Unijne dotacje na ciepło z OZE. Szkolenie dla wnioskodawców

Unijne dotacje na ciepło z OZE. Szkolenie dla wnioskodawców
Fot. Solid
REKLAMA

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie, kryteria wyboru projektów, procedury zawierania umów z wykonawcami oraz wypełnianie wniosku i kwalifikowalność kosztów będą tematami szkolenia z unijnego poddziałania 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł (ciepło) z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Na spotkanie z ekspertami NFOŚiGW zaprasza w najbliższy wtorek, 14 lutego, a zgłoszenia na szkolenie są przyjmowane do piątku, 10 lutego, za pomocą formularza dostępnego pod tym linkiem. Szkolenie jest bezpłatne, jednodniowe i odbędzie się w godz. 10:00-15:30 w siedzibie NFOŚiGW przy ul. Konstruktorskiej 3A w Warszawie.

Typ projektów podlegających dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, poddziałanie 1.1.1, to budowa nowych lub przebudowa instalacji skutkującej zwiększeniem mocy zainstalowanej jednostek wytwarzania energii cieplnej wykorzystujących biomasę, energię promieniowania słonecznego lub energię geotermalną.

Nabór w ramach unijnego poddziałania 1.1.1 rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku i trwa jeszcze do 1 marca 2017 r. Dofinansowanie może być udzielone przedsiębiorcom. Budżet konkursu wynosi 210 mln zł.

Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu nie może przekroczyć 85 proc. Łączna wartość wsparcia ze środków publicznych – ze wszystkich źródeł – dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt nie może być wyższa od 15 mln euro.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Dar |
Chyba przy tak ustawionych parametrach inwestycji, nie ma chętnych na aplikowanie o środki. Szkolenie na 20 dni przed zakończeniem naboru to chyba jakaś pomyłka?
a |
biomasa rolnicza jest cenniejsza gdy zastosuje się ją jako nawóz, solary latem sprawiają kłopot a zimą prawie nie grzeją, geotermia - pieniądze w wielkie słomiane inwestycje. Pozostają pompy ciepła choć niektórzy piszą tu w komentarzach że lobbowanie w GwZ jest ostatnio przesadne. Pytanie: czy proste pompy ciepła powietrze-powietrze za poniżej 2tys PLN są wystarczające trwałe żeby je stosować jako ogrzewanie? Czy ktoś ma już dłużej takie urządzenie? Czy to się kwalifikuje do w.w. programu wsparcia?

Giełda OZE

Elektrownia fotowoltaiczna 16,32MW

Elektrownia fotowoltaiczna 16,32MW Położenie - Kamień Mały gmina Witnica województwo Lubuskie, te czytaj dalej...

Projekt wygrana aukcja 380PLN/MWh, 120 kWp PV, własny grunt PnB w rozsądnej cenie

Sprzedam projekt z wygraną aukcją 380 PLN/MWh, możliwość sprzedaży energii od 2019r. Lokalizacja Lub czytaj dalej...

Biogazownia Rolnicza 0,5 MW

Biogazownia Rolnicza 0,5 MW Województwo mazowieckie, powiat Żuromin Posiadane dokumenty: • Pozw czytaj dalej...

Szukam podwykonawcy instalacji PV Warm-Maz

Firma szuka podwykonawcy mikroinstalacji PV. Możliwa stała współpraca. czytaj dalej...