Enspirion największym wygranym rynku DSR

Enspirion największym wygranym rynku DSR
Fot. Enspiron / Energa
REKLAMA

Polskie Sieci Elektroenergetyczne rozstrzygnęły kolejny przetarg na usługi redukcji mocy na żądanie operatora systemu elektroenergetycznego. Najwięcej gotowych do zredukowania mocy, tzw. negawatów, zaoferowała należąca do grupy Energa spółka Enspirion.

Enspirion w ostatnim przetargu Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) zgłosił gotowość ograniczenia zużycia w systemie o 340 MW w sezonie letnim (przez sześć godzin dziennie od kwietnia do września) i 360 MW w sezonie zimowym (przez cztery godziny dziennie od października do marca). To 70 proc. mocy możliwej do zakontraktowania przez PSE w przeprowadzonym ostatnio przetargu na redukcję zapotrzebowania na polecenie operatora systemu przesyłowego w ramach tzw. Programu gwarantowanego.

Spółka zaznacza jednocześnie, że to trzy razy większa moc niż zgłoszona w ubiegłorocznym, pierwszym przetargu zorganizowanym przez PSE.

W tym roku Enspirion wystawił do redukcji moc zakontraktowaną od nowych partnerów, w tym wszystkich spółek Grupy Azoty, która w ramach DSR może wspomóc bezpieczeństwo krajowego systemu elektroenergetycznego dzięki własnym źródłom zasilania działającym przy zakładowych elektrociepłowniach.

Jak zaznacza Enspirion, zgodnie z warunkami przetargu na usługi DSR operator systemu przesyłowego może wezwać firmy do redukcji od poniedziałku do piątku. W pakiecie letnim firmy muszą być dyspozycyjne w godzinach od 10 do 18, natomiast w zimowym od 16 do 20.

PSE ma zgłaszać wstępną potrzebę przeprowadzenia usługi dzień wcześniej, a firmy uczestniczące w programie gwarantowanym każdorazowo zaproponują cenę, która nie może być wyższa niż maksymalna wskazana w przetargu. PSE będzie przekazywać informację o wyborze konkretnej oferty najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem redukcji.

Więcej o wynikach ostatniego przetargu na DSR w artykule: PSE przeprowadziły kolejny przetarg na DSR. Kto złożył oferty?

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...