Pontecjał OZE w Warszawie i okolicach wzrósł o 0,43 MW. Tylko fotowoltaika

Pontecjał OZE w Warszawie i okolicach wzrósł o 0,43 MW. Tylko fotowoltaika
Fot. innogy Polska
REKLAMA

W pierwszym kwartale 2018 r. operator systemy dystrybucyjnego na terenie Warszawy i okolic przyłączył do sieci instalacje OZE o mocy pond 0,43 MW. Podobnie jak we wcześniejszym kwartale, przyłączono wyłącznie fotowoltaikę.

Jak poinformowało portal Gramwzielone.pl biuro prasowe innogy Stoen Operator, do sieci tego operatora w I kwartale 2018 roku przyłączono 73 instalacje odnawialnych źródeł energii o sumarycznej mocy 0,434 MW. W tym nie przyłączono innych źródeł OZE niż mikroinstalacje fotowoltaiczne.

To wynik przyłączeń gorszy niż odnotowany przez innogy Stoen Operator w rekordowym pod tym względem czwartym kwartale 2017 r., kiedy przyłączono w sumie 245 mikroinstalacji o łącznej mocy 1,285 MW, a do tego przyłączono jedną większą instalację fotowoltaiczną o mocy 0,65 MW.

Wcześniej, w trzecim kwartale 2017 r. do sieci innogy Stoen Operator przyłączono 83 mikroinstalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 514 kW.

Na koniec 2017 r. do sieci tego OSD było przyłączonych w sumie 539 mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 3 MW.

Do warszawskiej sieci na koniec ub.r. przyłączonych było jeszcze 7 większych instalacji OZE o łącznej mocy blisko 7,2 MW. Na ten wynik składały się źródła fotowoltaiczne oraz dwie instalacje biogazowe.

Inwestycje w domowe instalacje OZE w stolicy to w dużej mierze efekt dotacji przyznawanych już od kilku lat przez stołeczny ratusz.

Liczba wniosków na przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii – fotowoltaiki, pomp ciepła czy kolektorów słonecznych – w Warszawie co roku wzrasta.

Stołeczny magistrat wylicza, że w 2016 r. przyznano 170 takich dotacji, a w ubiegłym roku aż 546. Łączna kwota dofinansowania tych inwestycji przekroczyła 6,3 mln złotych.

W ubiegłym roku z miejskim wsparciem realizowano w Warszawie 461 inwestycji w domowe instalacje fotowoltaiczne.

W marcu zakończył się pierwszy tegoroczny nabór wniosków o dotacje z warszawskiego magistratu. Kolejny nabór powinien rozpocząć się z początkiem września br.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
aku |
Z czego będą zasilać te elektryczne samochody przyszłości ?

Giełda OZE

zlecę montaże ok 200 kw mikro instalacji PV

Zlecę montaż ok 200 kw mikro instalacji PV ( 3 x 5 kw , 2 x 6 kw , 2 x 7 kw , 6 x 9 kw , 2 x 15 k czytaj dalej...

Poszukuje dla klienta projektów dochodowych

Witam poszukuje dla klienta projektów dochodowych rentownych farmy słoneczne wiatra czytaj dalej...

Oferta współpracy w zakresie inwestycji w OZE

OFERTA WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE INWESTYCJI W OZE - najwyższy standard, atrakcyjna cena, szybkie terminy czytaj dalej...

Kupimy projekty farm wiatrowych lub funkcjonujące farmy wiatrowe

Kupimy: 1) projekty farm wiatrowych od 2 MW do wybudowania na nowych turbinach wiatrowych z pozwo czytaj dalej...