomość klientów. Dlatego ważnym jest rozpowszechnianie tej wiedzy. Pewnie po pierwszych przegranych procesach sądowych wymienią tym, co się upomną. Pozdrawiam
kajko |
Yaro kto złożył

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...