Unijne dotacje na ciepło z OZE. Szkolenie dla wnioskodawców

Unijne dotacje na ciepło z OZE. Szkolenie dla wnioskodawców
Fot. Solid
REKLAMA

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie, kryteria wyboru projektów, procedury zawierania umów z wykonawcami oraz wypełnianie wniosku i kwalifikowalność kosztów będą tematami szkolenia z unijnego poddziałania 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł (ciepło) z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Na spotkanie z ekspertami NFOŚiGW zaprasza w najbliższy wtorek, 14 lutego, a zgłoszenia na szkolenie są przyjmowane do piątku, 10 lutego, za pomocą formularza dostępnego pod tym linkiem. Szkolenie jest bezpłatne, jednodniowe i odbędzie się w godz. 10:00-15:30 w siedzibie NFOŚiGW przy ul. Konstruktorskiej 3A w Warszawie.

Typ projektów podlegających dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, poddziałanie 1.1.1, to budowa nowych lub przebudowa instalacji skutkującej zwiększeniem mocy zainstalowanej jednostek wytwarzania energii cieplnej wykorzystujących biomasę, energię promieniowania słonecznego lub energię geotermalną.

Nabór w ramach unijnego poddziałania 1.1.1 rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku i trwa jeszcze do 1 marca 2017 r. Dofinansowanie może być udzielone przedsiębiorcom. Budżet konkursu wynosi 210 mln zł.

Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu nie może przekroczyć 85 proc. Łączna wartość wsparcia ze środków publicznych – ze wszystkich źródeł – dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt nie może być wyższa od 15 mln euro.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Dar |
Chyba przy tak ustawionych parametrach inwestycji, nie ma chętnych na aplikowanie o środki. Szkolenie na 20 dni przed zakończeniem naboru to chyba jakaś pomyłka?
a |
biomasa rolnicza jest cenniejsza gdy zastosuje się ją jako nawóz, solary latem sprawiają kłopot a zimą prawie nie grzeją, geotermia - pieniądze w wielkie słomiane inwestycje. Pozostają pompy ciepła choć niektórzy piszą tu w komentarzach że lobbowanie w GwZ jest ostatnio przesadne. Pytanie: czy proste pompy ciepła powietrze-powietrze za poniżej 2tys PLN są wystarczające trwałe żeby je stosować jako ogrzewanie? Czy ktoś ma już dłużej takie urządzenie? Czy to się kwalifikuje do w.w. programu wsparcia?

Giełda OZE

Projekty PV do 1 MW

Sprzedam 2 projekty PV do 1 MW każdy z warunkami przyłączeniowymi. Projekty budowlane w trakcie real czytaj dalej...

Praca dla ekipy monterskiej w Holandii

Witam, Poszukujemy ekipy monterskiej/firmy do pracy przy instalacjach PV na terenie Holandii. czytaj dalej...

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...