Fabryka elektrycznych Audi zasilana niemal w całości z OZE

Fabryka elektrycznych Audi zasilana niemal w całości z OZE
Fabryka Audi w Brukseli. Fot. Audi Brussels
REKLAMA

Wkrótce niemiecki koncern motoryzacyjny uruchomi w swojej fabryce w Brukseli produkcję pierwszego w całości elektrycznego modelu. Będzie on powstawać dzięki energii pochodzącej niemal wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Brukselska fabryka Audi zyskała certyfikat neutralności w zakresie emisji CO2, co jest zasługą pokrycia niemal całego zapotrzebowania energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych (95 proc.), a także zrównoważenia pozostałej części (5 proc.) – jak to określono w komunikacie – „innymi projektami środowiskowymi”.

Jako pierwsza fabryka w grupie Audi w całości przeznaczona pod produkcję elektrycznych aut, zrównoważona i przyjazna środowisku produkcja jest dla nas szczególnie ważna. Postrzegamy to jako społeczne zobowiązanie, które opłaci się wszystkim – komentuje Patrick Danau z Audi Brussels.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną fabryki Audi w Brukseli jest niemal w całości zaspokajane dzięki własnym dachowym instalacjom fotowoltaicznym, których powierzchnia sięga 37 tys. m2 i które uruchomiono już w roku 2012. Panele fotowoltaiczne produkują co roku około 3 GWh energii elektrycznej, co odpowiada unikniętej emisji CO2 rzędu 17 tys. ton rocznie.

Odnawialna energia cieplna jest dostarczana do belgijskiego zakładu Audi poprzez zakup odpowiednich certyfikatów biogazowych.

Fotowoltaika i energia cieplna, której „odnawialne” pochodzenie Audi poświadcza otrzymywanymi certyfikatami, pokrywają razem 95 proc. zapotrzebowania na energię ogromnej fabryki.

Dodatkowo Audi zapewnia, że przy transporcie wyprodukowanych aut korzysta z „neutralnego dla klimatu” transportu kolejowego.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupię projekty elektrowni wiatrowych, pracujące elektrownie

Kupię projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące elektrownie. czytaj dalej...

Opolskie – pożyczka unijna do 1 mln zł dla inwestorów i instalatorów OZE.

Katana Konsulting zaprasza firmy mikro, małe i średnie do skorzystania z unijnych, więc preferencyjn czytaj dalej...

Dotacje do 90% na oświetlenie LED w firmach w 2019 roku.

Katana Konsulting do końca roku 2018 zaprasza przedsiębiorstwa z całej Polski o aplikowanie o bezzwr czytaj dalej...

FARMY FOTOWOLTAICZNE

Wydżierżawie ziemię 2ha: -kujawsko-pomorskie - miejscowość Brzoza - ziemia klasa 4,5 łąki -100% czytaj dalej...