Lidl będzie sprzedawał energię. Tylko odnawialną

Lidl będzie sprzedawał energię. Tylko odnawialną
Fot. Lidl Strom
REKLAMA

Lidl coraz mocniej wchodzi do branży energetycznej. Teraz we współpracy z niemieckim koncernem energetycznym E.ON zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych posiadających certyfikat TÜV.

Lidl montuje na dachach swoich sklepów instalacje fotowoltaiczne, z których energia częściowo zaspokoi energochłonną infrastrukturę sklepów niemieckiej sieci, a w niektórych miejscach posłuży również do ładowania samochodów elektrycznych, za pomocą stacji, które Lidl buduje na przysklepowych parkingach.

Teraz wywodząca się z Niemiec sieć sklepów zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych, którą dostarczy niemiecki koncern energetyczny E.ON.

Oferta „Lidl Strom” będzie dostępna w niemieckich sklepach Lidl od 3 lipca br., a klienci oprócz gwarancji zakupu wyłącznie zielonej energii dostaną gwarancję stałej ceny do 31 stycznia 2019 r.

Cena zielonej energii oferowana w ramach oferty „Lidl Storm” ma być niższa od cen oferowanych przez lokalnych dostawców.

Wraz z przejściem na ofertę „Lidl Storm” Lidl zaoferuje swoim klientom vuochery na zakupy w swoich sklepach.

Lidl stawia czyste technologie również w Polsce. W pierwszych sklepach Lidla w naszym kraju klienci będą mieć możliwość bezpłatnego i szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Pierwsza z ładowarek zainstalowana została w Poznaniu, w 600. sklepie Lidla w Polsce, a trzy kolejne powstaną w sklepach w Warszawie – na ulicach Modlińskiej i Puławskiej, a także w Centrum Dystrybucyjnym w Gródkowie w województwie śląskim.

Dodatkowo poznański sklep Lidla będzie zasilany energią z instalacji fotowoltaicznej i ogrzewany geotermią wspieraną rekuperacją.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (8)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
MojaPV |
Jeśli cena ma być niższa niż u lokalnych dostawców to znaczy ze Lidl do tego dopłaci.
Seb |
Dobrze ze PisowskiGeneratorPR do niczego nie doplaca. Czarne zloto i te sprawy.
SPS |
#1. Lidl dzięki zakupowi dużego pakietu energii mógł wynegocjować lepsze ceny niż lokalni dostawcy sprzedają w detalu lokalnym odbiorcom. W ten sposób Lidl może zaoferować niższe ceny. #2. Sprzedaż energii po niższych cenach może być częścią strategii marketingowej Lidla - coś w rodzaju "sprzedaży wiązanej": my sprzedajemy ci taniej energię ty robisz zakupy w naszych sklepach. W obu przpadkach Lidl do tego "NIE dopłaci".
ElektrowniaPV |
@SPS Ahaaa Lidl zakupił więcej energii niż dystrybutorzy... I to tylko sama "zielona" :D A to ciekawe. 2. W drugim wariancie wynika ze to konsument do tego dopłaci.
Seb |
PisowskiBełkotPR jednak milczy. 503 service unavailable.
SPS |
@Elektrownia: co Ty pie#ysz? Primo E.ON jest właśnie dystrybutorem energii i tak, z artykułu wynika, że sprzedawać będzie en. 'zieloną', cyt.: "...zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych...". Odnośnie #2, nie, nie wynika z tego że konsument zapłaci - skąd żeś taki wniosek wysnuł? Konsument porówna ceny produktów w Lidlu i innych sklepach i pójdzie tam gdzie produkt/usługa będzie lepsza i tańsza - niezależnie od tego czy kupił od Lidla energię czy nie. Wiesz co to 'wojna cenowa'? To jest przykład właśnie takiej wojny tylko, że sieć akurat nie obniża po prostu cen ale oferuje większe portfolio produktów i usług - wszystko jak zwykle w jednym celu: żeby przyciągnąć klienta.
MojaPV |
@SPS Włąśnie wynalazłes kolego perpetum mobile! w wersji finansowej. Energia kupowana od producenta taniej niż kupują dystrybutorzy i to jeszcze z certyfikatem, że "zielona" (pewnie ma inne molekuły ;) ) - wow! jakie to proste i "realne" ;)
SPS |
@Moja: tak, tak... ja wiem, że was nic nie przekona że czarne jest czarne...

Giełda OZE

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...

Sprzedam 600 kW PV na dachu

Sprzedam spółkę celową. 600 kW PV na dachu z przyznaną dotacją i wygraną aukcją. czytaj dalej...

Biogazownię rolniczą

Sprzedam biogazownię rolniczą o mocy 0,8 MWh czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 0,99 MW

Chcielibyśmy zaproponować Państwu sprzedaż projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 0,99 MW. Proje czytaj dalej...