Samsung Electronics przejdzie na 100 proc. OZE

Samsung Electronics przejdzie na 100 proc. OZE
Instalacja PV na dachu siedziby Samsung Electronics w Suwon. Fot. Samsung
REKLAMA

Jedno z największych na świecie przedsiębiorstw branży elektronicznej zapowiedziało przejście na zasilanie energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych już do roku 2020.

Deklaracja Samsung Electronics dotyczy kluczowych oddziałów znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach.

Koreańska firma uzasadnia przejście na OZE w tych miejscach znajdującą się tam, dobrze rozwiniętą infrastrukturą umożliwiającą wygenerowanie odpowiednich ilości energii odnawialnej.

W komunikacie firmy nie ma natomiast mowy o przejściu na 100 proc. OZE w Korei Płd., w której mieści się siedziba firmy. Samsung podkreśla natomiast poparcie dla planów rządu w Seulu, który chce zwiększyć udział energii odnawialnej w krajowym miksie energetycznym do 20 proc. do roku 2030.

Ponadto Samsung ma zainstalować w swojej koreańskiej siedzibie w Suwon 42 tys. paneli fotowoltaicznych. Jeśli przemnożymy to przez moc pojedynczego panelu wynoszącą np. 300 W, otrzymujemy łączną moc planowanej instalacji na poziomie 12,6 MW.

Ponadto w przyszłym roku koreański koncern ma zamontować w swoich ośrodkach w Pyeongtaek i Hwaseong w sumie 21 tys. paneli fotowoltaicznych, a także wykorzysta instalacje geotermalne.

Koreańska firma informuje, że dzięki planowanym działaniom zwiększy konsumpcję energii odnawialnej do roku 2020 do poziomu odpowiadającego produkcji energii z elektrowni fotowoltaicznych o mocy 3,1 GW lub zapotrzebowaniu na energię generowanemu przez 115 tys. czteroosobowych koreańskich gospodarstw domowych.

Samsung zapowiada też współpracę z setką swoich najważniejszych poddostawców w celu zwiększenia u nich konsumpcji energii odnawialnej.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...