Szkolenie: Klastry energii – od teorii do praktyki
Zapraszamy na pierwsze i jedyne w Polsce szkolenie oparte o praktyczne aspekty funkcjonowania klastrów energii, poparte doświadczeniami spółki obrotu energią, spółki dystrybucyjnej oraz wytwórców energii w różnych technologiach, którzy w oparciu o rzeczywiste mechanizmy i dane zaprezentują funkcjonowanie klastrów energii.
Szkolenie „Klastry energii – od teorii do praktyki” odbędzie się w dniach 9-10 stycznia 2018 r. w Hotelu IBIS w Białymstoku.
W pierwszym dniu szkolenia praktyczne aspekty funkcjonowania klastra energii omówią m.in.:
- Daniel Raczkiewicz – pełniący wcześniej m.in. obowiązki dyrektora biura obrotu energią w jednej z pierwszych polskich spółek obrotu, uczestnik projektu organizacji biura obrotu energią dla PKN Orlen, autor licznych opracowań eksperckich. Członek zespołu ekspertów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Sylwia Koch-Kopyszko – prezes zarządu Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, a także prezes Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności. Posiada 18-letnie doświadczenie w biznesie, od 9 lat związana z sektorem OZE. Jest członkiem Podlaskiego Klastra Energii, przygotowuje liczne projekty inwestycyjne w zakresie biogazowni i fotowoltaiki.
- Piotr Budzisz – od 26 lat związany z prowadzeniem projektów ekoenergetycznych na rzecz samorządów. Pomysłodawca i współtwórca pierwszego klastra Żywiecka Energia Przyszłości.
- Dariusz Zych – członek zarządu Stowarzyszenie Producentów Polska Biomasa. Założyciel Klastra Energii Kraina Jeziorki.
- Cezary Wujciński – wiceprezes stowarzyszenia Prosument Klaster Odnawialnych Źródeł Energii, wiceprezes EPROSUMENT SA. Współtwórca i koordynator m.in. Kurzętnickiego Klastra Energii oraz Kujawskiego Klastra Energii „Energia Kujaw”.
W drugim dniu szkolenia przewidziano wizytę studyjną w klastrze energii w Michałowie. Uczestnicy wizyty poznają biznesowe aspekty funkcjonowania tego klastra, a także odwiedzą m.in. biogazownię rolniczą, farmę fotowoltaiczną o mocy 0,66 MW oraz poznają lokalną sieć ciepłowniczą i elektroenergetyczną, które stanowią element funkcjonowania klastra.
Każdy z uczestników otrzyma certyfikat Lidera Klastra.
Program oraz dodatkowe informacje o szkoleniu „Klastry energii – od teorii do praktyki” (link)
Pobierz formularz zgłoszeniowy (link).
Kontakt
- Fundacja Promocji Kształcenia
- E-mail: sekretariat@fpk.edu.pl
- Tel. 22 550 91 00
- Tel. 732 996 540
artykuł sponsorowany