Tauron z nową dyspozycją sieciową we Wrocławiu

Tauron z nową dyspozycją sieciową we Wrocławiu
Centrum Zarządzania Siecią we Wrocławiu. Fot. Tauron Dystrybucja
REKLAMA

Spółka Tauron Dystrybucja zakończyła we Wrocławiu budowę Centrum Zarządzania Siecią. Dzięki temu ma jeszcze szybciej reagować w sytuacjach kryzysowych związanych z dostawami prądu.

Jak informuje Tauron, dyspozycja sieciowa to "serce" każdej spółki dystrybuującej energię elektryczną. To z tego miejsca zarządza i steruje się siecią elektroenergetyczną. Praca dyspozytorów odbywa się przez 24 godziny na dobę i przez 365 dni w roku. – To specjalnie przygotowani i przeszkoleni pracownicy. Najlepsi specjaliści w tej dziedzinie energetyki. Pracę służb dyspozytorskich wspierają najnowocześniejsze narzędzia informatyczne, dzięki którym dyspozytorzy w każdym momencie mogą sprawdzić warunki pracy wszystkich stacji elektroenergetycznych i zdalnie nimi sterować – komentuje Tauron.

Dzięki nowoczesnym narzędziom, którymi będą dysponować pracownicy Taurona, szybciej będzie można znaleźć schemat rozdzielni wybranej stacji elektroenergetycznej. Jednym kliknięciem dyspozytor natychmiast przechodzi do szczegółowego schematu i dzięki temu bardzo szybko może zareagować w sytuacji każdego zdarzenia sieciowego, uszkodzenia czy usterki, jakie wystąpią w sieci energetycznej.

Wyposażenie pracowników w nowoczesne urządzenia techniczne umożliwia przede wszystkim szybkie ustalanie przyczyn i lokalizacji przerw w zasilaniu. To szczególnie istotne w sytuacjach kryzysowych, podczas powodzi lub wichur, które uszkadzają linie energetyczne.

Znaczną część powierzchni nowej dyspozycji zajmuje cześć techniczna – w tym urządzenia telemechaniki, serwerownie teletechniczne i informatyczne. Obiekt został wyposażony w kilka źródeł niezależnego zasilania, co zapewnia ciągłość jego funkcjonowania. W sumie powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ok. 3 tysiące metrów kwadratowych.

Nowe Centrum Zarządzania Siecią objęło swoim zasięgiem cały Dolny Śląsk. Dyspozycja powstała w ciągu dwóch lat i jest jedną z najnowocześniejszych w kraju.

Tauron Dystrybucja realizuje również inwestycje w infrastrukturę sieciową, zawierając dotąd 22 umowy na dofinansowanie działań inwestycyjnych w ramach unijnej perspektywy finansowej 2014-2020 na kwotę dotacji przekraczającą 125 mln zł. Spółka zaznacza, że pozyskane środki uzupełniają finansowanie planowych nakładów inwestycyjnych całej grupy Tauron, które w obszarze dystrybucji wynoszą w tym roku 1,8 mld zł.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...