Porsche zwiększa udział energii odnawialnej w logistyce

Porsche zwiększa udział energii odnawialnej w logistyce
Fot. Jos @ FPS-Groningen, flickr
REKLAMA

Jak poinformowało Porsche,  od 1 stycznia 2018 r. cały transport kolejowy gotowych pojazdów ze stacji załadunkowych w Kornwestheim i Lipsku zasilany jest energią odnawialną. Tym samym producent ze Stuttgartu przekształca swoje przewozy kolejowe w proces neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla  informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

Dzięki wprowadzonym zmianom, Porsche obniży emisje CO2 generowane przez operacje logistyczne o 3 proc. Niemiecki producent twierdzi, że każdego roku przełoży się to na redukcję ponad 6 tysięcy ton dwutlenku węgla, który trafia do atmosfery.

Rozważne wykorzystanie zasobów i zorientowana na środowisko, efektywna energetycznie działalność odgrywają istotną rolę w strategii korporacyjnej Porsche. Przejście na zieloną energię w przypadku ruchu kolejowego stanowi logiczne posunięcie i kolejny milowy krok w kierunku produkcji neutralnej pod względem emisji CO2 – komentuje Oliver Bronder, wiceprezes Porsche AG ds. logistyki i kontroli produkcji. 

W 2018 r. spółka planuje dalej rozwijać neutralny dla klimatu transport kolejowy. Poprzez połączenie portu załadunkowego w Bremerhaven z Kornwestheim odsetek pojazdów przewożonych koleją powinien wzrosnąć o 45%. Oznacza to dalsze ograniczanie zanieczyszczającego środowisko transportu drogowego i uniknięcie emisji kolejnych 650 ton CO2.

Od 1 stycznia 2017 r. Porsche we wszystkich swoich zakładach wykorzystuje energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Od 2020 r. instalacja ciepłownicza w fabryce w Zuffenhausen będzie zasilana  biogazem, zaoszczędzając w ten sposób do 5 tys. dodatkowych ton dwutlenku węgla rocznie.

Porsche korzysta z niskoemisyjnego transportu także w logistyce zaopatrzenia, pomiędzy fabrykami a dostawcami. Na drogach w okolicach Stuttgartu spółka eksploatuje trzy samochody ciężarowe napędzanych gazem ziemnym (CNG), co ogranicza emisję CO2 w mieście o około 119 ton rocznie.

Porsche poinformowało niedawno, że zamierza podwoić wydatki na elektromobilność. Do 2022 r. wyniosą one 6 mld euro. Pierwszy, w pełni elektryczny samochód seryjny producenta ze Stuttgartu – wersja produkcyjna modelu Mission E – trafi do sprzedaży w 2019 r.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Ted |
Porsche to niech najpierw popracuje nad jakością swoich samochodów bo okazuje sie ze nic sie z nimi nie dzieje tylko podczas okresu gwarancji, a pozniej klops

Giełda OZE

Szukamy działek min 2 ha pod Farmy Fotowoltaiczne PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV. Wymagana powierzchnia działki od 2 ha oraz brak M czytaj dalej...

Sprzedam projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW

Sprzedam spółkę celową, projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z pozwoleniem na budowę oraz czytaj dalej...

Farma PV o mocy 0,993 MW. dotacja 2,3 mln- przed podpisaniem umowy

Sprzedam spółkę celową dedykowaną budowie i obsłudze farmy fotowoltaicznej o mocy 0,993MW. Spółka o czytaj dalej...

grunt pod farme pv lub wiatrak lubelskie

wydzierżawię grunt pod farmę 1. 6 ha lub 3 ha PV lub wiatrak wieś Szczałb gmina Krzywda pow Łuków b czytaj dalej...