Tetra Pak ma już połowę energii z OZE

Tetra Pak ma już połowę energii z OZE
Instalacja fotowoltaiczna na dachu fabryki Tetra Pak w Lund w Szwecji. Fot. E.ON
REKLAMA

Tetra Pak, czołowy producent materiału stosowanego w opakowaniach żywności, pochwalił się 50-procentowym udziałem energii ze źródeł odnawialnych. W jaki sposób tego dokonał?

Wywodząca się ze Szwecji firma zwiększyła udział energii odnawialnej w swoim miksie energii elektrycznej w ciągu dwóch lat 2,5-krotnie. Jeszcze w 2016 r. udział OZE wynosił 20 proc., a teraz sięga 50 proc.

Firma zapewnia, że jej fabryki w Szwecji, Danii, Finlandii i RPA, w sumie 17 lokalizacji, są zasilane już wyłącznie energią odnawialną.

Tetra Pak osiągnęł to kupując certyfikaty poświadczające wyprodukowanie energii ze źródeł odnawialnych, ale także inwestując we własne źródła zielonej energii.

Koncern podkreśla, że zakup certyfikatów od producentów energii odnawialnej przyczynia się do generowania kolejnych inwestycji w OZE.

Poprzez zakup certyfikatów energii odnawialnej inwestujemy w zwiększenie możliwości produkcji z OZE. Oprócz tego badamy możliwości zwiększenia możliwości budowy instalacji solarnych na naszych obiektach – komentuje Mario Abreu z Tetra Pak.

Szwedzki koncern jako pierwszy zakupił gwarancje produkcji energii odnawialnej w Tajlandii, gdzie ponadto buduje na dachach swojej fabryki instalację fotowoltaiczną o docelowej mocy 1 MW.

Celem Tetra Pak jest całkowite przejście na energię odnawialną, do czego ta firma zobowiązała się przystępując do grona RE100 – czołowych koncernów, które zobowiązały się do osiągnięcia 100-procentowego udziału OZE w konsumowanej energii.

Obecnie inicjatywa RE100 skupia już 138 firm o zasięgu globalnym. To m.in. Google, Apple, eBay, Microsoft, T-Mobile, Nestle, Unilever, P&G, Nike, HP, Facebook, Philips,  Ikea, BMW, Tata Motors, General Motors, Coca-Cola, Tesco, Anheuser-Busch InBev, Carlsberg, a także instytucje finansowe – m.in. Bank of America, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Commerzbank, Credit Agricole, JP Morgan, Aviva, Axa, ING, UBS i Citi.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
laik fotowoltaik |
Prawdziwe 100 % będzie tylko jeśli zasilanie pochodzi z instalacji off-grid. Takie bilansowanie certyfikatami ładnie wygląda, ale nie pokazuję skąd pochodzi energia , kiedy nie świeci i nie wieje. Oczywiście kierunek jest dobry.

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...