VW wyposaży amerykańskie stacje ładowania w magazyny energii

VW wyposaży amerykańskie stacje ładowania w magazyny energii
Fot. Electrify America
REKLAMA

Electrify America, amerykańska spółka niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen, w części instalowanych w USA stacji szybkiego ładownia samochodów elektrycznych zastosuje bateryjne magazyny energii.

Firma należąca do grupy Volkswagena instaluje ładowarki umożliwiające ładowanie samochodów elektrycznych z mocą sięgającą nawet 350 kW. Na zastosowanie ładowarek o tak dużej mocy nie zawsze pozwalają jednak parametry sieci, do których mają zostać podłączone. Rozwiązanie to zastosowanie bateryjnych magazynów energii.

Electrify America zapowiada zainstalowanie jeszcze w tym roku w ponad 100 punktach ładowania bateryjnych magazynów energii Powerpack, które dostarczy Tesla.

Magazyny energii mają umożliwić ładowanie pojazdów elektrycznych z wysoką mocą, a także ograniczyć koszty funkcjonowania stacji dzięki poborowi energii z sieci w czasie, gdy jest ona tańsza.

Każdy z magazynów energii, który zainstaluje Electrify America, będzie mieć moc 210 kW, a jego pojemność wyniesie 350 kWh. Modularna budowa magazynów ma natomiast umożliwić w razie potrzeby w przyszłości poprawę tych parametrów.

Electrify America w ciągu 10 lat ma zainwestować w infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych 2 mld dolarów. Do połowy tego roku jej amerykańska sieć ma obejmować niemal 3 tys. ładowarek.

Tesla, która dostarczy magazyny energii dla Electrify America, sama rozwija na terenie USA sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych.

W ubiegłym roku firma Elona Muska uruchomiła stacje szybkiego ładowania w 293 lokalizacjach, co oznacza, że ich liczba wzrosła do 1 421. Tesla obsługuje już ponad 12 tys. szybkich ładowarek (tzw. Superchargers) oraz ponad 21 tys. wolniejszych ładowarek (tzw. Destination Charging).

W 2018 r. Tesla miała sprzedać magazyny energii o łącznej pojemności 1,04 GWh w stosunku do sprzedaży na poziomie 358 MWh zrealizowanej rok wcześniej.

Wyłącznie w czwartym kwartale 2018 r. Tesla dostarczyła magazyny energii o pojemności 225 MWh – o 6 proc. wyższej niż we wcześniejszym kwartale i o 57 proc. wyższej niż w analogicznym okresie roku 2017. Plan na ten rok to sprzedaż magazynów energii o całkowitej pojemności ponad 2 GWh.

Z kolei Volkswagen ostatnio zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty stacji ładowania o mniejszych mocach. Więcej na ten temat w artykule: Volkswagen będzie sprzedawać energię. Wyłącznie odnawialną.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...