Seminarium: Klastry Energii – Rynek i Technologia

Seminarium: Klastry Energii – Rynek i Technologia
Fot. Siemens
REKLAMA

Najprawdopodobniej już w najbliższych tygodniach Ministerstwo Energii ogłosi wyniki konkursu na certyfikowane klastry energii. Wiele klastrów otrzymało już informacje o pozytywnym rozpatrzeniu ich wniosków pod kątem formalnym. Co więcej, Ministerstwo Energii planuje ogłoszenie drugiego konkursu dla klastrów energii.

Więcej informacji w tym zakresie będzie można zdobyć podczas seminarium "Klastry Energii – Rynek i Technologia", które odbędzie się 14 czerwca br. w Warszawie.

Wydarzenie będzie podzielone na trzy bloki tematyczne. W pierwszej części będzie można zapoznać się z tematami dotyczącymi legislacji oraz pozyskać informacje na temat finansowania klastrów energii. Podczas pierwszego bloku tematycznego wystąpią między innymi przedstawiciele Kancelarii Piszcz i Wspólnicy. Kancelaria specjalizuje się w obsłudze klastrów energii, pomaga przy ich tworzeniu i późniejszym prowadzeniu działalności. Ponadto kancelaria wspiera działania koordynatorów podczas realizacji obowiązków koncesyjnych oraz doradza w zakresie optymalizacji zarządzania, a także wskazuje możliwości finansowania inicjatyw klastrowych i ich aspekty podatkowe. W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z prezentacją kancelarii m.in. na temat organizacji klastrów oraz spotkać się z przedstawicielami kancelarii przy zorganizowanym w tym celu stoisku.

Innymi kluczowymi zagadnieniami dla klastrów energii są e-mobility oraz magazynowanie energii. Zainwestowanie lokalnie we wspomniane technologie może przyczynić się do poprawy jakości powietrza, optymalizacji popytu oraz podaży energii elektrycznej oraz stymulować innowacje w lokalnych systemach energetycznych.

Holenderski ekspert Baerte de Brey podczas czerwcowego wydarzenia dla klastrów wypowie się o zaawansowanych projektach, które są rozwijane przez operatora sieci dystrybucyjnej (OSD) Stedin we współpracy z ElaadNL.

Również w Polsce mamy pionierów w tej dziedzinie, będą oni dyskutować podczas rzeczonego wydarzenia o zaawansowanych projektach z obszaru e-mobilności i magazynowania energii. Podczas dyskusji panelowej wypowiedzą się między innymi Zgorzelecki Klaster Energii (flota 5 samochodów elektrycznych) i Klaster Energii Brenergia, który ma ambitne plany w dziedzinie magazynowania energii.

Czym byłby klaster energii bez efektywnego systemu dystrybucji energii (niekoniecznie elektrycznej)? Zarządzanie siecią oraz możliwości współpracy OSD z klastrami energii to strategiczne obszary, które w dłuższej perspektywie będą decydować o efektywności działania klastra oraz wpływie koordynatora na strategię. Dyskusja na temat najlepszych rozwiązań w tych dziedzinach zostanie również przeprowadzona podczas seminarium "Klastry Energii – Rynek i Technologia".

Ponadto usłyszymy opinie klastrów energii oraz przedstawicieli kadry zarządzającej z OSD. Swoją wiedzą w tej dziedzinie podzieli się m.in. Tomasz Koprowiak, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Olsztynie, który specjalizuje się w ocenie możliwości niezależności energetycznej gmin oraz współpracy jednostek samorządu terytorialnego z OSD.

Do końca bieżącego tygodnia można skorzystać z promocyjnej ceny na udział w seminarium. Aby dokonać rejestracji, należy wypełnić formularz. Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod tym adresem. 


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...