Dofinansowanie na nowe technologie grzewcze. Do podziału 200 mln zł

Dofinansowanie na nowe technologie grzewcze. Do podziału 200 mln zł
Fot. Gramwzielone.pl (C)

NCBiR prowadzi konkurs o dofinansowanie na innowacje w obszarze urządzeń grzewczych nawet  z zastosowaniem fotowoltaiki. Wnioski można składać do końca kwietnia, natomiast 30 marca odbędzie się szkolenie on-line, na którym będzie można uzyskać informacje nt. konkursu.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach tzw. Szybkiej Ścieżki chce wesprzeć innowacje w obszarze urządzeń grzewczych.

Do 30 kwietnia wnioski mogą składać producenci oraz konsorcja przedsiębiorców lub konsorcja przedsiębiorców z udziałem jednostek naukowych, składające się z 2-5 podmiotów.

REKLAMA

Zainteresowani wsparciem powinni zgłosić innowacje mieszczące się w jednym z 7 obszarów badawczych: 1. Konstrukcja i instalacja pomp ciepła, 2. Pompy ciepła w przemyśle i ciepłownictwie, 3. Konstrukcje kotłów, 4. Automatyka i systemy sterowania kotłów, 5. Konstrukcje indywidualne – ogrzewacze pomieszczeń, 6. Urządzenia dla ciepłownictwa, 7. Fotowoltaika.

Dla mikro- i małych przedsiębiorstw możliwe dofinansowanie może wynieść nawet do 80 proc. kosztów kwalifikowalnych na badania przemysłowe oraz do 60 proc. na prace rozwojowe. Średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć odpowiednio 75 proc. i 50 proc., zaś duże na środki w wysokości do 65 proc. i do 40 proc. kosztów. Jednostki badawcze w konsorcjach zarówno na badania przemysłowe jak i prace rozwoje otrzymają 100 proc. dofinansowania.

REKLAMA

Łączna pula środków wynosi 200 mln zł, z czego 20 mln przeznaczono dla województwa mazowieckiego, a pozostałe 180 mln dla reszty kraju. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 400 tys. zł, a maksymalna to równowartości 50 mln euro.

Wnioski w konkursie można składać on-line do 30 kwietnia za pośrednictwem systemu LSI NCBR. Ocena projektów ma potrwać od tej daty maksymalnie 90 dni.

Zainteresowani pozyskaniem środków mogą dowiedzieć się więcej podczas spotkania informacyjnego zaplanowanego na 30 marca, które we współpracy z NCBR organizuje Platforma Przemysłu Przyszłości. Z powodu obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, szkolenie odbędzie się w formacie on-line. Rejestracja jest darmowa w formularzu dostępnym pod tym linkiem.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.