Dotacje na OZE na Pomorzu. Rusza nabór wniosków

Dotacje na OZE na Pomorzu. Rusza nabór wniosków
Images of Money, flickr cc
REKLAMA

Dzisiaj rozpoczyna się nabór wniosków w konkursie realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. pomorskiego, z którego unijne dotacje będzie można przeznaczyć na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Konkurs w ramach działania 10.3 Odnawialne źródła energii, poddziałanie10.3.1 Odnawialne źródła energii – wsparcie dotacyjne, finansowany z funduszy RPO dla woj. pomorskiego, potrwa do 31 stycznia 2017 r.

Konkurs jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjnych, związków i stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, jednostek administracji rządowej i innych jednostek sektora finansów publicznych, organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej/przedsiębiorstw społecznych, jednostek naukowych, instytucji edukacyjnych, szkół wyższych, grup producentów rolnych, przedsiębiorców, a także podmiotów, które zostały lub mają zostać wybrane do realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Dotację można przeznaczyć na budowę, rozbudowę lub przebudowę infrastruktury oraz zakup urządzeń służących do produkcji energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych, w tym wykorzystujących słońce o mocy do 2 MWe/MWt, biomasę do 5 MWt, biogaz do 1 MWe, a także geotermalne źródła ciepła o mocy do 2 MWt. 

Ponadto możliwe jest dofinansowanie przebudowy infrastruktury oraz zakupu niezbędnych urządzeń wykorzystujących energię wody wyłącznie na już istniejących budowlach piętrzących lub wyposażonych w hydroelektrownie o mocy do 5 MWe, budowy lub przebudowy infrastruktury przyłączeniowej niezbędnej do odbioru i przesyłu energii elektrycznej lub ciepła ze źródeł odnawialnych, a także rozbudowy i przebudowy sieci energetycznych średniego i niskiego napięcia oraz obiektów infrastruktury energetycznej i urządzeń technicznych wyłącznie w celu umożliwienia przyłączenia nowych instalacji produkujących energię z OZE (w tym m.in. stacje transformatorowe).

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85 proc. Budżet konkursu 10.3 Odnawialne źródła energii, poddziałanie10.3.1 Odnawialne źródła energii – wsparcie dotacyjne z RPO dla woj. pomorskiego to ponad 121,84 mln zł. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
pv |
Głupi da się nabrać. s
IXI |
Czy to znowu nie dla normalnego Kowalskiego.
TT |
Tylko dla wybranych, a kowalski jak to się mówi- nie dla psa...
TTT |
Nie dla wybranych ale dla tych którzy chcieli/chcą, ale pod warunkiem że macie WÓJTA/BURMISTRZA który chce. Niestety tych którym chce się robić coś dla swoich mieszkańców jest niewielu. Sprawdźcie w swojej gminie. Rozsądni wójtowie już w czerwcu zaczęli się do tego przygotowywać. Teraz po ogłoszeniu naboru jest już za mało czasu..... podziękujcie im przy urnie .

Giełda OZE

Sprzedam projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW

Sprzedam spółkę celową, projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z pozwoleniem na budowę oraz czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod Farmy Fotowoltaiczne PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV w całej Polsce. Wymagana powierzchnia działki min czytaj dalej...

Wydzierżawię działkę ok 3 ha

Wydzierżawię działkę pod farmy fotowoltaiczne PV (ok 3 ha). Lokalizacja woj. Mazowieckie/Podlasie. czytaj dalej...

Pompa ciepła All in one 3-12,4 kW

Najciekawsza z naszej oferty pompa ciepła ,z racji na rozwiązanie techniczne Cena netto /sztuka 9 czytaj dalej...