Kiedy ustawa o OZE zostanie przyjęta?

Kiedy ustawa o OZE zostanie przyjęta?
Winter, EWEA
REKLAMA

Kiedy ustawa o odnawialnych źródłach energii zostanie przyjęta przez parlament i kiedy ma szansę wejść w życie?

Zdaniem posła Andrzeja Czerwińskiego, przewodniczącego sejmowej komisji ds. energetyki, ustawa o OZE może zostać przyjęta we wrześniu i mogłaby zacząć obowiązywać od początku 2013 roku.

Wcześniej ustawa o OZE musi zostać przekazana do parlamentu przez rząd, co powinno się wydarzyć, zdaniem Czerwińskiego, w maju. Do tego czasu resort gospodarki powinien uwzględnić w projekcie ustawy uwagi, które wpłynęły w tej sprawie podczas zakończonych dwa tygodnie temu konsultacji społecznych, a które dotyczą przede wszystkim wielkości wsparcia dla poszczególnych technologii w nowym systemie zielonych certyfikatów.

- Trzeba brać pod uwagę, że są różne poziomy opłacalności inwestycji, np. inwestycje w technologie wiatrowe są dużo bardziej rentowne niż np. w projekty słoneczne. System certyfikatów powinien dawać gwarancję na sensowny zwrot kapitału, ale też nie powinien być rozwiązaniem, które zbyt daleko zniekształca rynek - Polska Agencja Prasowa cytuje Waldemara Pawlaka, szefa resortu gospodarki.

W najbliższych dniach Ministerstwo Gospodarki ma opublikować listę uwag dotyczących nowej ustawy, które wypłynęły do resortu podczas konsultacji społecznych.

gr.

Więcej informacji o bieżących wydarzeniach i komentarzach dotyczących nowej ustawy o OZE na Gramwzielone.pl w artykule: Ustawa o OZE: bieżące informacje, analizy i komentarze
 

 

Zobacz również

Komentarze

Giełda OZE

Szkolenia z OZE oraz Ochrony Środowiska

Profesjonalne szkolenia z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii, Ochrony Środowiska oraz Gospodarki Od czytaj dalej...

Elektrownia PV 1MW z dotacją

Przedmiotem oferty jest sprzedaż w pełni gotowego do realizacji projektu PV o mocy 0,92 MW z przyzna czytaj dalej...

Farmę Wiatrową KUPIĘ

Kupię od projekt farmy wiatrowej do mocy 16MW w jednej lokalizacji. Kryterium konieczne to prawomoc czytaj dalej...

Szukam Projektów oraz czynnych MEW od 300 kw

Poszukujemy MEW projektów lub w użytku od 300 kW. Tylko konkretne oferty i bez pośredników. Kon czytaj dalej...