E.ON obiecuje brytyjskim prosumentom zmniejszenie rachunków o połowę

E.ON obiecuje brytyjskim prosumentom zmniejszenie rachunków o połowę
Domowy magazyn energii E.ON Aura. Fot. E.ON
REKLAMA

Niemiecki koncern energetyczny poinformował o rozpoczęciu sprzedaży w Wielkiej Brytanii domowych instalacji fotowoltaicznych połączonych z magazynami energii. E.ON zapewnia, że taka inwestycja przełoży się na 50-procentowe oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

E.ON oferuje brytyjskim prosumentom zakup domowej instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu energii, zapewniając, że dzięki temu mogą oni zmniejszyć swoje rachunku za energię elektryczną o 50 proc.

Niemiecki koncern nie przedstawił na razie szczegółów cenowych swojej oferty, jednak zapewnia, że przeciętnej wielkości gospodarstwo domowe w środkowej części W. Brytanii, które posiada w swoim domu niezacieniony i skierowany na Południe dach, może zaoszczędzić w skali roku około 300 funtów, zmniejszając o połowę swój rachunek za energię.

Natomiast jeśli właściciel takiej instalacji podłączy ją do sieci w ramach nadal obowiązującego na Wyspach systemu taryf gwarantowanych, roczna korzyść finansowa ma dać w sumie około 560 funtów.

E.ON zaznacza, że własna produkcja energii z opcją przechowania niewykorzystanych nadwyżek, to odpowiedź na wprowadzone i spodziewane w Wielkiej Brytanii podwyżki cen energii, które wdrażają największe koncerny energetyczne, czyli tzw. wielkia szóstka, do której zalicza się również sam E.ON.

E.ON rozpoczął sprzedaż magazynów energii od rynku niemieckiego, co nastąpiło w kwietniu ubiegłego roku.

Magazyn energii E.ON Aura, który niemiecki koncern oferuje w ramach współpracy z drezdeńską firmą Solarwatt, jest dostępny w zestawach z magazynami energii składającymi się z baterii litowo-jonowych o pojemności 4,4 kWh, 6,6 kWh, 8,8 kWh oraz 11 kWh. E.ON zapewnia, że żywotność tych baterii wyniesie nawet 20 lat.

Niemiecki koncern na razie nie informuje, jakiego rodzaju magazyny energii zaoferuje swoim brytyjskim klientom i jaki będzie ich koszt. Na swojej brytyjskiej stronie internetowej E.ON deklaruje jednak przygotowanie indywidualnych ofert dla klientów, którzy zgłoszą zapytanie. 

