Apel branży ws. ustawy o OZE

Apel branży ws. ustawy o OZE
Fot. Kancelaria Sejmu RP
REKLAMA

Organizacje branżowe reprezentujące poszczególne sektory odnawialnych źródeł energii zaapelowały do posłów i senatorów o poparcie zaproponowanych przez rząd zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii. Jutro prace nad projektem nowelizacji rozpocznie sejmowa Komisja Energii i Skarbu Państwa.

Posłowie rozpoczną jutro procedowanie długo wyczekiwanej przez branżę odnawialnych źródeł energii nowelizacji ustawy o OZE, która ma umożliwić uruchomienie kolejnych aukcji i realizację nowych inwestycji na krajowym rynku energetyki odnawialnej.

Mimo, że eksperci oceniający najnowszy projekt nowelizacji ustawy o OZE wskazali już na jego wady, które mogą być źródłem niepewności wśród inwestorów i problemów z interpretacją nowego prawa, branża OZE liczy na wyeliminowanie tych wad i szybkie przyjęcie nowych regulacji.

Nowelizacja ustawy będzie szansą na uwolnienie olbrzymiego potencjału OZE, dlatego tak ważne jest, żeby proponowane w projekcie zapisy zostały przyjęte przez Sejm i Senat – komentuje Daria Kulczycka, dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu w Konfederacji Lewiatan.      

Organizacje branżowe reprezentujące poszczególne sektory OZE wystosowały do parlamentarzystów list, w którym zaapelowały o poparcie proponowanych przez rząd zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii i innych ustawach – m.in. tzw. odległościowej. Wskazują w nim, że planowana nowelizacja pozwoli na korektę przepisów, które przyczyniły się do kryzysu sektora OZE w Polsce w ostatnich latach.

Oprócz listu wzywającego do przyjęcia nowelizacji ustawy o OZE organizacje branżowe uruchomiły stronę internetową www.popieramoze.pl, na której każdy obywatel może podpisać się pod apelem o wdrożenie regulacji sprzyjających rozwojowi odnawialnych źródeł energii.

Pod listem poparcia dla nowelizacji ustawy o OZE podpisały się m.in. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Konfederacja Lewiatan, Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Słonecznej, Stowarzyszenie Energii Odnawialnej czy Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Krzysiek |
To że w polskim rządzie siedzą nieuki rozkradające nasze podtaki to jedno, ale powiem Wam że pracuje w Banku i juz mamy odgórne nie na finansowanie konwencjonalnych elektrowni węglowych. Wszytskie światowe banki idą w kierunku OZE. Tak że wcześniej czy póżniej nawet nasz ułomny i złodziejski rząd będzie musiał to zrozumieć. Ponieważ nie dostanie ani grosza dofinansowania jak nie spełni kryteriów OZE :)
Anielska głupota |
A do kogó Wy te apele zanosicie?...Czyż czasem nie do matecznika obłudy i fałszu?:,,Jarosław Pinkas był jednym z członków rządu, którzy pożegnali się ze stanowiskami przy okazji odchudzania gabinetu Mateusza Morawieckiego. Pinkas był w latach 2015-2017 był wiceministrem zdrowia. Niedługo później przeszedł do KPRM, gdzie sprawował funkcję sekretarza stanu i pełnomocnika rządu ds. organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności. Gdy postanowiono "wyszczuplić" rząd, Morawiecki tłumaczył, że mają to być zmiany usprawniające prace. - Chcemy, żeby rząd był bardziej urzędniczy, a mniej polityczny - mówił. Analogiczne obowiązki Jak informuje RMF FM, po niewiele ponad miesiącu Pinkas wraca do rządu - ma zostać pełnomocnikiem premiera ds. Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. Zdaniem dziennikarzy, w praktyce oznacza to, że Pinkas dostanie etat ekspercki w ministerstwie rolnictwa, ale nie będzie miał ministerialnej rangi. Na razie nie ustalono wynagrodzenia nowego pełnomocnika.

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...