Fabryka elektrycznych Audi zasilana niemal w całości z OZE

Fabryka elektrycznych Audi zasilana niemal w całości z OZE
Fabryka Audi w Brukseli. Fot. Audi Brussels
REKLAMA

Wkrótce niemiecki koncern motoryzacyjny uruchomi w swojej fabryce w Brukseli produkcję pierwszego w całości elektrycznego modelu. Będzie on powstawać dzięki energii pochodzącej niemal wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Brukselska fabryka Audi zyskała certyfikat neutralności w zakresie emisji CO2, co jest zasługą pokrycia niemal całego zapotrzebowania energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych (95 proc.), a także zrównoważenia pozostałej części (5 proc.) – jak to określono w komunikacie – „innymi projektami środowiskowymi”.

Jako pierwsza fabryka w grupie Audi w całości przeznaczona pod produkcję elektrycznych aut, zrównoważona i przyjazna środowisku produkcja jest dla nas szczególnie ważna. Postrzegamy to jako społeczne zobowiązanie, które opłaci się wszystkim – komentuje Patrick Danau z Audi Brussels.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną fabryki Audi w Brukseli jest niemal w całości zaspokajane dzięki własnym dachowym instalacjom fotowoltaicznym, których powierzchnia sięga 37 tys. m2 i które uruchomiono już w roku 2012. Panele fotowoltaiczne produkują co roku około 3 GWh energii elektrycznej, co odpowiada unikniętej emisji CO2 rzędu 17 tys. ton rocznie.

Odnawialna energia cieplna jest dostarczana do belgijskiego zakładu Audi poprzez zakup odpowiednich certyfikatów biogazowych.

Fotowoltaika i energia cieplna, której „odnawialne” pochodzenie Audi poświadcza otrzymywanymi certyfikatami, pokrywają razem 95 proc. zapotrzebowania na energię ogromnej fabryki.

Dodatkowo Audi zapewnia, że przy transporcie wyprodukowanych aut korzysta z „neutralnego dla klimatu” transportu kolejowego.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...