W tym roku Tauron przyłączył już ponad 3 tys. mikroinstalacji

W tym roku Tauron przyłączył już ponad 3 tys. mikroinstalacji
Fot. Solartech Energy
REKLAMA

W 2017 roku Tauron Dystrybucja jest krajowym liderem w zakresie przyłączeń mikroinstalacji OZE, nie przyłącza natomiast odnawialnych źródeł energii o większej mocy. Jak na razie w pierwszych trzech kwartałach br. spółka dystrybucyjna z południowo-zachodniej Polski przyłączyła tylko jedną instalację OZE o mocy ponad 40 kW, a więc niezaliczaną do grupy mikroinstalacji.

W III kwartale 2017 r. Tauron Dystrybucja przyłączył około 1300 mikroinstalacji OZE o łącznej mocy ok. 7,1 MW. Wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej.

To wynik nieco lepszy niż w II kwartale br., w którym spółka Tauron Dystrybucja przyłączyła 1,17 tys. mikroinstalacji o mocy ok. 6,84 MW i wyraźnie lepszy niż w I kwartale 2017 r. (540 mikroinstalacji o mocy ok. 4 MW).

W sumie w pierwszych trzech kwartałach w sieci dystrybucyjnej Taurona pojawiło się 3,01 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 17,94 MW.

Najwięcej mikroinstalacji w ubiegłym roku Tauron Dystrybucja przyłączyła w II kwartale (1,4 tys. o mocy 7,9 MW).

Na koniec 2016 r. w sieci tego OSD pracowało około 4,94 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy ok. 30 MW. Po doliczeniu mikroinstalacji podłączonych w pierwszych trzech kwartałach br. ich łączny potencjał wzrósł do 47,94 MW.

W III kwartale 2017 roku Tauron Dystrybucja nie przyłączył natomiast żadnej większej instalacji odnawialnego źródła energii o mocy przekraczającej 40 kW. W pierwszych trzech kwartałach br. przyłączono tylko jedną większą elektrownię OZE – system fotowoltaiczny o mocy ok. 0,4 MW.

W sumie na koniec III kwartału 2017 r. łączny potencjał większych OZE podłączonych do sieci spółki Tauron Dystrybucja wyniósł ok. 856,5 MW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Szyszko |
A tymczasem - Niemiecki sąd w Kolonii wydał zgodę na wycięcie w pień całego, pradawnego, dziewiczego, liczącego 12 tysięcy lat lasu Hambach. Miejsce upatrzyła sobie największa spółka energetyczna w Niemczech, RWE, która chce tu otworzyć kopalnię węgla. Sąd odrzucił protesty aktywistów.
załamany |
4 miesiąc walczymy z przyłączeniem farmy 0,5MW do Tauronu. Cały czas jest o coś problem. Biurokracja i jeszcze biurokracja
belfer |
Tauron chętnie przyłącza kolejne instalacje, jednak ma w tym dodatkową korzyść: BRAK bilansowania międzyfazowego. W sumie prosumentom kradnie min. 10% wartości oddanej energii. O złodziejskim systemie rozliczania dwutaryfowców nie wspomnę...
Prymus |
Belfer, o ile z bilansowaniem miedzyfazowym masz rację, o tyle z rozliczniem dwutaryfowców nie masz. Uważam, że akurat to robią najkorzystniej w Polsce.

Giełda OZE

Pompa ciepła All in one 3-12,4 kW

Najciekawsza z naszej oferty pompa ciepła ,z racji na rozwiązanie techniczne Cena netto /sztuka 9 czytaj dalej...

Analiza opłacalności farm PV – 385 za 1 MWh w aukcji jesień 2018 – czy to się opłaca ?

Czy Wiesz jaki wpływ na opłacalność farmy fotowoltaicznej ma limit pomocy publicznej, czy cena 385 z czytaj dalej...

1 MW na gotowo od 650.000,00 € / 2.790.000,00 PLN

Z nasza firma budowa instalacji PV o mocy od 1MW kosztuje 650.000,00 €. Zapraszamy do wspolpracy : czytaj dalej...

SZUKAM EKIP do montażu KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszków, woj, Śląskie czytaj dalej...