Tesla blisko osiągnięcia celu produkcji Modelu 3?

Tesla blisko osiągnięcia celu produkcji Modelu 3?
Udział Modelu 3 w sprzedaży sedanów klasy premium w USA. Fot. Tesla
REKLAMA

Podczas corocznego spotkania z akcjonariuszami Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, poinformował, że osiągnięcie skali produkcji Modelu 3 na poziomie 5 000 szt. jest do końca czerwca „całkiem prawdopodobne”. Obecnie z taśm montażowych zjeżdża ok. 3 500 szt. pojazdu na tydzień. To wzrost o ponad tys. szt. w porównaniu do kwietnia  informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

Elon Musk powtórzył prognozę, zgodnie z którą Tesla zanotuje zysk w drugiej połowie 2018 r. Jego zdaniem, zlokalizowana w Nevadzie Gigafactory już wkrótce będzie produkować więcej baterii litowo-jonowych niż wszystkie pozostałe zakłady firm motoryzacyjnych na świecie łącznie.

Szczegóły na temat kolejnej fabryki Tesli, która powstanie w Szanghaju, mają zostać ujawnione w lipcu. Musk zapowiada ponadto budowę zakładu produkcyjnego w Europie.

Plany Tesli obejmują ponadto wprowadzenie na rynek kolejnych pojazdów. W lipcu ruszą dostawy Modelu 3 z napędem na wszystkie koła, zaś w I kwartale 2019 r. zadebiutuje podstawowa odmiana „short-range” wyceniona na 35 000 dolarów (ok. 128 000 zł) i wyposażona w akumulatory o pojemności ok. 50 kWh.

W marcu przyszłego roku Tesla zamierza zaprezentować Model Y – crossovera, którego produkcja ruszy w pierwszej połowie 2020 r., podobnie jak drugiej generacji supersportowego Roadstera oraz zeroemisyjnej ciężarówki Semi. Pierwotnie zapowiadano, że elektryczny ciągnik siodłowy trafi na drogi jeszcze w 2019 r.

Finalne wersje Semi i Roadstera mają się różnić od zaprezentowanych w ubiegłym roku prototypów na skutek dokonanych ulepszeń. Elektryczna ciężarówka będzie dysponować większym zasięgiem, poprawie ulegnie również jej funkcjonalność.

Tesla poinformowała ponadto, że Model 3 jest obecnie najlepiej sprzedającym się sedanem klasy premium w Stanach Zjednoczonych i pod względem popularności wśród klientów wyprzedza takie pojazdy jak BMW serii 3, Mercedes Klasy C, Audi A3 czy Lexus IS.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
IXI |
Tradycyjnie powinni odezwać się tutaj wieszczący rychły upadek Tesli.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...