Samsung Electronics przejdzie na 100 proc. OZE

Samsung Electronics przejdzie na 100 proc. OZE
Instalacja PV na dachu siedziby Samsung Electronics w Suwon. Fot. Samsung
REKLAMA

Jedno z największych na świecie przedsiębiorstw branży elektronicznej zapowiedziało przejście na zasilanie energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych już do roku 2020.

Deklaracja Samsung Electronics dotyczy kluczowych oddziałów znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach.

Koreańska firma uzasadnia przejście na OZE w tych miejscach znajdującą się tam, dobrze rozwiniętą infrastrukturą umożliwiającą wygenerowanie odpowiednich ilości energii odnawialnej.

W komunikacie firmy nie ma natomiast mowy o przejściu na 100 proc. OZE w Korei Płd., w której mieści się siedziba firmy. Samsung podkreśla natomiast poparcie dla planów rządu w Seulu, który chce zwiększyć udział energii odnawialnej w krajowym miksie energetycznym do 20 proc. do roku 2030.

Ponadto Samsung ma zainstalować w swojej koreańskiej siedzibie w Suwon 42 tys. paneli fotowoltaicznych. Jeśli przemnożymy to przez moc pojedynczego panelu wynoszącą np. 300 W, otrzymujemy łączną moc planowanej instalacji na poziomie 12,6 MW.

Ponadto w przyszłym roku koreański koncern ma zamontować w swoich ośrodkach w Pyeongtaek i Hwaseong w sumie 21 tys. paneli fotowoltaicznych, a także wykorzysta instalacje geotermalne.

Koreańska firma informuje, że dzięki planowanym działaniom zwiększy konsumpcję energii odnawialnej do roku 2020 do poziomu odpowiadającego produkcji energii z elektrowni fotowoltaicznych o mocy 3,1 GW lub zapotrzebowaniu na energię generowanemu przez 115 tys. czteroosobowych koreańskich gospodarstw domowych.

Samsung zapowiada też współpracę z setką swoich najważniejszych poddostawców w celu zwiększenia u nich konsumpcji energii odnawialnej.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Sprzedam pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1 MW

Sprzedam pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1 MW czytaj dalej...

Kupię turbinę wiatrową DEWIND 1MW

Kupię turbinę wiatrową DEWIND 1MW czytaj dalej...

SPRZEDAM PROJEKTY PV 1MW WOJ. PODLASKIE

Sprzedam projekty do 1 MW na terenie woj. podlaskiego, szczegóły telefonicznie czytaj dalej...

Vestas V80 2,0MW

Do sprzedania pracujące Vestas V80 100 m. wieża Termin demontażu początek września. manufakturae czytaj dalej...