CBA zatrzymało b. zarząd PGE Energia Odnawialna

CBA zatrzymało b. zarząd PGE Energia Odnawialna
Fot. CBA
REKLAMA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osoby zasiadające w 2010 r. w zarządzie należącej do grupy PGE spółki PGE Energia Odnawialna. Zatrzymania są związane z zakupem przez PGE EO elektrociepłowni w Przeworsku w woj. podkarpackim.

Niedziałająca elektrociepłownia zlokalizowana na terenie cukrowni w Przeworsku została zakupiona przez spółkę PGE Energia Odnawialna w roku 2010 za 22 mln zł. Tymczasem spółka Ecobamal, która sprzedała wówczas elektrociepłownię, kupiła związane z nią nieruchomości wcześniej za ok. 2,5 mln zł, ale w międzyczasie nie przygotowała infrastruktury umożliwiającej sprzedaż energii elektrycznej i ciepła.

Jak podała Polska Agencja Prasowa powołując się na CBA, zatrzymano cztery osoby z b. zarządu PGE Energia Odnawialna – prezesa Wojciecha A., Jacka P., Krzysztofa K. i Marzannę Ch., a także byłego dyrektora departamentu w PGE EO Bogdana Z. Zatrzymania objęły też rzeczoznawcę, który wycenił aktywa będące przedmiotem sprzedaży, a także prezesa spółki, od której PGE EO kupiła elektrociepłownię w Przeworsku.

Śledztwo w sprawie zakupu elektrociepłowni w Przeworsku było prowadzone od kilku lat. Kolejny zarząd PGE EO miał w 2012 roku zgłosić zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłych członków zarządu spółki.

PGE Energia Odnawialna jest spółką zależną PGE, która zajmuje się obszarem energetyki odnawialnej i świadczeniem regulacyjnych usług systemowych na mocy umowy z PSE.

Obecnie PGE EO administruje 4 elektrowniami szczytowo pompowymi o łącznej mocy zainstalowanej 1 542,635 MW, 29 elektrowniami wodnymi o mocy 95,757 MW, 14 farmami wiatrowymi o mocy 542,68 MW, a także elektrownią fotowoltaiczną o mocy 0,6 MW.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (11)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
PBC |
Typowe polskie - szacher macher z unijnych dotacji! Oj polaczki już po 2020 roku UE nie da Wam ani grosza. Dostaniecie kopa w dupę i realizowac wszytsko z WŁASNYCH pieniędzy!
Polak |
Dzięki POwcon rozkradali wszystko.
Sic |
@polak jakby wszystko rozkradli to by PiS nie miał z czego kraść. A jakoś kradną ile się da. Stąd piszesz nieprawdę.
C |
Jak się Big energy bierze za energię odnawialną to od razu wałki.
TakaPrawda |
Odnawialni w tej ,,energii odnawialnej'' są jedyni bandyci i złodzieje. W innych energiach PGE dzieje się to samo, choć sumy wałków mniejsze i dobrze rozpisane w papiery.....
TakaPrawda |
Odnawialni w tej ,,energii odnawialnej'' są jedyni bandyci i złodzieje. W innych energiach PGE dzieje się to samo, choć sumy wałków mniejsze i dobrze rozpisane w papiery.....
PolakiBiedakiCebulaki |
Polska to bogaty naród - rządy kradną nasze podatki od lat i nadal jest co kraść - dlatego jesteśmy biedakami! haha Tępy polackzowy naród!
qba |
Drodzy, zatrzymanie nie jest udowodnieniem winy zwłaszcza w dzisiejszych czasach (ostatnio policja otoczyła 4 kobiety bo szły z białymi różami pod pomnik). Zatrzymany będzie winny po prawomocnym wyroku. Piszecie że Big Energy to złodzieje, czyli władza - jutro Wy możecie być zatrzymani za oczernianie władzy, kto powie NIE, policja ???, prokuratura????.
Polak |
Sic | 2018-04-12 17:05:49 Nie oglądaj TVN bo ci całkiem mózg wypiorą, a nieprawdę to ty piszesz.
ŁUKASZENKO |
GŁUPIE 56 MILIONÓW SPALANIE IPORTOWANEJ BIOMASY PRZYWIEZIONEJ SPOD CZARNOBYLA POCIĄGAMY WSTRZYMYWANIE DOSTAW KRAJOWYCH BO CZRNOBYL PRZYJECHAŁ UMOWY DLA IPORTERÓW BEZ PRZETARGU NA PRZETARG DLA KRAJOWYCH DOSTAAWCÓW RESZTÓWKI PONIRZEJ KOSZTÓW PRODUKCJI KTOŚ W ENEA ALBO DURZO WYRZEJ PILNOWAŁ INTERESU IPORTERÓW POZATYM WORZENIE BIOMASY POWYRZEJ 200 KILOMETRÓW JES NIE OPLACALNE ALE JAK JEST GORĄCA WODA TO MORZNA COŚ PRZEPRAĆ
EcoSolar.pl |
To dobrze, że bandytów powoli wyłapują. Szkoda, że te działania są tak mało skuteczne, bo w branży OZE pod względem uczciwości i przejrzystości inwestycji jest dramat.

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...