BGŻ BNP Paribas: finansowanie na domowe mikroinstalacje

BGŻ BNP Paribas: finansowanie na domowe mikroinstalacje
Fot. BGŻ BNP Paribas
REKLAMA

Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z wybranymi partnerami z branży fotowoltaicznej wprowadził kredyt ratalny na finansowanie ekologicznych źródeł energii. Korzystając z oferty sfinansować można nawet w 100 proc. kosztów instalacji fotowoltaicznych, ale także pomp ciepła czy przydomowych elektrowni wiatrowych.  

Oferta na finansowanie ekologicznych źródeł energii skierowana jest do klientów detalicznych i realizowana przez Bank we współpracy z wybranymi przedsiębiorcami z branży fotowoltaicznej.

W ramach pakietu Bank BGŻ BNP Paribas oferuje klientom dwa modele finansowania w ramach kredytu dostępnego do 84  lub do 120 miesięcy. Maksymalna kwota, którą może uzyskać kredytobiorca na instalację fotowoltaiczną, wynosi 60 tys. zł.

Klient, który ubiega się o kredyt na sfinansowanie ekologicznych źródeł energii, musi dołączyć do wniosku kredytowego umowę, kosztorys lub projekt instalacyjny z wymienionymi kosztami jako uzasadnienie wysokości wnioskowanego kredytu. 

 W 2017 roku Bank BGŻ BNP Paribas sfinansował kilkaset pierwszych instalacji fotowoltaicznych, jednak plany są dużo bardziej ambitne. Wspieranie odnawialnych źródeł energii to dla banku nie tylko biznes. Wierzę, że uruchomienie oferty finansowania ekologicznych źródeł energii przyczyni się także do wzrostu zainteresowania Polaków instalacjami fotowoltaicznymi. Dobrze zaplanowane i realizowane działania na rzecz gospodarki niskoemisyjnej przynoszą nie tylko wymierne efekty ekologiczne, lecz także dają nowe impulsy do rozwoju gospodarczego i są ważnym elementem misji społecznej Grupy BNP Paribas – komentuje Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Dotychczas Bank BGŻ BNP Paribas nawiązał współpracę z czterema firmami z branży fotowoltaicznej o zasięgu ogólnopolskim oraz wieloma sprzedawcami działającymi lokalnie.

Aby dołączyć do grona firm, które oferują we współpracy z Bankiem finansowanie ekologicznych źródeł energii, przedsiębiorca musi spełnić określone warunki związane m.in. z minimalnym okresem prowadzenia działalności gospodarczej.

Oferta Banku BGŻ BNP Paribas jest dostępna u wybranych partnerów zajmujących się sprzedażą instalacji fotowoltaicznych. Na razie współpraca obejmuje firmy Foton Technik, Geo Solar, HelioExperts oraz Soon Energy. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Fanspeedway'a |
Nie BGŻ to finansuje , tylko zarabia na chcących finansowac takie inwestycje
ENRGY |
wie ktoś jakie oprocentowanie?
analityk |
Oprocentowanie ustalane jest w oparciu o WIBOR 1M (1,65%) lub 3M (1,72%). LIBOR 1M (-0,8223%) LIBOR 3M (-0,7568%) EURIBOR 1M (-0,3710%), EURIBOR 3M(-0,3290%). Więcej na stronie BGŹ https://www.bgzbnpparibas.pl/korporacje/finansowanie/kredyt-inwestycyjny-zielona-energia
IXI |
Nie znam tematu ale jestem ciekaw: Czy to się opłaca? Kredyt kredytem... zapewne wszystko zależy of dedykowanych doń wykonawców, jakie mają stawki np. za 1 kW fotowoltaiki. Czy ceny normalne, czy zawyżone tak jak w programie Prosument? Dałbym zrobić coś firmie ale na moich warunkach, a nie wciskanie kitu, czyli falowników i paneli takich, którymi akurat firma handluje.
ekspert |
IXI sam zaprojektuję i zainstaluję na swoim dachu instalację PV jeśli będzie to przedsięwzięcie rentowne bez dofinansowania. 1kW instalacji da rocznie 1050kWh energii. Na razie na moim dachu nie ma takiej instalacji.
IXI |
@ekspert - Ja mam instalację PV zmontowaną przez siebie. Ale pytam, gdyż jedynym dla mnie problemem są finanse. Wzięcie kredytu na rozbudowę instalacji wiąże się (zresztą, co jest wyraźnie w tekście napisane) z przymusem skorzystania z usług firmy. A do tego mam zawsze obiekcje.
Szyszko |
Nie ma dotacji czyli jest tanio
Michał |
Zapraszam zainteresowanych finansujemy takie instalacje od 3 lat wraz z Bankiem Santander na atrakcyjniejszych warunkach. Zrealizowaliśmy w tej formie około 200 instalacji na terenie całego kraju. Firma FlexiPower Group z Woli Zaradzyńskiej koło Łodzi. Szczegóły pod nr 534044099 lub m.malesa@flexipowergroup.pl. Od podpisania umowy do realizacji inwestycji okres 1 m-ca.
STARBUD |
Jestesmy instalatorami PV od 2010 roku, wykonaliśmy już około 300 instalacji fotowoltaicznych. Włśnie podjebiśmy współprace z Bankiem BGŻ. Zainteresowanych Prosimy o kontakt mailowy lub tel. Maij : jakub.starbud@gmail.com tel 516 574 271

Giełda OZE

Sprzedam pellet przemysłowy 17 kj/kg

Sprzedam pellet drzewny przemysłowy z mieszaniny trociny oraz odpadów z produkcji mebli i płyt wiór czytaj dalej...

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...