Kolejna aukcja dla OZE przebiegła zgodnie z planem

Kolejna aukcja dla OZE przebiegła zgodnie z planem
Fot. Andrzej Błaszczak, wikimedia cc-by-sa-4.0
REKLAMA

[Aktualizacja w dn. 01.10.2017 r.] W czwartek Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził kolejną aukcję dla odnawialnych źródeł energii. Przebiegła ona bez problemów technicznych. Jednocześnie w dniu 1 października URE odwołał kolejne aukcje dla OZE, które miały zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 20 marca 2017 r.

Wczoraj Urząd Regulacji Energetyki zorganizował aukcję, w której mogli wziąć udział wytwórcy energii elektrycznej, którzy złożyli deklarację o przystąpieniu do aukcji, wykorzystujący do wytwarzania energii elektrycznej  instalacje istniejące o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW, spełniające kryterium stopnia wykorzystania mocy zainstalowanej elektrycznej – powyżej 3 504 MWh/MW/rok.

Chodziło w szczególności o biogazownie inne niż rolnicze, jednostki wykorzystujące biomasę oraz niektóre elektrownie wodne.

Maksymalna ilość energii, która może zostać sprzedana w tej aukcji, wynosi 1 659 047 MWh, a jej wartość określono na 556 174 673 zł.

URE informuje, że prowadzona za pośrednictwem Internetowej Platformy Aukcyjnej przebiegła bez problemów technicznych. Ta aukcja nie cieszyła się jednak tak dużym zainteresowaniem jak choćby wcześniejsze aukcje przeznaczone dla nowych projektów o mocy do 1 MW, oblegane przez inwestorów zgłaszających głównie projekty farm fotowoltaicznych.

Wyniki wczorajszej aukcji podamy na Gramwzielone.pl po ogłoszeniu ich przez Urząd Regulacji Energetyki.

W dniu 1 października URE odwołał natomiast kolejne aukcje dla OZE, które miały odbyć się w tym roku zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 20 marca 2017 r. 

W dniu 29 września br. zostały opublikowane następujące rozporządzenia Rady Ministrów: rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1819) oraz rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie kolejności przeprowadzania aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w 2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1820). Zgodnie z dyspozycją przepisów powołanych wyżej aktów prawnych, w roku 2017 nie odbędą się kolejne aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii – informuje URE. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Szyszko |
Dla wiatru jest to https://m.youtube.com/watch?v=rW66vqrGuwU
ME fan |
A kolejne zostały odwołane https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/7215,Kolejne-aukcje-oze-odwolane-nowymi-rozporzadzeniami.html
Ksiądz |
Wiatroki precz z Polski!

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...