Aukcje dla OZE tym razem bez problemów

Aukcje dla OZE tym razem bez problemów
Fot. Andrzej Błaszczak, wikimedia cc-by-sa-4.0
REKLAMA

Pod koniec ubiegłego tygodnia Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził kolejne aukcje dla odnawialnych źródeł energii. Tym razem obyło się bez problemów, które pojawiły się podaczas pierwszych aukcji zrealizowanych 30 grudnia 2016 r.

W przeprowadzonych w czwartek i piątek aukcjach szansę na wejście do nowego systemu rozliczeń w zakresie sprzedaży energii ze źródeł odnawialnych szansę mieli – pierwszego dnia inwestorzy planujący budowę instalacji OZE o mocy d 1 MW, w tym elektrowni fotowoltaicznych, wiatrowych i wodnych, a drugiego dnia właściciele istniejących elektrowni wodnych o mocy do 1 MW, którzy w ten sposób mogli wyjść z niekorzystnego systemu zielonych certyfikatów i przejść do gwarantującego potencjalnie wyższe i stabilne przychody systemu aukcyjnego.

Jak informuje w rozmowie z portalem Gramwzielone.pl Justyna Pawlińska z biura prasowego Urzędu Regulacji Energetyki, czwartkowe i piątkowe aukcje przebiegły sprawnie i nie odnotowano problemów z pierwszych aukcji z 30 grudnia 2016 r., kiedy niektórym inwestorom nie udało się złożyć swoich ofert na skutek problemów z dostępem do Internetowej Platformy Aukcyjnej.

URE nie podaje na razie szczegółów dotyczących choćby ilości zarejestrowanych ofert na sprzedaż energii, które za pośrednictwem systemu IPA złożyli w czwartek i piątek inwestorzy.

Na ogłoszenie wyników aukcji Urząd ma trzy dni robocze. Powinniśmy je więc poznać najpóźniej w środę. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (15)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
gość |
Mała nieścisłość. Wyniki aukcji z 29.06. powinniśmy poznać już we wtorek.
Matik |
hehehe, pozdrawiam Gosie i Anie, hehehe
Janek z poczty |
Ogłoszenie wyników przez URE następuje niezwłocznie po zamknięciu aukcji. 3 dni robocze ma Urząd na poinformowanie Ministra.
gość |
Rzeczywiście, informacja o wyniku aukcji powinna zostać podana niezwłocznie po zamknięciu sesji. W takim razie o co chodzi, skoro system jest zautomatyzowany i działał podobno bez zarzutu.
Optymista |
Potrzebny czas na korekty
klecha |
Jeszcze nie dotarły oferty z parafii.
RewolucjonistaOZE |
NIe ważne kto głosuje (czy ofertuje) ważne kto liczy głosy - mawiał Stalin, i to chyba wraca z rządami PIS. Jeżeli ktoś ma czyste intencje to ogłasza wyniki takiego plebiscytu (czy aukcji) od razu - bo sprawny system informtatyczny podaje to w ciągu 10 minut. Jak komuś nie starcza 2 dni (+weekend;-) to znaczy że miesza - to jest jak te całe rządy PISu...
Znawca |
Rewolucjonista chyba nie masz racji. System nie zweryfikuje np. czy podpisujący ofertę jest uprawniony do jej podpisania itd...
jojo |
Ja sobie myślę , że liczba ofert uczestników aukcji była tak oszałamiająca , że wymaga to czasu na zebranie myśli i sprecyzowanie komentarza przystającego do sytuacji.
Logik |
Sami przytaczacie te przepisy, najpierw URE ma poinformować zainteresowanych o wynikach a później ministra? Chyba w najbardziej rozwiniętych krajach byłoby to dość niestosowne i nielogiczne
PBC |
Superkomputer PIS`u potrzebuje na te wyniki 5 dni haha żeby je oczywiście sfałoszować... A mogli kupić macbooka pro za 12 kafli - wtedy wyniki byłyby po 3 minutach! haha Chory kraj!
AMS |
Z pewnością urzędnicy będą siedzieć w sobotę i niedzielę w robocie, bo jakieś Jaśniepany już natentychmiast muszą znać wyniki aukcji...
Gość |
@RewolucjonistaOZE i PBC - Jest taka jednostka chorobowa, w której człowiek wszędzie widzi spisek, myśli, że ściany mają oczy i że wszyscy chcą go oszukać. Może zainteresujcie się tym panowie, bo im wcześniej zaczyna się leczenie, tym większa szansa na powrót do normalności.
TK |
Jeżeli sami napisali, że wyniki podają niezwłocznie po zakończeniu aukcji to coś w tym jest , że w 5 dni super komputer nie może uszeregować ofert co powinno zająć mu 5-10 minut. Może najpierw trzeba dopasować oferty a to zawiera sporo czasu. Obecnie rządzący widzą wiele nieprawidłowości i przekrętów poprzedniej ekipy i mają całkowitą rację. Ale może sami nie powinni dawać powodów aby ich o takie nieprawidłowości podejrzewać.
klecha |
Żenada.

Giełda OZE

Kupię projekty elektrowni wiatrowych, pracujące elektrownie

Kupię projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące elektrownie. czytaj dalej...

Opolskie – pożyczka unijna do 1 mln zł dla inwestorów i instalatorów OZE.

Katana Konsulting zaprasza firmy mikro, małe i średnie do skorzystania z unijnych, więc preferencyjn czytaj dalej...

Dotacje do 90% na oświetlenie LED w firmach w 2019 roku.

Katana Konsulting do końca roku 2018 zaprasza przedsiębiorstwa z całej Polski o aplikowanie o bezzwr czytaj dalej...

FARMY FOTOWOLTAICZNE

Wydżierżawie ziemię 2ha: -kujawsko-pomorskie - miejscowość Brzoza - ziemia klasa 4,5 łąki -100% czytaj dalej...