WFOŚiGW w Kielcach wznowi program "Zorza"

WFOŚiGW w Kielcach wznowi program "Zorza"
Fotolia
REKLAMA

Zarząd WFOŚiGW w Kielcach zdecydował o wznowieniu z dniem 15 września br. naboru wniosków w ramach programu "Zorza Czyste powietrze nad Świętokrzyskim”.

W ramach programu "Zorza" mieszkańcy woj. świętokrzyskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie do wymiany kotłów na paliwa stałe oraz podłączenia do sieci ciepłowniczej lub gazowej.

Dofinansowanie do kotłów jest możliwe na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej i gazowej. Urządzenia muszą spełniać normy przynajmniej 4. klasy i muszą być wyposażone w automatyczny podajnik paliwa, z wyjątkiem kotłów zgazowujących, i nie mogą posiadać rusztu awaryjnego ani elementów umożliwiających jego zamontowanie.

W przypadku podłączania do sieci gazowej lub ciepłowniczej dofinansowane może być nie więcej niż 100 metrów przyłącza.

Budżet programu "Zorza" wynosi 2,5 mln zł. Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji do 25 proc. kosztów kwalifikowanych, przy czym maksymalny poziom dofinansowania nie może przekroczyć 3 tys. zł w przypadku kotłów na paliwa stałe oraz 4 tys. zł przy podłączeniu do sieci ciepłowniczej lub gazowej.

Nabór będzie prowadzony w trybie ciągłym. Dofinansowanie będzie przekazywane na rachunek beneficjenta w terminie do 14 dni od daty podpisania umowy.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach obecnie nie prowadzi naborów wniosków w programach, w których jest możliwe pozyskanie przez osoby fizyczne dofinansowania do montażu domowych instalacji odnawialnych źródeł energii. 

Natomiast dofinansowanie na OZE w woj. świętokrzyskim jest możliwe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla tego województwa. Obecnie prowadzone są nabory na unijne dotacje w konkursie z działania 3.1 "Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych". W przypadku projektów parasolowych, z których mogą być dofinansowane inwestycje w domowe mikroinstalacje OZE, nabór wniosków jest prowadzony do 20 października br., a dla pozostałych projektów termin składania wniosków mija 29 grudnia br. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...