Podana na stronie Solarwatt cena magazynu energii w zestawie z instalacją fotowoltaiczną – mającą produkować 3,2 MWh energii rocznie, w zestawie dopasowanym do potrzeb 2-3 osobowego gospodarstwa domowego – zawierająca podatek VAT i koszty montażu, zaczyna się dla rynku niemieckiego od 10,7 tys. euro w przypadku magazynu o pojemności 4,4 kWh.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (7)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
ATOM |
A co nas to obchodzi?! Zajmijcie się tym, co się u nas dzieje.
wungielprzywiezli |
U nas wysoko sprawny piec co w zestawie z modulowym magazynem energii złożonym z 25 kg worków węgla o wysokiej kalorycznosci bez limitu dające moc o wiele wyższa o tych marnych paru kwh
SPS |
@ATOM: czasami warto odpocząć od lokalnej ciasnoty umysłowej i poczytać co nowego u sąsiadów o nieco szerszych horyzontach.
MoherzinstalacjąPV |
@SPS: problem w tym, że mamy tu przykład ciasnoty umysłowej Twojej i naszych "sąsiadów o nieco szerszych horyzontach" . 10700euro x 4,25 zł = 45475 zł ; 3200 kW x 0,6zł = 1920 zł -wartość wyprodukowanej energii rocznie; 45475 / 1920 = 23,68 lat to okres zwrotu zainwestowanego kapitału. Należało by doliczyć odsetki i uwzględnić spadek sprawności systemu to nam wyjdzie tak na oko 25-30 lat okres zwrotu. Na pocieszenie uwzględnijmy też wzrost ceny energii i przyjmijmy że instalacja 100% bezawaryjna przez cały ten okres to optymistycznie podchodząc do tematu zwrot nastąpi JUŻ PO 20 LATACH :) Super biznes zapłacić za energię za 20 lat do przodu (taka mała przedpłata) To na warunki Polskie; Więc sprawa jasna zamawiać i instalować :). Może likwidacja gimnazjów i reforma edukacji coś zmieni i Polacy znowu nauczą się liczyć a nie tylko zachwycać się tym co zachodni koncern chce im wcisnąć .
SPS |
@Moher: gdy jeszcze chodziłem do szkoły to się warszwskim urzędasom nie śniły jeszcze ani gimnazja, ani ich likwidowanie więc spokojna głowa o moją edukację ;o). Dzięki za obliczenia - są bardzo odkrywcze! Ja będę się jednak upierał przy ciasnocie umysłowej części naszego społeczeństwa i co niektórych tu się wypowiadających, którzy mocno trącą "januszami biznesu". Idąc Twoim tokiem rozumowania ludzie, którzy kupują np. żywność organiczną czy auta za kilkaset tys. PLN to idioci bo przecież za dychę można kupić paska w tedeiku w idealnym stanie, co nie? Januszom biznesu wszystko się MUSI OPŁACAĆ - to jest słowo klucz przy podejmowaniu każdej decyzji. Trudno się im zresztą dziwić, dla kogoś kto 10tys euro uważa za kosmiczną sumę pieniędzy - stopa zwrotu z inwestycji jest najważniejsza. Trudno też im pojąć, że są takie miejsca i ludzie, którzy widzą trochę więcej niż tylko stopę zwrotu - a OZE mają kilka takich wartościowych aspektów. Sprawa jest prosta i każdy ma wybór: nie stać cię - nie kupujesz! Po co udowadniać to wszystkim naokoło?
MoherzinstalacjąPV |
@SPS: rozgryzłeś mnie. Jeżdżę do lasu i na działkę 17 letnim Fiatem Uno 0,9. Żywność organiczną na własne potrzeby produkuję, drzew posadziłem znacznie więcej niż wyciąłem, naczytałem się też o OZE i zainstalowałem niewielką bo 30 kWp instalację fotowoltaiczną dzięki której mam CWU, ogrzewam dom i zasilam wszystko energią elektryczną z tejże instalacji OZE. Przyznam się też, że inwestując krotność kosmicznej sumy 10tys euro w OZE byłem świadom braku sensu ekonomicznego ale jako snob ze wsi zamiast auta za kilkaset tysięcy założyłem panele, posadziłem kilka drzew. Wszystko po to właśnie by wnuczki gdy się już pojawią na tej planecie mogły oddychać czystszym powietrzem. Do pasji mnie jednak doprowadza taki artykuł w którym E.ON proponuje instalację oze za ciężkie pieniądze motywując to tym że jeśli nie kupisz ich instalacji to zapłacisz drożej za prąd który ten sam E.ON ci dostarcza. To propozycja nie do odrzucenia. Pytanie czy to są właśnie ".. takie miejsca i ludzie, którzy widzą trochę więcej niż tylko stopę zwrotu - a OZE mają kilka takich wartościowych aspektów". Ale przecież "Sprawa jest prosta i każdy ma wybór: nie stać cię - nie kupujesz! " Pozdrawiam serdecznie (mam na oku już auto :) )
SPS |
@Moher: no to faktycznie dołożyłeś się do 'zielonego trendu' jeszcze tylko tego Fiata Uno zmienisz (najlepiej na rower) i będziesz całkiem zielony. ;o) Artykułów i reklam nie brałbym do siebie - papier przyjmie wszystko. Ostatecznie to rynek zweryfikuje czy produkt EON'a i zaproponowana ceną były dobrym pomysłem czy nie. Pozdrawiam.

Giełda OZE

Sprzedam projekt 200 kW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt elektrowni fotowoltaicznej o mocy 200kW, zlokalizowanej w woj. małopolskim. Projekt czytaj dalej...

PROJEKTY PV i FW

Wykonujemy projekty instalacji PV i FW z pełną procedurą administracyjną łącznie z Pozwoleniem na Bu czytaj dalej...

Firma Montażowa

Firma zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych, przyjmie zlecenia w kraju i zagranicą. Jes czytaj dalej...

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...