Czesi przejmą spółkę z polskiego rynku mikroinstalacji

Czesi przejmą spółkę z polskiego rynku mikroinstalacji
Yingli Green press
REKLAMA

Spółka z polskiego oddziału czeskiego koncernu energetycznego CEZ złożyła wniosek o przejęcie działającej na Śląsku firmy, która specjalizuje się w montażu domowych instalacji OZE.

Jak podaje wnp.pl, spółka CEZ ESCO Polska należąca do polskiego oddziału czeskiej grupy CEZ złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przejęcie firmy OEM Energy, która specjalizuje się w montażu i serwisie instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła.

Sama spółka CEZ ESCO Polska działa w obszarze doradztwa i zarządzania zasobami energetycznymi, w tym wykonuje działalność projektowo-inżynieryjną i audyty energetyczne. Spółka posiada w ofercie również projektowanie i budowę systemów kogeneracyjnych czy fotowoltaicznych, a także systemów oświetlenia.

Czeski koncern energetyczny CEZ inwestuje w innowacyjne, czyste technologie za pomocą utworzonego w tym celu w 2013 roku funduszu Inven Capital. W ten sposób Czesi zainwestowali kilka lat temu m.in. w niemiecką firmę Sonnen, która obecnie jest największym europejskim producentem domowych magazynów energii.

Ostatnią inwestycją Inven Capital jest zakup mniejszościowych udziałów we francuskiej spółce Vulog, która specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla car-sharingu. Czesi zainwestowali w firmę z Francji 10 mln euro. W Polsce rozwiązania Vulog wykorzystuje sieć Panek Carsharing. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
gość |
Jaka to firma?

Giełda OZE

Sprzedam projekt 200 kW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt elektrowni fotowoltaicznej o mocy 200kW, zlokalizowanej w woj. małopolskim. Projekt czytaj dalej...

PROJEKTY PV i FW

Wykonujemy projekty instalacji PV i FW z pełną procedurą administracyjną łącznie z Pozwoleniem na Bu czytaj dalej...

Firma Montażowa

Firma zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych, przyjmie zlecenia w kraju i zagranicą. Jes czytaj dalej...

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...