Morgan Stanley zainwestuje w PV i przejdzie na energię z OZE

Morgan Stanley zainwestuje w PV i przejdzie na energię z OZE
Fot. Alex Proimos, flickr cc
REKLAMA

Kolejny potentat w branży bankowej zadeklarował, że będzie wykorzystywać energię pochodzącą tylko ze źródeł odnawialnych. Morgan Stanley chce tego dokonać m.in. inwestując we własne elektrownie fotowoltaiczne.

Morgan Stanley podał, że do roku 2022 będzie w całości zaspokajać swoje zapotrzebowanie energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. W ostatnich tygodniach podobne deklaracje złożyli inni potentaci z Wall Street – JP Morgan Chase i Citigroup – którzy cel przejścia na energię z OZE mają zrealizować już w roku 2020.  

W ubiegłym roku zagraniczne oddziały Morgan Stanley w Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Niemczech i Szwajcarii podpisały umowy na zakup energii pochodzącej wyłączeni ze źródeł odnawialnych.

Amerykański bank chce osiągnąć cel przejścia na energię z OZE, inwestując we własne źródła wytwarzania. Ma już zresztą na koncie takie inwestycje. W roku 2013 zbudował na swoich obiektach w Purchase w stanie Nowy Jork elektrownię fotowoltaiczną o łącznej mocy 720 kW. W ubiegłym roku amerykański bank skonsumował 1,17 mln kWh energii, która została wyprodukowana w tej instalacji.

Dodatkowo Morgan Stanley wykorzystuje w Purchase ogniwa paliwowe, które produkują w skali roku 2 mln kWh energii elektrycznej i dostarczają back-up o mocy 200 kW. W ubiegłym roku amerykański bank zrealizował podobną instalację, tym razem o mocy 750 kW, w swojej siedzibie na Times Square w Nowym Jorku.

Zwiększyć potencjał wytwarzania energii z fotowoltaiki ma instalacja o mocy 1,8 MW, którą Morgan Stanley chce uruchomić w przyszłym roku w Somerset w stanie New Jersey.

Oprócz przechodzenia na OZE Morgan Stanley ma redukować swoje zapotrzebowanie na energię, zmniejszając je o 20 proc. do roku 2022 w porównaniu z poziomem z roku 2012.

Od 2006 r. amerykański bank przeznaczył na finansowanie inwestycji w czystej energetyce w sumie 75 mld dolarów. 

Przejście na energię ze źródeł odnawialnych w perspektywie paru lat zapowiedzieli inni potentaci globalnej branży finansowej, m.in. JP Morgan Chase, Citigroup. Goldman Sachs, Bank of America, Commerzbank, Credit Agricole czy ING.

Podobne deklaracje złożyli też m.in. Facebook, Apple, Google, HP, General Motors, Nestle, Philips, H&M, UBS, Aviva, BMW, Bloomberg, Johnson & Johnson, Microsoft, Nike, Unilever czy Walmart.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
... |
...a w międzyczasie pisowskie trole głębiej zanurzają rękę w nocniku ...
MojaPV |
Stop debilom widzacym wszędzie pis - obsesja
Mietek |
MojaPV większego debila od ciebie nie ma na tym forum i proszę nie dodawaj sobie PV bo ten skrót nie pasuje do takiego ignoranta

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

GOTOWY PROJEKT 75 MW PV Z GRUNTEM

Projekt z pozwoleniem na budowę 75 MW wraz z gruntem sprzedam . czytaj dalej...

Sprzedam projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW

Sprzedam spółkę celową, projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z pozwoleniem na budowę oraz czytaj dalej...

BLACK FRIDAY! Zestawy PV: 2xTRINA Solar 270W (5BB) + mikrofalownik EVT 500W, 2xMPPT

Najlepsze rozwiązanie dla instalacji PV małej mocy Prosty montaż z możliwością łatwej rozbudowy syst czytaj dalej...

Kabel solarny

Przedam kabel 4mm solarny 1,7 netto/m czytaj dalej...