Trump może zmienić zdanie ws. porozumienia klimatycznego

Trump może zmienić zdanie ws. porozumienia klimatycznego
Fot. Politico
REKLAMA

Po rozmowach z francuskim prezydentem Emanuelem Macronem prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zasygnalizował, że może zmienić swoją decyzję o wycofaniu USA z paryskiego porozumienia klimatycznego.

Donald Trump potwierdził wycofanie USA z paryskiego porozumienia klimatycznego podczas odbywającego się w Niemczech w ostatni weekend szczytu G20. Teraz, po spotkaniu z prezydentem Francji Emanuelem Macronem, Trump stwierdził, że może zmienić swoją decyzję ws. umowy klimatycznej uzgodnionej w Paryżu w grudniu 2015 r.

Wcześniej, po szczycie G20, Emanuel Macron zapewnił, że spróbuje przekonać amerykańskiego prezydenta do pozostania USA w porozumieniu klimatycznym. Niemiecka kanclerz Angela Merkel stwierdziła wówczas, że będzie to niemożliwe.

Szansa na dalszy udział USA w porozumieniu klimatycznym – drugiego po Chinach największego na świecie emitenta CO2 – otwiera się po wczorajszym spotkaniu Trumpa z Macronem.

Coś może się wydarzyć, jeśli chodzi o porozumienie paryskie. Zobaczmy, co się wydarzy – powiedział Donald Trump podczas briefingu z udziałem francuskiego prezydenta. – Jeśli coś się wydarzy, będzie wspaniale, ale jeśli się nie wydarzy, to będzie również ok – dodał.

Amerykański prezydent ocenił, że o ile paryskie porozumienie zagraża miejscom pracy w USA, jest w tym zakresie mniej restrykcyjne dla Chin i Indii.

Szanuję chęć utrzymania miejsc pracy, jednak myślę, że jest to zgodne paryskim porozumieniem – odpowiedział Emanuel Macron. – Nie ma nagłej i niespodziewanej zmiany, inaczej byśmy ją ogłosili, jednak jest wspólna intencja kontynuowania rozmów na ten temat – powiedział francuski prezydent.

Przed szczytem G20, który kilka dni temu odbył się w Hamburgu, Pałac Elizejski poinformował, że Francja wycofa się całkowicie z produkcji energii z węgla oraz zakaże sprzedaży od 2040 r. samochodów z tradycyjnymi silnikami.

Już po szczycie w Hamburgu Macron poinformował, że wyjdzie z inicjatywą kolejnego szczytu klimatycznego, którego celem ma być mobilizacja publicznych i prywatnych funduszy w celu finansowania inwestycji mających przyczynić się do ograniczenia wzrostu globalnej temperatury.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Grupa Jurgena |
Witamy : Po wycofaniu USA z paryskiego porozumienia klimatycznego na G20 nie powinien nas tak bardzo martwic , to kwestia krótkiego czasu. AMERYKA wróci do rozmów Paryskich przeprosi się klimatem. Martwi nas przyszłość w jakim kierunku zmierzamy. Produkcja baterii na taka szeroka skale to ślepa uliczka którą wjeżdżamy samochodami elektrycznymi i całym przemysłem światowym, Dotyczy to tez tesle i ich samochodów.Beria to zagrożenie dla klimatu i Paryskiego porozumienia światowego, forsowanie dalsze tego kierunku do 2050 to koniec porozumienia paryskiego. Jeśli coś się wydarzy, będzie wspaniale dla nas wszystkich i dla Ameryki a co się może wydarzyć, to ogłoszenie nowego źródła energii, która przyciągnie i zjednoczy wszystkie kraje na ziemi.Czy wszyscy się pogodzimy, czas pokarze komu zależy czy na wielkiej kasie czy przyczyni się do ograniczenia wzrostu globalnej temperatury. Jak to możliwe ze wszyscy chcemy zapomnieć już tak szybko o ochronie klimatu

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

Wiatrak 1,5 MW z rekordowymi wynikami zabezpieczeniem pożyczki na rozwój

Wiatrak 1,5 MW z rekordowymi wynikami w tym roku damy jako zabezpieczenie 2- 3 letniej pożyczki w wy czytaj dalej...

inwertery pv AEG 10KW 2200 netto

sprzedam inwertery 10kw firmy AEG z gwarancją w atrakcyjnej cenie 2200pln netto czytaj dalej...

Kupię projekty PV od 0,5 do 1 MW

Jestem zainteresowany projektami farm PV w województwie kujawsko-pomorskim w dowolnej fazie od 0,5 M czytaj dalej...

Trina 270Wp TIER1 0,37 EUR transport gratis

Moduły polikrystaliczne Trinasolar HONEY-PD05 270 Wp z magazynu we Wrocławiu dostępne od ręki. Tri czytaj dalej...