Total sprzeda Francuzom energię odnawialną 10 proc. taniej

Total sprzeda Francuzom energię odnawialną 10 proc. taniej
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Francuski koncern paliwowy wprowadza nową ofertę na detalicznym rynku gazu i energii elektrycznej we Francji. Total zapewnia, że oferowana przez niego energia elektryczna będzie pochodzić wyłącznie ze źródeł odnawialnych i że będzie tańsza średnio o 10 proc. od taryfy regulowanej.  

Francuski potentat wykonuje kolejny krok w zakresie energii odnawialnej. Total uruchomił nową ofertę o nazwie Total Spring dedykowaną odbiorcom końcowym we Francji, którym chce sprzedawać gaz i energię elektryczną pochodzącą wyłącznie z OZE, w cenie średnio o 10 proc. niższej od cen oferowanych przez konkurencję.

Francuska firma już teraz ma ponad 400 tys. klientów we Francji i 700 tys. w Belgii. – Mim, że na francuskim rynku deregulację przeprowadzono 10 lat temu, konsumenci nie odczuli tego na swoich rachunkach za energię – komentuje Patrick Pouyanné, CEO Total.

W komunikacie na temat nowej oferty Total podkreśla, że jego celem jest zwiększanie produkcji energii z gazu naturalnego, a także z elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych.

Zaledwie w ubiegłym miesiącu francuski koncern paliwowy Total przejął za 237,5 mln euro niemal 1/4 udziałów w Eren Re – firmie zajmującej się produkcją energii z farm wiatrowych, fotowoltaicznych i wodnych. 

Działający na rynku źródeł odnawialnych od roku 2012 Eren Re zarządza elektrowniami o łącznej mocy 650 MW, a w ciągu 5 lat ma zwiększyć swój potencjał OZE do 3 GW. Obecnie francuska firma jest aktywna na rynkach głównie w regionie Azji i Pacyfiku, Afryki oraz Ameryki Południowej.

Total jest aktywny w obszarze fotowoltaiki od roku 2011, kiedy przejął większość udziałów w firmie SunPower będącej czołowym amerykańskim producenctem modułów fotowoltaicznych oraz deweloperem projektów PV.

Wcześniej w tym roku Total utworzył spółkę Total Solar, która będzie się zajmować budową farm fotowoltaicznych głównie w krajach rozwijających się, a także ma specjalizować się w obsłudze klientów przemysłowych. Również na działalności w krajach rozwijających się swoją działalność ma skoncentrować Total Eren. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
MojaPV |
dobra, dobra - taniej energia to drożej gaz, cudów nie ma
Ojciec z Torunia |
Jak to nie ma cudów? Podejdź no tutaj synaczku

Giełda OZE

Szukamy działek do wydzierżawienia pod farmy PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV. Wymagana powierzchnia działki min 2 ha oraz brak czytaj dalej...

Sprzedam projekt instalacji PV o mocy 0,99 MW, lokalizacja woj. lubelskie.

Sprzedam projekt instalacji PV o mocy 0,99 MW, lokalizacja woj. lubelskie. Projekt z pełną dokument czytaj dalej...

Sprzedam dokumentację Pnb elektrowni PV z wygraną aukcją

Sprzedam pełną dokumentację wraz z wygraną aukcją (394 zł.) na budowę elektrowni PV o mocy 0,5 MW. czytaj dalej...

Vestasy V-80, Enercon E-82, DeWind 6

- Enercon E82/3000kW, 82m lopaty - Vestasy V-80, 2000kW, 100m wieza - DeWind 6/1250kW, wys.91m, 64 czytaj dalej...