PGE EO wesprze edukację przyszłych specjalistów ds. OZE

PGE EO wesprze edukację przyszłych specjalistów ds. OZE
Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGE Energia Odnawialna. Fot. Newseria
REKLAMA

W Siedlcach rusza nowy kierunek kształcenia techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Spółka z Grupy PGE wsparła nowy kierunek kształcenia, który ma na celu dostosowanie oferty edukacyjnej dla potrzeb jak ocenia  "jednej z najszybciej rozwijających się branż", jaką jest energetyka odnawialna, przede wszystkim w zakresie montażu, serwisowania i eksploatacji paneli fotowoltaicznych.

4 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach naukę rozpocznie 30 uczniów w klasie przygotowującej do zawodu „Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”.

Przyszli specjaliści będą mogli kształcić się w nowoczesnej pracowni odnawialnych źródeł energii, a urządzenia, których zakup ufundowała spółka PGE Energia Odnawialna, pozwolą uczniom nabyć praktyczne umiejętności.

PGE EO wsparła nowy kierunek kształcenia, wyposażając nowoczesną pracownię w specjalistyczny sprzęt, m.in. kolektor słoneczny, panel fotowoltaiczny i turbinę wiatrową. 

– Utworzenie nowego kierunku kształcenia wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny odnawialnych źródeł energii i zbiega się z wchodzącą w życie reformą edukacji, która ma na celu odbudowanie w Polsce szkolnictwa zawodowego. Jest to doskonały przykład współpracy nauki z biznesem na rzecz wypełnienia luki kadrowej, jaką obecnie obserwujemy w segmencie elektroenergetyki i ciepłownictwa – komentuje Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGE Energii Odnawialnej.

– To bardzo ważny projekt dla Siedlec, dla naszej młodzieży i lokalnego rynku pracy. Nasze miasto będzie sięgać po nowoczesne technologie i rozwiązania proekologiczne – ocenia Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

PGE EO zaznacza, że absolwenci siedleckiego Technikum Elektrycznego zyskają dyplom specjalisty w zakresie montażu i eksploatacji systemów energetyki odnawialnej, m.in. energetyki wodnej,  słonecznej, wiatrowej i biomasowej. Zyskają także uprawnienia do podłączania, testowania i kontroli instalacji tego typu u odbiorców energii.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
OZE_X |
Jak zwykle mieli Kocha i Mullera dwóch pseudo fachowców a ten się urodził w Stowarzyszeniu kolejny filozof. Przecież tam się nic nie robi tylko zabawia w drony i wyciąga kasę. Nie ma silnego aby to zamknąć. Może wreszcie Prezes Obajtek powoła Komisję aby to wszystko sprawdzić. Zobaczcie jak się zarabia na dzierżawach i KTO.

Giełda OZE

Sprzedam pellet przemysłowy 17 kj/kg

Sprzedam pellet drzewny przemysłowy z mieszaniny trociny oraz odpadów z produkcji mebli i płyt wiór czytaj dalej...

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...