Dotacje na projekty niskoemisyjne na Podlasiu

Dotacje na projekty niskoemisyjne na Podlasiu
foto. Images of Money, flickr cc
REKLAMA

Wczoraj w woj. podlaskim rozpoczął się nabór wniosków o unijne dofinansowanie w konkursie przeznaczonym dla inwestycji mających przyczynić się do walki z niską emisją. Do podziału jest 50 mln zł. 

Zarząd Województwa Podlaskiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Oś Priorytetowa V. Gospodarka niskoemisyjna Działanie 5.4 Strategie niskoemisyjne Poddziałanie  5.4.1 Strategie niskoemisyjne z wyłączeniem BOF.

Budżet konkursu wynosi 50 mln zł, a maksymalny poziom dofinansowania dla pojedynczego projektu może sięgnąć 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

Unijne dofinansowanie można przeznaczyć na inwestycje w zakresie infrastruktury sieciowej ciepłownictwa i chłodnictwa, na modernizację indywidualnych źródeł ciepła z wyłączeniem montażu pieców węglowych, na montaż efektywnego energetycznie oświetlenia w gminach lub obiektach użyteczności publicznej, a także na projekty demonstracyjne w zakresie budownictwa pasywnego lub zeroemisyjnego, którym towarzyszą działania informacyjno-promocyjne na rzecz upowszechnienia gospodarki niskoemisyjnej. 

O dofinansowanie mogą aplikować jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, podmioty, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki i stowarzyszenia, a także podmioty działające w ramach partnerstw publiczno-prywatnych.

Nabór wniosków będzie prowadzony do 29 września br., a rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na marzec 2018 r. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Projekty PV - 1MW pod aukcje i dotacje

Sprzedam projekty PV o mocy do 1MW w warmińsko-mazurskim pod dotacje - nabór do końca listopada 2017 czytaj dalej...

Szukamy partnerów do projektów PV

Posiadamy pakiet 50 projektów na różnych etapach zaawansowania, od decyzji administracyjnych do proj czytaj dalej...

Sprzedam Farmę Wiatrową

Witam, Sprzedam farmę wiatrową składającą się z 2 wiatraków typu Enercon E-53 (moc 800kW każdy), pos czytaj dalej...

SZUKAM DZIAŁKI POD DZIERŻAWĘ FARMY FOTOWOLTAICZNEJ

Podlaskie, Warminsko-Mazurskie, Mazovieckie, Lodzkie czytaj dalej...