W 2017 r. w sieci Enea Operator pojawiło się ponad 1,8 tys. mikroinstalacji

W 2017 r. w sieci Enea Operator pojawiło się ponad 1,8 tys. mikroinstalacji
Fot. Conergy
REKLAMA

W ostatnim kwartale 2017 roku spółka Enea Operator przyłączyła do swojej sieci dystrybucyjnej niemal 500 mikroinstalacji. W całym ubiegłym roku Enea przyłączyła nieznacznie mniej mikroinstalacji niż w roku 2016. Ich łączna moc była za to nieznacznie większa.

W czwartym kwartale 2017 r. spółka Enea Operator przyłączyła do swoich sieci 494 mikroinstalacje OZE o łącznej mocy 3,732 MW – wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej. W ubiegłym roku najwięcej mikroinstalacji Enea przyłączyła w III kwartale. W jej sieci pojawiły się wówczas 572 mikroinstalacje o łącznej mocy 3,923 MW. Wcześniej, w pierwszym i drugim kwartale zrealizowano odpowiednio 290 przyłączeń na łączną moc 2,067 MW oraz 452 przyłączenia na łączną moc 3,166 MW.

Rok wcześniej, w czwartym kwartale 2016 r., Enea przyłączyła 518 mikroinstalacji o łącznej mocy 3,3 MW.

Jak wynika z danych, które w ostatnich kwartałach zebrał portal Gramwzielone.pl, w całym 2016 roku w sieci Enea Operator pojawiło się 1820 mikroinstalacji o łącznej mocy ok. 11,532 MW. Z kolei w całym 2017 roku przybyło 1808 mikroinstalacji o łącznej mocy 12,888 MW.

Do końca 2017 r. do sieci spółki Enea Operator przyłączono ogółem 4252 mikroinstalacji OZE o łącznej mocy 28,706 MW.

W ostatnim kwartale 2017 r. Enea Operator przyłączyła również cztery większe instalacje o łącznej mocy 15,02 MW, niezaliczane do grupy mikroinstalacji, których jednostkowa moc przekracza 40 kW.

W tym przyłączono jedną instalację kogeneracyjną o mocy 12,5 MW, którą Enea Operator zaliczyła do grupy OZE. Przyłączono też trzy instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,52 MW.

We wcześniejszych trzech kwartałach 2017 r. przyłączono w sumie tylko trzy większe instalacje OZE o jednostkowej mocy ponad 40 kW. Ich łączna moc wyniosła 1,132 MW.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Darek |
z czego 1,799 tyś z dotacji UE, bo polak biedą stoi i nie stac go żeby wyłożyc własną kasę! Ciekawe co będzie po 2020roku kiedy UE nie da nam już ani grosza na Odnawialne! haha :)
pros |
@Darek, Twoje haha doskonale pokazuje zapóźnienie jakie mamy w stosunku do krajów rozwiniętych. Żeby je sobie bardziej uzmysłowić, warto sprawdzić co się działo na świecie np. w styczniu 1863 roku. U nas wybuchło powstanie styczniowe, a w Londynie rozpoczęto budowę metra... Potrzeba wielu lat, żeby zasypać tą przepaść - nie tylko technologiczną, ale przede wszystkim mentalną i społeczną - żeby taki Darek wiedział, że jak zainwestuje w pv, to mu się inwestycja zwróci po kilku latach i żeby nie bał się tego zrobić.A jak "zainwestuje" w budowę płotu, to g... z tego będzie miał :-(
analityk |
@Darek to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb gospodarstw domowych w zakresie rocznego zużycia energii. Problemem nie jest dofinansowanie z UE czy jego brak (zawsze się znajdą fundusze np z banków) tylko szkodliwe działania państwa i OSD. Inny przykład: na postawienie wiatraka trzeba zgody wszystkich sąsiadów, jeżeli nie to pójdą do sądu i wygrają nakaz rozbiórki. Później trzeba udowadniać, że to tylko "kręcący się baner reklamowy" producenta. akie rzeczy tylko w Polsce.

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...