Hybrydowa elektrownia OZE będzie produkować energię 24/7

Hybrydowa elektrownia OZE będzie produkować energię 24/7
Fot. Fotowatio
REKLAMA

W Chile powstanie hybrydowa elektrownia, w skład której wejdą elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne, mająca produkować energię 24 godziny na dobę, przez 365 godzin w roku.

Za tym projektem stoi deweloper Fotowatio Renewable Ventures należący do saudyjskiej grupy Abdul Latif Jameel Energy.

Inwestycja jest efektem wygranej aukcji, którą zorganizowały chilijskie władze. Warunkiem przyznanych przez rząd w Santiago gwarancji na sprzedaż energii jest jej nieprzerwana produkcja, a spełnienie takiego warunku zadeklarował Fotowatio Renewable Ventures.

Hybrydowa elektrownia będzie zlokalizowana na północy Chile i ma produkować w skali roku 540 GWh energii elektrycznej, co odpowiada zapotrzebowaniu około 224 tys. chilijskich gospodarstw domowych. Uniknięta emisja CO2 została oszacowana na 221,4 tys. ton rocznie.

Fotowatio nie podaje jednak parametrów instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych, które wykorzysta w projekcie swojej pierwszej hybrydowej elektrowni OZE.

Natomiast wczoraj Fotowatio poinformował o zamknięciu finansowania dla projektów fotowoltaicznych o mocy 342 MW, które mają powstać w Meksyku i dla których posiada rządowe gwarancje sprzedaży energii dzięki wygranej w ubiegłym roku aukcji. Wiadomo, że te inwestycje sfinansują m.in. niemiecki federalny bank KfW oraz ING. Budowa ma ruszyć w najbliższych tygodniach, a elektrownie PV mają wejść w fazę operacyjną za rok.

Fotowatio złożył w ubiegłorocznej aukcji dla OZE w Meksyku najniższą zatwierdzoną do wsparcia ofertę, która zakładała sprzedaż energii po cenie wynoszącej zaledwie 26,99 USD/MWh, a średnia cena z ofert zakwalifikowanych do wsparcia wyniosła w tamtej aukcji 31,7 USD/MWh.

W ubiegłym roku należąca do saudyjskiej grupy spółka sprzedała jedną z już zrealizowanych farm fotowoltaicznych w Ameryce Południowej. Farmę fotowoltaiczną o mocy 65 MW, która znajduje się w Urugwaju i posiada rządową umowę sprzedaży energii, kupił znany z działalności na polskim rynku OZE fundusz Invenergy.

Fotowatio jest szczególnie aktywny nie tylko na rynkach fotowoltaicznych Ameryki Południowej i Środkowej, ale również m.in. w Jordanii i Australii. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Racjonalny OŹE |
Wyciąganie środków na inwestycje, które nie dają gwarancji stałych dostaw energii odnawialnej. Wiatrówka jak i fotowoltaika są to niestabilne źródła energii o czym przekonaliśmy się na przykładzie Polski. a efektem działania grup deweloperskich w ostatnich dziesięciu latach są wielosetmilionowe odpisy na straty banków i spółek energetycznych skarbu państwa !!!
MojaPV |
Czemu polskie janusze wiatrowe nie realizują takich inwestycji?
TwojaPV |
pisiorskie janusze polityki nie stwarzają żadnych warunków do stabilnego inwestowania, a istniejące niszczą
PV |
Racjonalny OŹE chłopie o czym ty piszesz bo logiki w tym wywodzie nie ma żadnej
Tchórzewski Zajączkowski |
przecież to pawian sam sobie odpisuje pod innymi nickami, zakała tego forum która sprowadziła poziom dyskusji do pisowskiego rynsztoku
Sic |
Pavian sam ze sobą już prowadzi konwersacje i dysputy jak zaawansowany schizofrenik. Było by miło jakby redakcja w końcu zaczęła publikować pierwsze trzy człony adresów IP postujących. Wtedy trolle jak pavian były by obnazone.
MojaPV |
no tak! Januszowi "nie stwarzają warunków do stabilnego inwestowania" :D normalnie komedia a może jeszcze Ci januszku poduszeczkę pod tyłek położyć, może piwko przynieść :D
SPS |
@Moja: Trolu, oświeć no wszystkich tu piszących kiedyż to rząd PL ogłosił aukcję na źrodła OZE z nieprzerwaną dostawą energii 24/7? Bo widocznie coś przeoczyliśmy.
Tchórzefski Zajączkofski |
Może ci Pawianie coś więcej niż poduszkę przyłożyć? Bo masz niewyparzoną gębę.

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...