Lux Med kupi od PGE wyłącznie zieloną energię

Lux Med kupi od PGE wyłącznie zieloną energię
Farma wiatrowa Lotnisko. Fot. PGE
REKLAMA

Od stycznia br. dzięki podpisanej umowie na zakup energii elektrycznej z PGE Obrót Grupa Lux Med korzysta z energii elektrycznej pozyskiwanej wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

PGE Obrót S.A. zobowiązała się w ramach umowy zawartej z Lux Med do sprzedaży energii elektrycznej wytworzonej w 100 proc. ze źródeł odnawialnych.

Ostatnio PGE Obrót poinformowała o dużym wzroście zainteresowania ofertą o nazwie „Naturalnie, że energia”, w której sprzedawana energia pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Wolumen sprzedanej energii w ramach tej oferty wzrósł w 2017 r. o 1100 proc., a na ten rok PGE Obrót prognozuje kolejny, niemal 350-procentowy wzrost w stosunku do 2017 r.

Oferta „Naturalnie, że energia” jest w stałej sprzedaży PGE Obrót od dwóch lat. W 2016 r. klienci korzystający z tej taryfy zakontraktowali 18 GWh energii elektrycznej, a w 2017 r. sprzedano 200 GWh. Na 2018 rok zarezerwowany został wolumen blisko 700 GWh energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Więcej o warunkach oferty PGE Obrót „Naturalnie, że energia” w artykule: PGE: duży wzrost zainteresowania taryfami OZE.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Pod opieką Lux Med znajduje się 1,9 mln pacjentów, do których dyspozycji jest 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 1600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 tys. osób.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
X |
O ile drożej trzeba zapłacić za taki produkt? Ktoś wie?
Seas |
Co oni zrobią z energią z nieodnawialnych źródeł. Chyba się zmarnuje. Kiedyś po awarii w Czarnobylu wszystkie warzywa sprzedawane na targu były spod folii - takie było zapotrzebowanie i rynek odpowiedział. Teraz może być podobnie nieważne skąd pochodzi energia, ważne by ja sprzedać jako zieloną.
Student |
Certyfikat pochodzenia energii z OZE kosztuje kilkadziesiat groszy za 1 MWh. Taki certyfikat jest swiadectwem wprowadzenia energii z OZE do sieci. Sprzedawca (w tym przypadku PGE) nabywa taki certyfikat od jego producenta (np. wlasciciela farmy wiatrowej) i przypisuje go zuzutej przez odbiorce (LUX MED) energii. I teoretycznie bedzie to energia z OZE, bo jednak praktycznie to bedzie ten sam prad co u siada, z najblizszej elektrowni, pewnie na wegiel (bo przeciez nikt nie pociagnie do luxmedu dodatkowego kabla prosto z wiatraka).
Mel |
PGE niczego nie kupi, sprzeda „lewy” certyfikat. A kto to sprawdzi?
ElonPV MojaPV |
To działa tak: Lux Med może powiedzieć "ale jesteśmy cool", PGE może sprzedać energie trochę drożej, tę samą którą sprzedałoby i tak ;)
nieruchomości komercyjne |
@ElonPV MojaPV, nie masz pojęcia o czym piszesz, specjalisto od osiedlowych powierzchni biurowych.
ElonPV MojaPV |
Jest dokładnie tak jak napisałem - ta energia i tak byłaby sprzedana (wszak korzysta z pierszeństwa dostępu do sieci) PGE ma kilka groszy więcej a Lux Med ma certyfikacik do oprawienia w ramki:)
nieruchomości komercyjne |
sam się opraw w ramki. Nie masz „zielonego” pojęcia o co naprawdę chodzi to się wyłącz :-)
Sic |
widzisz Januszku, twoje informacje nie są aktualne. Nie ma już pierwszeństwa. A jak tam ci idzie kręcenie lodów? rączką i kolana nie bolą?

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...