Tesla blisko osiągnięcia celu produkcji Modelu 3?

Tesla blisko osiągnięcia celu produkcji Modelu 3?
Udział Modelu 3 w sprzedaży sedanów klasy premium w USA. Fot. Tesla
REKLAMA

Podczas corocznego spotkania z akcjonariuszami Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, poinformował, że osiągnięcie skali produkcji Modelu 3 na poziomie 5 000 szt. jest do końca czerwca „całkiem prawdopodobne”. Obecnie z taśm montażowych zjeżdża ok. 3 500 szt. pojazdu na tydzień. To wzrost o ponad tys. szt. w porównaniu do kwietnia  informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

Elon Musk powtórzył prognozę, zgodnie z którą Tesla zanotuje zysk w drugiej połowie 2018 r. Jego zdaniem, zlokalizowana w Nevadzie Gigafactory już wkrótce będzie produkować więcej baterii litowo-jonowych niż wszystkie pozostałe zakłady firm motoryzacyjnych na świecie łącznie.

Szczegóły na temat kolejnej fabryki Tesli, która powstanie w Szanghaju, mają zostać ujawnione w lipcu. Musk zapowiada ponadto budowę zakładu produkcyjnego w Europie.

Plany Tesli obejmują ponadto wprowadzenie na rynek kolejnych pojazdów. W lipcu ruszą dostawy Modelu 3 z napędem na wszystkie koła, zaś w I kwartale 2019 r. zadebiutuje podstawowa odmiana „short-range” wyceniona na 35 000 dolarów (ok. 128 000 zł) i wyposażona w akumulatory o pojemności ok. 50 kWh.

W marcu przyszłego roku Tesla zamierza zaprezentować Model Y – crossovera, którego produkcja ruszy w pierwszej połowie 2020 r., podobnie jak drugiej generacji supersportowego Roadstera oraz zeroemisyjnej ciężarówki Semi. Pierwotnie zapowiadano, że elektryczny ciągnik siodłowy trafi na drogi jeszcze w 2019 r.

Finalne wersje Semi i Roadstera mają się różnić od zaprezentowanych w ubiegłym roku prototypów na skutek dokonanych ulepszeń. Elektryczna ciężarówka będzie dysponować większym zasięgiem, poprawie ulegnie również jej funkcjonalność.

Tesla poinformowała ponadto, że Model 3 jest obecnie najlepiej sprzedającym się sedanem klasy premium w Stanach Zjednoczonych i pod względem popularności wśród klientów wyprzedza takie pojazdy jak BMW serii 3, Mercedes Klasy C, Audi A3 czy Lexus IS.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
IXI |
Tradycyjnie powinni odezwać się tutaj wieszczący rychły upadek Tesli.

Giełda OZE

Sprzedam pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1 MW

Sprzedam pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1 MW czytaj dalej...

Kupię turbinę wiatrową DEWIND 1MW

Kupię turbinę wiatrową DEWIND 1MW czytaj dalej...

SPRZEDAM PROJEKTY PV 1MW WOJ. PODLASKIE

Sprzedam projekty do 1 MW na terenie woj. podlaskiego, szczegóły telefonicznie czytaj dalej...

Vestas V80 2,0MW

Do sprzedania pracujące Vestas V80 100 m. wieża Termin demontażu początek września. manufakturae czytaj dalej...