Enspirion największym wygranym rynku DSR

Enspirion największym wygranym rynku DSR
Fot. Enspiron / Energa
REKLAMA

Polskie Sieci Elektroenergetyczne rozstrzygnęły kolejny przetarg na usługi redukcji mocy na żądanie operatora systemu elektroenergetycznego. Najwięcej gotowych do zredukowania mocy, tzw. negawatów, zaoferowała należąca do grupy Energa spółka Enspirion.

Enspirion w ostatnim przetargu Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) zgłosił gotowość ograniczenia zużycia w systemie o 340 MW w sezonie letnim (przez sześć godzin dziennie od kwietnia do września) i 360 MW w sezonie zimowym (przez cztery godziny dziennie od października do marca). To 70 proc. mocy możliwej do zakontraktowania przez PSE w przeprowadzonym ostatnio przetargu na redukcję zapotrzebowania na polecenie operatora systemu przesyłowego w ramach tzw. Programu gwarantowanego.

Spółka zaznacza jednocześnie, że to trzy razy większa moc niż zgłoszona w ubiegłorocznym, pierwszym przetargu zorganizowanym przez PSE.

W tym roku Enspirion wystawił do redukcji moc zakontraktowaną od nowych partnerów, w tym wszystkich spółek Grupy Azoty, która w ramach DSR może wspomóc bezpieczeństwo krajowego systemu elektroenergetycznego dzięki własnym źródłom zasilania działającym przy zakładowych elektrociepłowniach.

Jak zaznacza Enspirion, zgodnie z warunkami przetargu na usługi DSR operator systemu przesyłowego może wezwać firmy do redukcji od poniedziałku do piątku. W pakiecie letnim firmy muszą być dyspozycyjne w godzinach od 10 do 18, natomiast w zimowym od 16 do 20.

PSE ma zgłaszać wstępną potrzebę przeprowadzenia usługi dzień wcześniej, a firmy uczestniczące w programie gwarantowanym każdorazowo zaproponują cenę, która nie może być wyższa niż maksymalna wskazana w przetargu. PSE będzie przekazywać informację o wyborze konkretnej oferty najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem redukcji.

Więcej o wynikach ostatniego przetargu na DSR w artykule: PSE przeprowadziły kolejny przetarg na DSR. Kto złożył oferty?

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszkowskiego. Zape czytaj dalej...

Sprzedam kartę Fronius Data Menager 2.0

Sprzedam kartę wifi do inwertera Fronius. Nowa, nigdy nie używana. Pozostałość po inwestycji - stąd czytaj dalej...

Doświadczona ekipa monterów PV

Jesteśmy doświadczoną ekipą monterów PV (również solary i pompy ciepła). Wykonamy zlecone instalacj czytaj dalej...

Wykonanie, budowa PV

Firma z doświadczeniem przyjmie zlecenie budowy na terenie Polski instalacji fotowoltaicznych (z wył czytaj dalej...