Energa szuka innowacji. Do wygrania 50 tys. zł

Energa szuka innowacji. Do wygrania 50 tys. zł
Energa press
REKLAMA

Grupa Energa poszukuje innowacyjnych pomysłów, które mają odpowiadać na obecne wyzwania energetyki. Spółka ogłosiła pierwszą edycję konkursu, w którym dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 50 tys. złotych.

Konkurs "Energa Open Innovation 2017" wystartował 1 października. Jest skieorwany do startupów, przedsiębiorców, jednostek naukowych, konsorcjów oraz osób fizycznych. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje innowacyjne inicjatywny z jednego z obszarów: inteligentne sieci, aktywni odbiorcy, OZE, klastry bilansujące, usługi systemowe dla operatorów sieciowych, optymalne zużycie energii przez użytkownika, poprawa niezawodności i ciągłości zasilania odbiorców, magazynowanie energii i stabilizacja sieci, zwiększenie elastyczności i efektywności wytwarzania energii, nowe produkty i usługi, a także rozwój systemów diagnostycznych.   

Oceny wszystkich zgłoszeń ma dokonać zespół ekspertów złożony z pracowników Grupy Energa oraz członków Rady Naukowo-Technicznej ds. Innowacji Energa SA. Zwycięzcy konkursu będą mieli możliwość zrealizowania pilotażowych projektów w Centrum Badawczo-Rozwojowym im. M. Faradaya.

– Nasze Centrum jest zainteresowane współpracą z laureatami konkursu "Energa Open Innovation 2017" w zakresie realizacji wyłonionych innowacyjnych inicjatyw – komentuje Jan Chlebowicz, prezes zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego im. M. Faradaya.

Ogłoszenie finalistów planowane jest na grudzień 2017 r. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 19 listopada. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu "Energa Open Innovation 2017" dostępne są pod tym linkiem.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (7)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
pesel |
Ciekawa kiedy w Polsce ktoś pierwszy zacznie produkować małe kogeneratory przeznaczona dla obiektów nieprzemysłowych: sanatoria, szpitale, biurowce , hotele, ośrodki opieki, zbiorowe zakwaterowanie i mnóstwo innych. W Niemczech jest 79 fabryk a u nas 3 i to tylko dla zastosowań w obiektach przemysłowych. Kogeneracja to efektywność zwracająca się kilka razy szybciej niż różne "ocieplenia", okna, drzwi, ściany, wiatraki przy domach i fotowoltaika na dachu.
zwęglona zielona pyra |
Pisowska firma nie umie sama niczego wymyślić ?
x |
czy wymyślenie nowej ustawy obniżającej zobowiązania Energii też można podciągnąć pod definicję innowacji? Jeżeli tak to proponuję pierwsze 50 tys wypłacić prezesowi Danielowi za wymyślenie "lex energa"
TchorzewskiZajączkowski |
Może jakiś program ZłodziejObierek 2.0 dla obsługi bieżących umów w firmie?
alladyn-solar-batt |
pesel-dobrze wiesz z naszych rozmów, że to ma sens, jednak koncepcyjnie wymaga wiedzy, odwagi i determinacji. Trzy krajowe podmioty o których piszesz mają paraliż menedżerski intelektualny i obsiadły ,,na laurach"". Masz w tym temacie doświadczenia i własne zapatrywania.Wydaje się, że Ty, Ja i zapewne trzecia osoba z zacięciem inżynierskim i można byłoby upiec taki pasztet.
pesel |
Można upiec ten pasztet, można. Tylko kto piekarzem naczelnym? Ja mogę być "piekarczykiem" z recepturą. Piec z "piekarni" może działać na gaz ziemny, LPG, biogaz a "osoba z zacięciem inżynierskim" już jest.
Mietek |
Panowie pesel, a-s-b, poproszę o te materiały o kogeneratorach o których pisaliście pod innym tematem. 12345x@wp.pl, pozdrawiam

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...