Tauron z nową dyspozycją sieciową we Wrocławiu

Tauron z nową dyspozycją sieciową we Wrocławiu
Centrum Zarządzania Siecią we Wrocławiu. Fot. Tauron Dystrybucja
REKLAMA

Spółka Tauron Dystrybucja zakończyła we Wrocławiu budowę Centrum Zarządzania Siecią. Dzięki temu ma jeszcze szybciej reagować w sytuacjach kryzysowych związanych z dostawami prądu.

Jak informuje Tauron, dyspozycja sieciowa to "serce" każdej spółki dystrybuującej energię elektryczną. To z tego miejsca zarządza i steruje się siecią elektroenergetyczną. Praca dyspozytorów odbywa się przez 24 godziny na dobę i przez 365 dni w roku. – To specjalnie przygotowani i przeszkoleni pracownicy. Najlepsi specjaliści w tej dziedzinie energetyki. Pracę służb dyspozytorskich wspierają najnowocześniejsze narzędzia informatyczne, dzięki którym dyspozytorzy w każdym momencie mogą sprawdzić warunki pracy wszystkich stacji elektroenergetycznych i zdalnie nimi sterować – komentuje Tauron.

Dzięki nowoczesnym narzędziom, którymi będą dysponować pracownicy Taurona, szybciej będzie można znaleźć schemat rozdzielni wybranej stacji elektroenergetycznej. Jednym kliknięciem dyspozytor natychmiast przechodzi do szczegółowego schematu i dzięki temu bardzo szybko może zareagować w sytuacji każdego zdarzenia sieciowego, uszkodzenia czy usterki, jakie wystąpią w sieci energetycznej.

Wyposażenie pracowników w nowoczesne urządzenia techniczne umożliwia przede wszystkim szybkie ustalanie przyczyn i lokalizacji przerw w zasilaniu. To szczególnie istotne w sytuacjach kryzysowych, podczas powodzi lub wichur, które uszkadzają linie energetyczne.

Znaczną część powierzchni nowej dyspozycji zajmuje cześć techniczna – w tym urządzenia telemechaniki, serwerownie teletechniczne i informatyczne. Obiekt został wyposażony w kilka źródeł niezależnego zasilania, co zapewnia ciągłość jego funkcjonowania. W sumie powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ok. 3 tysiące metrów kwadratowych.

Nowe Centrum Zarządzania Siecią objęło swoim zasięgiem cały Dolny Śląsk. Dyspozycja powstała w ciągu dwóch lat i jest jedną z najnowocześniejszych w kraju.

Tauron Dystrybucja realizuje również inwestycje w infrastrukturę sieciową, zawierając dotąd 22 umowy na dofinansowanie działań inwestycyjnych w ramach unijnej perspektywy finansowej 2014-2020 na kwotę dotacji przekraczającą 125 mln zł. Spółka zaznacza, że pozyskane środki uzupełniają finansowanie planowych nakładów inwestycyjnych całej grupy Tauron, które w obszarze dystrybucji wynoszą w tym roku 1,8 mld zł.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Projekt budowlany biogazowni

Posiadamy projekt budowlany biogazowni na sprzedaż o mocy 0,5 MW. Lokalizacja - województwo lubelski czytaj dalej...

PV projekty na sprzedaż

Posiadamy dwa projekty PV na sprzedaż, lokalizacja - województwo zachodniopomorskie. Każdy z projek czytaj dalej...

Sprzedam pakiet 50 projektów PV

Rozwijamy pakiet 50 projektów PV, które będą gotowe do wzięcia udziału w kolejnych aukcjach. Zaprasz czytaj dalej...

Sprzedam elektrownie wodna

SPRZEDAM MAŁĄ ELEKTROWNIĘ WODNĄ w miejscowości Goryń gmina Jastrzębia, powiat radomski, rzeka Radom czytaj dalej...