PARP dofinansuje audyty energetyczne. Dotacje do 70%

PARP dofinansuje audyty energetyczne. Dotacje do 70%
Kampa press

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę 6 ośrodków realizujących usługę doradczo-szkoleniową w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną. Celem usługi jest zwiększenie efektywności przedsiębiorstw w zakresie zużycia energii, a w dalszej perspektywie podniesienie ich konkurencyjności, rentowności i potencjału rynkowego. Doradztwo jest dofinansowane przez PARP w aż 70%. Na ten projekt Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przeznaczyła 2,75 mln zł.

Dzięki usłudze KSU klienci dowiedzą się, jakie procesy i urządzenia zużywają najwięcej energii w ich firmie, poznają sposoby optymalizacji zużycia energii i nauczą się jak w przyszłości samodzielnie kontrolować to zużycie. Zarekomendowane przez doradców KSU działania poprawią efektywność energetyczną firmy co najmniej o 10%.

W całej Polsce usługę w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną będzie realizować 6 ośrodków. Są to:

REKLAMA

1. ,,NETRIX GROUP” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Lublina

2. Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z Bielska-Białej

3. AT GROUP S.A z Krupskiego Młyna

REKLAMA

4. Niemiecko – Polska Fundacja Nowa Energia z Lublina

5. Kłunduk Grzegorz Przedsiębiorstwo Konsultingowe „AGM” z Zabrza

6. SEMPERUM Anna Tomsia-Zając, Janusz Parkitny S.C. z Katowic

Usługa w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną składa się z dwóch etapów. Pierwszym krokiem jest diagnoza i opracowanie Planu Poprawy Stanu Gospodarki Energetycznej firmy. Kolejnym etapem jest doradztwo przy procesie wprowadzania rekomendowanych w pierwszym etapie zmian i ulepszeń.

Klienci będą mogli liczyć na pomoc konsultantów m.in. przy optymalizacji zużycia energii, ograniczeniu kosztów jej pozyskania i poprawie systemu zarządzania energią w przedsiębiorstwie. Nasi świetnie wyszkoleni doradcy zaproponują najlepsze dla danej firmy rozwiązania, wśród których może się znaleźć termomodernizacja budynków, zmiana wykorzystywanych źródeł lub nośników energii, eliminacja strat przesyłu i wykorzystania energii cieplnej i elektrycznej, zmiana dostawcy energii i taryf, lub wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych – mówi Mariola Misztak-Kowalska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Otoczenia Biznesu w PARP.

materiał prasowy