ME ogłasza konkurs dla klastrów energii

ME ogłasza konkurs dla klastrów energii
Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Ministerstwo Energii ogłosiło konkurs dla klastrów energii. Zwycięskie projekty, które urzędnicy ME uznają na najbardziej perspektywiczne, zostaną nagrodzone specjalnym Certyfikatem Pilotażowego Klastra Energii.

Jak zapewnia resort energii, wyróżnione w konkursie na Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii zostaną te klastry, które zaprezentują najatrakcyjniejszą strategie rozwoju obszaru swojej działalności i które powinny przede wszystkim uwzględniać lokalne potrzeby energetyczne danego terenu przy wykorzystaniu lokalnego potencjału i dostępnych zasobów.

Wszystkie klastry, które otrzymają certyfikat pilotażowego klastra energii, zostaną włączone w działania Ministerstwa Energii w zakresie wymiany doświadczeń w ramach klastrów, a także promocji dobrych praktyk.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 30 września br. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy są dostępne pod tym linkiem.

Obecnie uczestnicy klastrów energii mogą aplikować o unijne dofinansowanie na inwestycje w zakresie odnawialnych źródeł energii z działania 1.1.”Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych”, poddziałanie 1.1.1. „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.  

Bezpośrednimi beneficjentami dofinansowania mogą być koordynatorzy i członkowie klastrów. Budżet konkursu to 300 mln zł. Więcej o zasadach tego konkursu w artykule: Dofinansowanie dla klastrów energii. Rusza nabór wniosków.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Kaczynski |
Juz przed ogloszniem znamy wyniki WYGRAL OJCIEC PRZELOZONY , WIELKI KAPLAN Z TORUNIA OJ. RYDZYK HURARAAAAAAAA
sol |
@Kaczynski. Dodałbym jeszcze Chińczyków z klastrem atomowym w kogeneracji.
Szyszko |
@sol, w kooperacji z leśnymi gospodarstwami węglowymi. Prezesem córka leśnika.
Kaczynski |
PIS ma w Du... Polakow !!! Licza sie tylko nastapne wybory, stolki dla kolegow i przyjaciol Rydzyka ! Ja powtarzam PO/PSL kradlo , ale zostawalo cos dla nas dla zwyklych POLAKOW, a teraz NIC NIE ZOSTANIE DLA NAS !!!!!
alladyn-solar-batt |
To w sumie niezły ,,numer''- ME nie ma bladego pojęcia jakie zasady i jakie zależnośi winny funkcjonować wewnątrz klastra by nie był deficytowy, by nie byl porażką dla beneficjentów. Zatem- pomysł mają nastepujący- pouczmy się od tych, którzy wiedzą jak to robić. Tak więc aby ci co wiedzą jak sprzedali nam za darmo swą wiedzę - pokażmy im ,,marchewkę'' - czyli ,,konkurs''....Che, che. Dobra metaodyka na kradzież know how..... Po takim konkursie to może nawet bedą wiedzieli jak napisać i co powstawiać do projektu nowelizacju Ustawy o OZE, który w przedmiocie przepisów dla klastrów przygotowanych miał być w październiku....Najwyraźniej w departamentach mają pusto w głowie i na gwałt potrzebna merytoryka.

Giełda OZE

Projekt PV 1MW z prekwalifikacją

Sprzedam Projekt lub spółka celowa 1MW , wybudowany słup i złącze , dzierżawa 2,3 ha z możliwością czytaj dalej...

Zestawy PV hybrydowe ON/OFF GRID: TRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid (EN50438)

Kolejny huragan zerwał przewody i nie możesz korzystać z urządzeń elektrycznych? Mamy na to sposób: czytaj dalej...

Trafostacja 0.96MW

szukamy wykonawca zaprojektować, budować i połączyć do sieci PV trafostację 0,96MW w okolicach Suw czytaj dalej...

Firma z doświadczeniem w montażu instalacji PV przyjmie zlecenia

Firma EKO WIND przyjmie zlecenia na montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie woj. mazowieckiego czytaj dalej...