E.ON obiecuje brytyjskim prosumentom zmniejszenie rachunków o połowę

E.ON obiecuje brytyjskim prosumentom zmniejszenie rachunków o połowę
Domowy magazyn energii E.ON Aura. Fot. E.ON
REKLAMA

Niemiecki koncern energetyczny poinformował o rozpoczęciu sprzedaży w Wielkiej Brytanii domowych instalacji fotowoltaicznych połączonych z magazynami energii. E.ON zapewnia, że taka inwestycja przełoży się na 50-procentowe oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

E.ON oferuje brytyjskim prosumentom zakup domowej instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu energii, zapewniając, że dzięki temu mogą oni zmniejszyć swoje rachunku za energię elektryczną o 50 proc.

Niemiecki koncern nie przedstawił na razie szczegółów cenowych swojej oferty, jednak zapewnia, że przeciętnej wielkości gospodarstwo domowe w środkowej części W. Brytanii, które posiada w swoim domu niezacieniony i skierowany na Południe dach, może zaoszczędzić w skali roku około 300 funtów, zmniejszając o połowę swój rachunek za energię.

Natomiast jeśli właściciel takiej instalacji podłączy ją do sieci w ramach nadal obowiązującego na Wyspach systemu taryf gwarantowanych, roczna korzyść finansowa ma dać w sumie około 560 funtów.

E.ON zaznacza, że własna produkcja energii z opcją przechowania niewykorzystanych nadwyżek, to odpowiedź na wprowadzone i spodziewane w Wielkiej Brytanii podwyżki cen energii, które wdrażają największe koncerny energetyczne, czyli tzw. wielkia szóstka, do której zalicza się również sam E.ON.

E.ON rozpoczął sprzedaż magazynów energii od rynku niemieckiego, co nastąpiło w kwietniu ubiegłego roku.

Magazyn energii E.ON Aura, który niemiecki koncern oferuje w ramach współpracy z drezdeńską firmą Solarwatt, jest dostępny w zestawach z magazynami energii składającymi się z baterii litowo-jonowych o pojemności 4,4 kWh, 6,6 kWh, 8,8 kWh oraz 11 kWh. E.ON zapewnia, że żywotność tych baterii wyniesie nawet 20 lat.

Niemiecki koncern na razie nie informuje, jakiego rodzaju magazyny energii zaoferuje swoim brytyjskim klientom i jaki będzie ich koszt. Na swojej brytyjskiej stronie internetowej E.ON deklaruje jednak przygotowanie indywidualnych ofert dla klientów, którzy zgłoszą zapytanie. 

Podana na stronie Solarwatt cena magazynu energii w zestawie z instalacją fotowoltaiczną – mającą produkować 3,2 MWh energii rocznie, w zestawie dopasowanym do potrzeb 2-3 osobowego gospodarstwa domowego – zawierająca podatek VAT i koszty montażu, zaczyna się dla rynku niemieckiego od 10,7 tys. euro w przypadku magazynu o pojemności 4,4 kWh.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
ATOM |
A co nas to obchodzi?! Zajmijcie się tym, co się u nas dzieje.
wungielprzywiezli |
U nas wysoko sprawny piec co w zestawie z modulowym magazynem energii złożonym z 25 kg worków węgla o wysokiej kalorycznosci bez limitu dające moc o wiele wyższa o tych marnych paru kwh
SPS |
@ATOM: czasami warto odpocząć od lokalnej ciasnoty umysłowej i poczytać co nowego u sąsiadów o nieco szerszych horyzontach.
MoherzinstalacjąPV |
@SPS: problem w tym, że mamy tu przykład ciasnoty umysłowej Twojej i naszych "sąsiadów o nieco szerszych horyzontach" . 10700euro x 4,25 zł = 45475 zł ; 3200 kW x 0,6zł = 1920 zł -wartość wyprodukowanej energii rocznie; 45475 / 1920 = 23,68 lat to okres zwrotu zainwestowanego kapitału. Należało by doliczyć odsetki i uwzględnić spadek sprawności systemu to nam wyjdzie tak na oko 25-30 lat okres zwrotu. Na pocieszenie uwzględnijmy też wzrost ceny energii i przyjmijmy że instalacja 100% bezawaryjna przez cały ten okres to optymistycznie podchodząc do tematu zwrot nastąpi JUŻ PO 20 LATACH :) Super biznes zapłacić za energię za 20 lat do przodu (taka mała przedpłata) To na warunki Polskie; Więc sprawa jasna zamawiać i instalować :). Może likwidacja gimnazjów i reforma edukacji coś zmieni i Polacy znowu nauczą się liczyć a nie tylko zachwycać się tym co zachodni koncern chce im wcisnąć .

Giełda OZE

sprzedam projekt 2mw

Sprzedam gotowy projekt farmy fotowoltaicznej na terenie województwa świętokrzyskiego. Teren dzierża czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV-2 MW z pozwoleniem na budowę 14 MW w opracowaniu

Sprzedam projekt PV-2 MW z pozwoleniem na budowę gmina Grójec -można podzielić 2x1 MW - rozbudowa czytaj dalej...

Poszukujemy instalatorów PV z WLKP i okolic

Poszukujemy firm do współpracy przy montażu instalacji fotowoltaicznych z materiału powierzonego. TY czytaj dalej...

Opracuję wnioski przyłączeniowe dla OZE

Opracuję wnioski przyłączeniowe dla OZE czytaj dalej...