Prosument II: BOŚ przyjmuje wnioski, ale już tylko na listę rezerwową

Prosument II: BOŚ przyjmuje wnioski, ale już tylko na listę rezerwową
Foto. Gramwzielone.pl
REKLAMA

Zebranie wniosków o dofinansowanie na montaż domowych mikroinstalacji OZE w ramach programu EKOkredyt Prosument II do wyczerpania udostępnionego budżetu zajęło Bankowi Ochrony Środowiska niemal półtora miesiąca. BOŚ nadal przyjmuje wnioski, ale nowi wnioskodawcy mogą teraz liczyć już tylko na wpisanie na listę rezerwową.

Nabór wniosków w programie EKOkredyt Prosument II uruchomiono 16 października br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępnił wówczas BOŚ do 40 mln zł, w tym do 12 mln zł na dofinansowanie bezzwrotne, z przeznaczeniem na zawieranie umów z przyszłymi prosumentami – osobami fizycznymi, wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi. 

Dofinansowanie zwrotne udzielone w ramach programu Prosument II pokrywa 100 proc. kosztów kwalifikowanych. Dodatkowo przyznana dotacja może pokryć 30 proc. kosztów inwestycji.

Teraz BOŚ informuje, że wartość przyjętych wniosków przekracza już budżet programu. Wczoraj do godzin południowych BOŚ przyjął w sumie ok. 1,14 tys. wniosków o dofinansowanie z programu EKOprosument Prosument II.

BOŚ nie zakończył jednak przyjmowania kolejnych aplikacji.

Bank wciąż przyjmuje wnioski od zainteresowanych klientów, informując jednocześnie, że trafiają one obecnie na listę rezerwową. Wnioski te będą mogły być finalnie zrealizowane tylko wtedy, gdy część klientów, którzy złożyli wnioski o  dotację przed wyczerpaniem ww. puli programu, zrezygnuje z inwestycji, bądź np. nie dopełni wszystkich formalności związanych z wymogami programu Prosument – poinformował portal Gramwzielone.pl rzecznik prasowy BOŚ Piotr Lemberg.

Większość złożonych dotąd wniosków o dofinansowanie z programu EKOkredyt Prosument II dotyczyła instalacji fotowoltaicznych. Pojawiły się również wnioski, które łączyły zakup i montaż paneli fotowoltaicznych z instalacją pompy ciepła.

Przeciętna wartość inwestycji, o której dofinansowanie występowali klienci, wynosi około 37-38 tys. zł. Średnia moc instalacji fotowoltaicznych, które chcą zamontować, wynosi około 5-6 kW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Lidia |
prosument 2 to śmiech na sali - 1kW za 7500zł... czyli dwa razy drożej na słabym sprzęcie! Porażka i papierologia.
Szyszko |
Tak jest na dotacjach
ciekawy |
Skad te wartosci przecietne? Czy zasady programu nie okreslaja konkretnych widelek cenowych tj.instalacje o mocy do 5 kW – 7 000 zł/kW a dla instalacji o mocy powyżej 5, do 40 kW – 6 000 zł/kW?
Franek |
Uwazym zepowinno być tak ze ide do Urzedu Miasta i proszę o dotacje na instalaje 3kw wciągu 3 miesiedzy..Urzad wyraza zgode tak lub nie i rezewuje mi pieniądze .Po odebraniu instalacji przez elektrownie Urzad wyplaca mi pieniądze I jeszcz jedno pytanie czy Firma z niemiiec może zrobić ta instalacje bo chyba będzie taniej
andgan |
To wielki skandal z całym budżetem na OZE np dla osób fizycznych na woj. Łódzkie to 5 milionów złotych a powinno być 50 milionów! Szumne zapowiedzi premiera Morawieckiego o skoku technologicznym są marnotrawione poprzez dławienie chęci zwykłych ludzi do zainwestowania w OZE. W Europie pracują nad możliwościami magazynowania energii z OZE w celu wsparcia lub zastępowania energetyki zawodowej a u nas opóźnienie jak zawsze! Cóż węgiel tylko do palenia w elektrociepłowniach a OZE won.

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...