Ponad tysiąc nowych mikrointsalacji w sieci Enea Operator

Ponad tysiąc nowych mikrointsalacji w sieci Enea Operator
erhard renz, flickr cc
REKLAMA

W pierwszej połowie 2018 r. Enea Operator przyłączyła do swoich sieci 1045 mikroinstalacji wszystkie wykonano wyłącznie w technologii fotowoltaicznej. Ponadto w sieci tego operatora pojawiło się w tym czasie tylko kilka większych źródeł OZE.

Wynik przyłączeń 1045 mikroinstalacji o łącznej mocy 7,6 MW odnotowany przez Enea Operator w pierwszej połowie br. jest lepszy od zanotowanego w pierwszej połowie 2017 r., kiedy do sieci tego operatora zostały przyłączone w sumie 742 mikroinstalacje o łącznej mocy 5,23 MW – wynika z informacji zebranych przez portal Gramwzielone.pl.

W całym ubiegłym roku Enea Operator przyłączyła do sieci 1808 mikroinstalacji o łącznej mocy 12,88 MW. Według danych Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na koniec 2017 r. w sieci tego operatora działały w sumie 4252 mikroinstalacje – więcej o ponad tysiąc miała wówczas Energa Operator, a ponad dwa razy więcej mikroinstalacji pracowało w tym czasie w sieciach Tauron Dystrybucja i PGE Dystrybucja.

Z liczb przekazanych przez PTPiREE wynika, że na koniec 2017 r. w sieci Enei Operator znajdowały się odnawialne źródła energii o łącznej mocy 1295,6 MW.

Tymczasem, oprócz ponad tysiąca mikroinstalacji, w pierwszej połowie br. w sieci Enei Operator pojawiło się jeszcze tylko siedem większych odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 8,34 MW – w tym cztery instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 3,36 MW, jedna biogazownia o mocy 0,48 MW oraz jeden wiatrak o mocy 4,5 MW.

Wyłącznie w drugim kwartale tego roku Enea przyłączyła 621 mikroinstalacji o łącznej mocy 4,4 MW – wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej. Do tego przyłączono cztery większe instalacje OZE o łącznej mocy 2,14 MW – w tym trzy instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 1,66 MW oraz biogazownię o mocy 0,48 MW.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
cuuube |
Jest tu ktoś z tych przyłączonych do eneii ?
kajko |
Nie ale uwaga na faktury oszukują z rękawa wypisują dane
Yaro |
U wszystkich pewnikiem założyli liczniki, które nie bilansują międzyfazowo. Zatem, średnio każdy prosument traci około 15-25 % opustu na zużycie własne. Rocznie to kilkaset zł. Enea operator robi to w pełni świadomie i celowo. Liczą przede wszystkim na nieświadomość klientów. Dlatego ważnym jest rozpowszechnianie tej wiedzy. Pewnie po pierwszych przegranych procesach sądowych wymienią tym, co się upomną. Pozdrawiam
kajko |
Yaro kto złożył

Giełda OZE

Vestasy: V-90, V-80, 80-100m wieza

oferta uzywanych turbin wiatrowych do demontazu: Vestasy 2MW, V-90, V-80, wieze 80-100m, czytaj dalej...

Elektrownia fotowoltaiczna 16,32MW

Elektrownia fotowoltaiczna 16,32MW Położenie - Kamień Mały gmina Witnica województwo Lubuskie, tere czytaj dalej...

FARMY FOTOWOLTAICZNE - KUPIĘ

Kupimy projekty budowy farm fotowoltaicznych z pełną dokumentacją w tym z prawomocnym pozwoleniem na czytaj dalej...

Celowe spółki z o.o. z projektami PV : od 1 do 10 MW

Sprzedam w atrakcyjnej cenie celowe spółki z o.o. z projektami PV w zachodnio-północnej Polsce. I czytaj dalej...