W tym roku Tauron przyłączył już ponad 3 tys. mikroinstalacji

W tym roku Tauron przyłączył już ponad 3 tys. mikroinstalacji
Fot. Solartech Energy
REKLAMA

W 2017 roku Tauron Dystrybucja jest krajowym liderem w zakresie przyłączeń mikroinstalacji OZE, nie przyłącza natomiast odnawialnych źródeł energii o większej mocy. Jak na razie w pierwszych trzech kwartałach br. spółka dystrybucyjna z południowo-zachodniej Polski przyłączyła tylko jedną instalację OZE o mocy ponad 40 kW, a więc niezaliczaną do grupy mikroinstalacji.

W III kwartale 2017 r. Tauron Dystrybucja przyłączył około 1300 mikroinstalacji OZE o łącznej mocy ok. 7,1 MW. Wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej.

To wynik nieco lepszy niż w II kwartale br., w którym spółka Tauron Dystrybucja przyłączyła 1,17 tys. mikroinstalacji o mocy ok. 6,84 MW i wyraźnie lepszy niż w I kwartale 2017 r. (540 mikroinstalacji o mocy ok. 4 MW).

W sumie w pierwszych trzech kwartałach w sieci dystrybucyjnej Taurona pojawiło się 3,01 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 17,94 MW.

Najwięcej mikroinstalacji w ubiegłym roku Tauron Dystrybucja przyłączyła w II kwartale (1,4 tys. o mocy 7,9 MW).

Na koniec 2016 r. w sieci tego OSD pracowało około 4,94 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy ok. 30 MW. Po doliczeniu mikroinstalacji podłączonych w pierwszych trzech kwartałach br. ich łączny potencjał wzrósł do 47,94 MW.

W III kwartale 2017 roku Tauron Dystrybucja nie przyłączył natomiast żadnej większej instalacji odnawialnego źródła energii o mocy przekraczającej 40 kW. W pierwszych trzech kwartałach br. przyłączono tylko jedną większą elektrownię OZE – system fotowoltaiczny o mocy ok. 0,4 MW.

W sumie na koniec III kwartału 2017 r. łączny potencjał większych OZE podłączonych do sieci spółki Tauron Dystrybucja wyniósł ok. 856,5 MW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Szyszko |
A tymczasem - Niemiecki sąd w Kolonii wydał zgodę na wycięcie w pień całego, pradawnego, dziewiczego, liczącego 12 tysięcy lat lasu Hambach. Miejsce upatrzyła sobie największa spółka energetyczna w Niemczech, RWE, która chce tu otworzyć kopalnię węgla. Sąd odrzucił protesty aktywistów.
załamany |
4 miesiąc walczymy z przyłączeniem farmy 0,5MW do Tauronu. Cały czas jest o coś problem. Biurokracja i jeszcze biurokracja
belfer |
Tauron chętnie przyłącza kolejne instalacje, jednak ma w tym dodatkową korzyść: BRAK bilansowania międzyfazowego. W sumie prosumentom kradnie min. 10% wartości oddanej energii. O złodziejskim systemie rozliczania dwutaryfowców nie wspomnę...
Prymus |
Belfer, o ile z bilansowaniem miedzyfazowym masz rację, o tyle z rozliczniem dwutaryfowców nie masz. Uważam, że akurat to robią najkorzystniej w Polsce.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...