Nowe zasady wsparcia kogeneracji nie dla OZE?

Nowe zasady wsparcia kogeneracji nie dla OZE?
prenecon press
REKLAMA

System wsparcia dla jednostek wytwórczych produkujących energię elektryczną w kogeneracji funkcjonujący przez ostatnie lata w formule tzw. żółtych certyfikatów ostatecznie wygaśnie z końcem 2018 roku. O nowym, bradziej stabilnym systemie wsparcia mówi się już od dawna, ponieważ branża wiąże z nim duże nadzieje. 

Odpowiedzią na oczekiwania ze strony sektora wytwórczego ma być ustawa o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji, na mocy której wytwórcy będą mogli uzyskać dopłaty do produkowanej energii w postaci tzw. premii gwarantowanych lub premii kogeneracyjnych, w zależności od rodzaju jednostki wytwórczej.

Zmiany dotyczą także możliwości kumulacji pomocy publicznej oraz zróżnicowania zasad i długości okresu wsparcia w zależności od rodzaju źródła wytwórczego. Mimo wszystko nowy system wsparcia wydaje się atrakcyjną formą promocji energii elektrycznej produkowanej w kogeneracji, jednakże nie każdy wytwórca będzie mógł skorzystać na nowych zasadach.

Ograniczenia dotyczą zwłaszcza wytwórców energii w źródłach odnawialnych, ponieważ nie wszyscy będą mogli skorzystać ze wsparcia w pełnej wysokości lub w wielu przypadkach zostaną w całości wyłączeni z pod działania nowej ustawy.

Na czym dokładnie będą polegały nowe mechanizmy wsparcia oraz kto i w jaki sposób będzie mógł z nich skorzystać dowiedzą się Państwo podczas szkolenia pt.”Nowe zasady wsparcia dla kogeneracji”, które odbędzie się już 9 maja 2018 roku w Warszawie.

Organizatorem szkolenia jest Krajowy Instytut Energetyki Rozproszonej sp. z o.o.

Więcej informacji mogą Państwo zaczerpnąć na naszej stronie internetowej www.kier-institute.pl lub pobierając broszurę wydarzenia [TUTAJ].

9 maja 2018 r., ul. Chłodna 51, Warszawa

Koszt uczestnictwa: 890 PLN + VAT dla osób zgłoszonych do końca kwietnia.
 


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...