PSE: testy DSR zakończone sukcesem

PSE: testy DSR zakończone sukcesem
Fot. Gavin Schaefer, flickr cc
REKLAMA

Polskie Sieci Elektroenergetyczne poinformowały o pozytywnych wynikach testów na działanie usługi redukcji popytu na żądanie operatora u dostawców, którzy wygrali przygotowany przez PSE przetarg. Jednocześnie krajowy operator systemu przesyłowego ogłosił kolejne postępowanie przetargowe w tym zakresie.

W ostatnich dniach lipca PSE S.A. przeprowadziły testy wszystkich zakontraktowanych w tzw. Programie Gwarantowanym produktów oferowanych PSE w ramach usługi redukcji popytu (Demand Side Response, DSR).

PSE informuje, że w odpowiedzi na wezwanie wszyscy wykonawcy złożyli propozycję sprzedaży i przeprowadzili obowiązkowy test redukcji, co potwierdziło ich zdolność do realizacji usługi o zakontraktowanych przez operatora parametrach.

Zrealizowanie z wynikiem pozytywnym obowiązkowego testu redukcji stanowi warunek konieczny do świadczenia usługi redukcji w Programie Gwarantowanym przez wyłonionych w przetargu wykonawców.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne informują o prowadzeniu dalszych prac nad rozwojem usług DSR i kontraktacją dodatkowych mocy redukcji. W tym celu ogłoszono przetarg w celu pozyskania kolejnych dostawców DSR.

O zakontraktowaniu pierwszych dostawców usługi redukcji popytu PSE informowało w czerwcu br. Wybrano oferty dziewięciu wykonawców usługi DSR w tzw. Programie Gwarantowanym – ArcelorMittal Polska, EnerNOC Polska, ZGH Bolesław, RE Alloys, PGE GiEK, PCC Rokita, Celsa Huta Ostrowiec, CMC Poland i Enspirion, a także pięciu wykonawców w Programie Bieżącym – Tauron Polska Energia, ArcelorMittal Poland, Energy Solution, EnMS Polska oraz EnerNOC Polska.

Program Gwarantowany zakłada płatność za gotowość i wykorzystanie redukcji, natomiast w Programie Bieżącym wynagradzane będzie wykorzystanie.

Suma pozyskanej mocy w Programie Gwarantowanym, którą będzie mógł zredukować na swoje polecenie PSE, wynosi 361 MW latem i 315 MW zimą.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Szukamy działek do wydzierżawienia pod farmy PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV. Wymagana powierzchnia działki min 2 ha oraz brak czytaj dalej...

Sprzedam projekt instalacji PV o mocy 0,99 MW, lokalizacja woj. lubelskie.

Sprzedam projekt instalacji PV o mocy 0,99 MW, lokalizacja woj. lubelskie. Projekt z pełną dokument czytaj dalej...

Sprzedam dokumentację Pnb elektrowni PV z wygraną aukcją

Sprzedam pełną dokumentację wraz z wygraną aukcją (394 zł.) na budowę elektrowni PV o mocy 0,5 MW. czytaj dalej...

Vestasy V-80, Enercon E-82, DeWind 6

- Enercon E82/3000kW, 82m lopaty - Vestasy V-80, 2000kW, 100m wieza - DeWind 6/1250kW, wys.91m, 64 czytaj dalej...