ME ogłasza konkurs dla klastrów energii

ME ogłasza konkurs dla klastrów energii
Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Ministerstwo Energii ogłosiło konkurs dla klastrów energii. Zwycięskie projekty, które urzędnicy ME uznają na najbardziej perspektywiczne, zostaną nagrodzone specjalnym Certyfikatem Pilotażowego Klastra Energii.

Jak zapewnia resort energii, wyróżnione w konkursie na Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii zostaną te klastry, które zaprezentują najatrakcyjniejszą strategie rozwoju obszaru swojej działalności i które powinny przede wszystkim uwzględniać lokalne potrzeby energetyczne danego terenu przy wykorzystaniu lokalnego potencjału i dostępnych zasobów.

Wszystkie klastry, które otrzymają certyfikat pilotażowego klastra energii, zostaną włączone w działania Ministerstwa Energii w zakresie wymiany doświadczeń w ramach klastrów, a także promocji dobrych praktyk.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 30 września br. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy są dostępne pod tym linkiem.

Obecnie uczestnicy klastrów energii mogą aplikować o unijne dofinansowanie na inwestycje w zakresie odnawialnych źródeł energii z działania 1.1.”Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych”, poddziałanie 1.1.1. „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.  

Bezpośrednimi beneficjentami dofinansowania mogą być koordynatorzy i członkowie klastrów. Budżet konkursu to 300 mln zł. Więcej o zasadach tego konkursu w artykule: Dofinansowanie dla klastrów energii. Rusza nabór wniosków.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Kaczynski |
Juz przed ogloszniem znamy wyniki WYGRAL OJCIEC PRZELOZONY , WIELKI KAPLAN Z TORUNIA OJ. RYDZYK HURARAAAAAAAA
sol |
@Kaczynski. Dodałbym jeszcze Chińczyków z klastrem atomowym w kogeneracji.
Szyszko |
@sol, w kooperacji z leśnymi gospodarstwami węglowymi. Prezesem córka leśnika.
Kaczynski |
PIS ma w Du... Polakow !!! Licza sie tylko nastapne wybory, stolki dla kolegow i przyjaciol Rydzyka ! Ja powtarzam PO/PSL kradlo , ale zostawalo cos dla nas dla zwyklych POLAKOW, a teraz NIC NIE ZOSTANIE DLA NAS !!!!!
alladyn-solar-batt |
To w sumie niezły ,,numer''- ME nie ma bladego pojęcia jakie zasady i jakie zależnośi winny funkcjonować wewnątrz klastra by nie był deficytowy, by nie byl porażką dla beneficjentów. Zatem- pomysł mają nastepujący- pouczmy się od tych, którzy wiedzą jak to robić. Tak więc aby ci co wiedzą jak sprzedali nam za darmo swą wiedzę - pokażmy im ,,marchewkę'' - czyli ,,konkurs''....Che, che. Dobra metaodyka na kradzież know how..... Po takim konkursie to może nawet bedą wiedzieli jak napisać i co powstawiać do projektu nowelizacju Ustawy o OZE, który w przedmiocie przepisów dla klastrów przygotowanych miał być w październiku....Najwyraźniej w departamentach mają pusto w głowie i na gwałt potrzebna merytoryka.

Giełda OZE

Projekty PV do 1 MW

Sprzedam 2 projekty PV do 1 MW każdy z warunkami przyłączeniowymi. Projekty budowlane w trakcie real czytaj dalej...

Praca dla ekipy monterskiej w Holandii

Witam, Poszukujemy ekipy monterskiej/firmy do pracy przy instalacjach PV na terenie Holandii. czytaj dalej...

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...