Ile mikroinstalacji OZE jest w Warszawie?

Ile mikroinstalacji OZE jest w Warszawie?
Fot. innogy Polska
REKLAMA

Działająca na terenie Warszawy i okolic jako operator systemu dystrybucyjnego spółka innogy Stoen Operator (wcześniej RWE Stoen Operator) w pierwszych trzech kwartałach br. przyłączył do sieci instalacje OZE o mocy ponad 0,5 MW. W większości to mikroinstalacje. Wszystkie przyłączone źródła OZE to fotowoltaika.

W całym 2015 r. spółka innogy Stoen Operator przyłączyła w sumie 26 mikroinstalacji, a całkowita liczba takich instalacji w sieci tego operatora wzrosła do 41.

W I kwartale 2016 r. Innogy przyłączył do sieci 14 mikroinstalacji OZE, w kolejnym kwartale przyłączono 16 mikroinstalacji, a w ostatnim kwartale – w okresie od lipca do końca września – przyłączono 64 mikroinstalacje, co oznacza, że ich całkowita liczba w sieci operatora działającego na terenie Warszawy i okolic zwiększyła się do 135.

To niewiele zważywszy na liczbę odbiorców w stolicy, a także na realizowane w ostatnich kwartałach programy wsparcia, w tym program Prosument, czy program dotacji na zakup domowych instalacji OZE, które z przerwami realizuje Urząd m.st. Warszawy.

Jak wynika z informacji przekazanych portalowi Gramwzielone.pl przez spółkę innogy Stoen Operator, moc przyłączonych do jej sieci w pierwszych trzech kwartałach br. 94 mikroinstalacji wyniosła 587 kW, z czego moc 64 mikroinstalacji przyłączonych w ostatnim kwartale wyniosła 367 kW.

Średnia moc przyłączanych mikroinstalacji OZE  w pierwszych trzech kwartałach 2016 r. na terenie Warszawy wyniosła ok. 6,24 kW.

Oprócz mikroinstalacji, innogy Stoen Operator przyłączył w okresie od stycznia do końca września br. tylko dwa inne źródła OZE. Ich łączna moc to 145 kW. W obu przypadkach chodzi o instalacje fotowoltaiczne.

innogy Stoen Operator zarządza siecią elektroenergetyczną stolicy i realizuje zadania operatora systemu dystrybucyjnego. Firma dostarcza energię ponad 978 tysiącom klientów w Warszawie i okolicach.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Seas |
To jest porażka, najzamożniejsze miasto Polski, a instalacji jak na lekarstwo.
edoo |
Przeciętna wioska w Czechach, Słowacji przyłącza więcej!!!
bambino |
Aż dziwne że spółdzielnie mieszkaniowe nie angażują się w to. Panele fotowoltaiczne mogłyby być używane do oświetlania części wspólnych, a zamawiając dużą ilość paneli na dachy wieżowców byłyby w stanie wynegocjować lepszą cenę na każdej sztuce (efekt skali)
antypopis |
buahahahaha. Jest wynik 41 instalacji łącznie. Dobre!!!
Maruda |
Ale Inoge RWE to głównie osiedla i blokowiska... to PGE obsługuje większość domków jednorodzinnych w Warszawie a tam głównie są instalacje... Autor powinien dodać instalacje PGE... Ja mieszkam w Warszawie i Operatorem jest PGE... Swoją odpalałem w sierpniu...
tomek |
Warszawka się nie poPiS-ała ...

Giełda OZE

Projekt PV 1 MW z PnB woj. lubelskie

Mam do sprzedania projekt PV 1MW z PnB (lub spółka celowa) w woj. Lubelskim z PnB z wybudowanym złąc czytaj dalej...

szukam terenów pod wynajem PV i GEOtermię cała Polska

witam szukam terenów pod instalacje PV i elektrownie GEOtermalną klasa gruntu IV, V, VI , dzia czytaj dalej...

Instalacje PV z projektem 3,5 ml zł Brutto c. Polska z montażem

kompletne instalacje loco cała Polska projekt i montaż w cenie lokalizacje od 0,5 do 5 MW inwesty czytaj dalej...

stelaż PV 1 MW 530 tyś zł brutto - stacjonarny

stelaż 2 rzędowy na panele PV orientacja pion konstrukcja ocynkowana 2 razy gwarancja 30 lat IV czytaj dalej...