Zapraszamy na XXV Konferencję Energetyczną EuroPOWER

Zapraszamy na XXV Konferencję Energetyczną EuroPOWER
Fot. MMC Polska
REKLAMA

Już 5-6 kwietnia 2017 r., podczas 25. edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER, kluczowi przedstawiciele branży po raz kolejny będą mieli okazję podjąć debatę na temat aktualnych wyzwań, z którymi zmaga się sektor energetyczny.

Konferencja EuroPOWER jest jednym z ważniejszych spotkań na mapie polskich konferencji. Jest ono o tyle ciekawe, że łączy różne spojrzenia na kwestie energetyki zarówno przedstawicieli koncernów, przedstawicieli rządu i dostawców technologii. Wydarzenie to jest dobrą recenzją tego, jak nadążamy za rozwojem rynku energii na skalę regionalną. Co więcej, dyskusje, które odbywają się na EuroPOWER są cennym doświadczeniem i dla tych, którzy podejmują główne decyzje i dla tych, którzy na rynku działają. Ta wymiana doświadczeń, wymiana opinii jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie nowoczesnej energetyki, który dynamicznie się zmienia – komentuje Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.

Nad merytoryką konferencji czuwa rada programowa, której przewodniczy dr Leszek Juchniewicz. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już m.in.:

  • Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju
  • Andrzej Piotrowski, podsekretarz stanu, Ministerstwo Energii
  • Filip Grzegorczyk, prezes zarządu, TAURON Polska Energia
  • Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki
  • Eryk Kłossowski, prezes zarządu, PSE
  • Marek Woszczyk, dyrektor generalny, PGNiG Upstream International
  • Piotr Adamczak, wiceprezes zarządu ds. handlowych, Enea
  • Krzysztof Kowalczyk, dyrektor zarządzający, ElectroMobilityPoland

Tematem pierwszego dnia jubileuszowej XXV edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER będzie restrukturyzacja i zmiana charakteru polskiej gospodarki. Zostanie poruszony temat bieżących reform rządowych, nowych regulacji oraz priorytetów strategii tzw. Planu Morawieckiego.

Przewodnim tematem Konferencji będzie również unijny pakiet regulacji "Czysta energia dla wszystkich Europejczyków”, który – jak zauważają organizatorzy – jest nowym wyzwaniem dla polskiej energetyki. Panel dyskusyjny będzie dotyczyć tego pakietu jako narzędzia realizacji i zmian unii energetycznej oraz oceny jednolitego europejskiego rynku energii, a także implementacji dyrektyw RED i EED.

Tematem panelu pt. Elektromobilność – megatrend rozwojowy czy przejściowa moda? będą zagadnienia takie jak infrastruktura ładowania samochodów elektrycznych – jej stan aktualny i perspektywy rozwoju, wpływ na rynek i gospodarkę kraju, korzyści dla sektora energii oraz konsumentów, a także wizja rozwoju polskiej elektromobilności.

W debacie inaugurującej drugi dzień Konferencji głównym tematem będą bezpieczeństwo energetyczne, miks energetyczny i rynek mocy, a następnie zagadnienia rynku gazu i paliw: kierunek dostaw, dystrybucja i perspektywy rozwoju.

Omawiając innowacje oraz trendy rynkowe, uczestniczy debaty opowiedzą o technologiach w polskiej elektroenergetyce, w tym mogących służyć w walce ze smogiem. Przedstawiciele Ministerstwa Energii zaprezentują program walki ze smogiem. Konferencję zakończy debata nt. roli konsumenta na zmieniającym się rynku energii. 

Szczegółowy program z listą prelegentów jest dostępny pod tym linkiem. 

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym XXV Konferencji Energetycznej EuroPOWER

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

TIER 1 moduły fotowoltaiczne CSUN 260W w cenie 400 zł (paleta)

Oferta ASAT Sp. z o.o. dla firm OZE oraz instalatorów PV: Moduł polikrystaliczny CSUN-260-60P o m czytaj dalej...

Projektowanie, doradztwo, inżynieria kontraktu w OZE

Oferujemy kompleksowe usługi dla wszystkich technologii OZE. Posiadamy bogate doświadczenie w branży czytaj dalej...

turbiny GE 1,5 MW

w związku z toczącymi się demontażami farm wiatrowych, posiadamy w tej chwili 12 szt. turbin 1,5 MW. czytaj dalej...

UKRAINA - PV

posiadamy na sprzedaż spółki celowe z projektami PV w Ukrainie wielkość projektów od 5,5 MW do 105 czytaj dalej...