URE ostrzega przed nierzetelnym sprzedawcą energii

URE ostrzega przed nierzetelnym sprzedawcą energii
Fot. Andrzej Błaszczak, wikimedia cc-by-sa-4.0
REKLAMA

Urząd Regulacji Energetyki wydał ostrzeżenie w sprawie praktyk stosowanych w celu pozyskania klientów przez zajmującą się sprzedażą energii spółkę Polski Prąd i Gaz.

URE informuje, że trafiają do niego informacje, że przedstawiciele handlowi Polski Prąd i Gaz Sp. z o.o. (wcześniej Polska Energetyka Pro Sp. z o.o.) przedstawiają nierzetelne i niepełne informacje dotyczące warunków oferowanych umów, podszywają się pod pracowników dotychczasowego sprzedawcy czy wprowadzają w błąd klientów, wskazując im na rzekomą konieczność aktualizacji dotychczasowych umów.

W Urzędzie Regulacji Energetyki toczy się już postępowanie w sprawie cofnięcia koncesji na obrót energią elektryczną udzielonej spółce Polski Prąd i Gaz. – Zachodzi podejrzenie, że koncesjonariusz mógł dopuścić się rażącego naruszenia warunków udzielonej mu koncesji na obrót energią elektryczną oraz innych warunków wykonywania koncesjonowanej działalności gospodarczej, określonych przepisami prawa – w szczególności – poprzez wprowadzanie odbiorców w błąd w czasie sprzedaży bezpośredniej, co do swojej nazwy, rzeczywistego celu wizyty oraz warunków dostarczania im energii elektrycznej, a także poprzez nieudzielanie im pełnych, rzetelnych i wyczerpujących informacji dotyczących ich uprawnień i obowiązków – informuje URE.  

Decyzję stwierdzającą stosowanie przez Polski Prąd i Gaz Sp. z o.o. praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów wydał 30 grudnia 2016 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

URE zaznacza, że Prokuratura Okręgowa w Płocku prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia w różnych miastach i miejscowościach na terenie całego kraju do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób fizycznych poprzez wprowadzenie w błąd co do faktu zawarcia umowy z różnymi sprzedawcami energii elektrycznej. Prokuratura prosi osoby, które zawarły umowy z nieuczciwymi firmami i czują się oszukane ich działaniem, o zgłaszanie takich przypadków. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...