Samsung Electronics przejdzie na 100 proc. OZE

Samsung Electronics przejdzie na 100 proc. OZE
Instalacja PV na dachu siedziby Samsung Electronics w Suwon. Fot. Samsung
REKLAMA

Jedno z największych na świecie przedsiębiorstw branży elektronicznej zapowiedziało przejście na zasilanie energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych już do roku 2020.

Deklaracja Samsung Electronics dotyczy kluczowych oddziałów znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach.

Koreańska firma uzasadnia przejście na OZE w tych miejscach znajdującą się tam, dobrze rozwiniętą infrastrukturą umożliwiającą wygenerowanie odpowiednich ilości energii odnawialnej.

W komunikacie firmy nie ma natomiast mowy o przejściu na 100 proc. OZE w Korei Płd., w której mieści się siedziba firmy. Samsung podkreśla natomiast poparcie dla planów rządu w Seulu, który chce zwiększyć udział energii odnawialnej w krajowym miksie energetycznym do 20 proc. do roku 2030.

Ponadto Samsung ma zainstalować w swojej koreańskiej siedzibie w Suwon 42 tys. paneli fotowoltaicznych. Jeśli przemnożymy to przez moc pojedynczego panelu wynoszącą np. 300 W, otrzymujemy łączną moc planowanej instalacji na poziomie 12,6 MW.

Ponadto w przyszłym roku koreański koncern ma zamontować w swoich ośrodkach w Pyeongtaek i Hwaseong w sumie 21 tys. paneli fotowoltaicznych, a także wykorzysta instalacje geotermalne.

Koreańska firma informuje, że dzięki planowanym działaniom zwiększy konsumpcję energii odnawialnej do roku 2020 do poziomu odpowiadającego produkcji energii z elektrowni fotowoltaicznych o mocy 3,1 GW lub zapotrzebowaniu na energię generowanemu przez 115 tys. czteroosobowych koreańskich gospodarstw domowych.

Samsung zapowiada też współpracę z setką swoich najważniejszych poddostawców w celu zwiększenia u nich konsumpcji energii odnawialnej.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Panele Longi Mono Full PERC 300W 0,28 eur/w /

Panele Longi Mono Full PERC 300W 362 zł netto szt dostawa listopad czytaj dalej...

Kupie projekty PV z kwalifikacją do aukcji

Jesteśmy zainteresowani zakupem do 15 projektów PV do listopadowej aukcji. Zapraszam do przesłania czytaj dalej...

fotowoltaika

FOTOWOLTAIKA - poszukuję wspólnika inwestora w celu realizacji projektu PV o mocy 986 kW z pozwoleni czytaj dalej...

KUPIĘ PROJEKTY PV. SZYBKA TRANSAKCJA.

WITAM, KUPIĘ PROJEKTY PV Z PREKWALIFIKACJĄ. SZYBKA TRANSAKCJA JESZCZE PRZED LISPTOPADOWĄ AUKCJĄ. TE czytaj dalej...