Powołano podkomisję do prac nad ustawą o OZE

Powołano podkomisję do prac nad ustawą o OZE
Foto: Gramwzielone.pl (c)
REKLAMA

Wczoraj sejmowa komisja ds. energetyki i surowców energetycznych powołała podkomisję, która będzie procedować projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Wcześniej przeciwko jej powołaniu byli posłowie opozycji. 

Próbę powołania podkomisji do prac nad ustawą o OZE podjęto wcześniej w tym tygodniu, podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej nadzwyczajnej komisji ds. energetyki i surowców energetycznych, podczas którego posłowie Piotr Naimski z PiS i Jacek Najder z Twojego Ruchu zgłosili wnioski o niepowoływanie podkomisji, ponieważ, ich zdaniem, procedowanie projektu ustawy na podkomisji oznaczałoby brak transparentności. 

– Nie wyobrażam sobie, abyśmy w sposób odpowiedzialny i transparentny mogli przeprowadzić prace nad ustawą o OZE na podkomisji. (…) Prace podkomisji ds. małego trójpaku pokazały, z jakim tempem mogą być prowadzone prace podkomisji i z jakim lekceważeniem głosów opozycji - argumentował poseł Jacek Najder. 

Przewodniczący nadzwyczajnej komisji ds. energetyki i surowców energetycznych Andrzej Czerwiński ocenił natomiast, że powołanie podkomisji przyspieszy prace nad ustawą. 

Ostatecznie podkomisję do prac nad ustawą o OZE powołano wczoraj. Posłowie przeciwni powołaniu podkomisji zgodzili się na jej powołanie dzięki poszerzeniu jej składu. 

W skład podkomisji wejdzie 11 posłów, chociaż pierwotnie miało być ich 9. Powołanie podkomisji w 11-osobowym składzie przegłosowano stosunkiem głosów 16 do 8 przy jednym wstrzymującym się.

W podkomisji będzie pracować 5 posłów PO, 3 z PiS i po jednym z Twojego Ruchu, PSL i SLD.

W skład nadzwyczajnej komisji ds. energetyki i surowców energetycznych wchodzi 27 posłów. W przypadku podkomisji niewybrani do niej posłowie mogą uczestniczyć w jej pracach, ale bez prawa głosu.

gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Siwarsen |
Qrcze...nie wiem czy tak się uda...może by pomyśleć na powołaniem podpodkomisji przez podkomisję? Tylko pensje za udział muszą szybko ustalić i na pewni się uda.... Banda merytorycznych debili....
qwe |
Na 11 osób tylko dwóch ma coś wspólnego z elektryką czy energetyką, za to aż troje polonistów. Sami eksperci.
likwidator |
W razie konfliktu zbrojnego znisczone zostanie w pierwszej kolejnosci elektrownia atomowa, sieci przesylowe elek konwecjonalne, wodne , duze wiatraki, i przez kilka tygodni maja szanse przetrwac tylko setki tysiacy mikro instalacji(hybrydowe) nawet przy obowiazkowo zniszczonej sieci przesylowej -dzieki ktorym obywatele bede mogli jakos funkcjonowac; , szpitale polowe,porodowki, respiratory, mikro piekarnie wioskowe i.lodowki-leki przeciwtrzasowe,krew mikro instalacje obywatelskie powinny znales sie natychmiast w doktrynie obronnej kraju Nie dla mega instalacji energetycznych kontrolowanych przez koncerny miedzynarodowe w tym Rosyjskie.

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...