Wiceminister od węgla zajmie się również OZE

Wiceminister od węgla zajmie się również OZE
Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Po zdymisjonowaniu wiceministra Andrzeja Piotrowskiego, który w Ministerstwie Energii nadzorował m.in. odnawialne źródła energii, teraz tym obszarem zajmie się wiceminister Grzegorz Tobiszowski, który w ME odpowiada także za górnictwo.

W Ministerstwie Energii Andrzej Piotrowski nadzorował od końca 2015 r. pracę departamentu energii odnawialnej, rozproszonej i ciepłownictwa, departamentu energii jądrowej, departamentu nadzoru i polityki właścicielskiej, a także departamentu inteligentnych sieci i cyberbezpieczeństwa.

Teraz – jak podała Polska Agencja Prasowa – pracę departamentu energii odnawialnej, rozproszonej i ciepłownictwa, którego szefem jest dyrektor Andrzej Kaźmierski, nadzorować będzie wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

W resorcie energii Grzegorz Tobiszowski pełni funkcję wiceministra od grudnia 2015 r. Sprawuje też od lutego 2016 r. funkcję pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

W resorcie energii Andrzej Piotrowski nadzorował też pracę departamentu energii jądrowej. Zadania związane z tym obszarem przejmie inny z wiceministrów Tadeusz Skobel, który pracuje w ME od kilku miesięcy i odpowiadał dotąd m.in. za obszar związany z funduszami unijnymi.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
MojaPV |
I wreszcie te wasze OZE ruszy z kopyta. Dobry fachowiec wywinduje OZE na wyżyny jakie tylko mogą sobie zamarzyć wszyscy co mają świra na punkcie ProEco!
Rhb |
Drogi PISPV to musi być trauma 28% i wciąż w dòł a swoją premuę oddasz na Caritas
ElektrowniaPV |
@MojaPV wcale bym się nie zdziwił. No i trzeba się pogodzić z faktem, że najwięksi producenci oze to koncerny, które są też producentami z węgla.
zyrandol |
Uchowaj Boże jak on OZE pomoże.
zwęglona zielona pyra |
Teraz co tydzień bedzie nowela prawa o OZE(:-)))))))))))))))))))))))))))))))))
IXI |
Są kraje bez złóż węgla. Ba, są kraje bez surowców naturalnych w ogóle, a lepiej stoją technologicznie i gospodarczo (przy okazji militarnie) od Polski. Co niektórzy Polacy zczadziali już od tego węgla. Czekam, aż wreszcie skończą się złoża i może wtedy będzie w Polsce spokojniej.

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszkowskiego. Zape czytaj dalej...

Sprzedam kartę Fronius Data Menager 2.0

Sprzedam kartę wifi do inwertera Fronius. Nowa, nigdy nie używana. Pozostałość po inwestycji - stąd czytaj dalej...

Doświadczona ekipa monterów PV

Jesteśmy doświadczoną ekipą monterów PV (również solary i pompy ciepła). Wykonamy zlecone instalacj czytaj dalej...

Wykonanie, budowa PV

Firma z doświadczeniem przyjmie zlecenie budowy na terenie Polski instalacji fotowoltaicznych (z wył czytaj dalej...