InnoEnergy szuka startupów w obszarze magazynowania energii

InnoEnergy szuka startupów w obszarze magazynowania energii
Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy
REKLAMA

InnoEnergy, największy w Europie fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart, ogłosił nabór startupów z dziedziny magazynowania energii elektrycznej. Piętnaście z najbardziej innowacyjnych firm otrzyma dostosowane wartościowe pakiety usług, a najlepszy z nich zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 100 tys. euro.

W ramach współpracy z European Battery Alliance (EBA) InnoEnergy zamierza wspierać startupy pracujące nad innowacyjnymi technologiami oraz modelami biznesowymi w zakresie magazynowania energii. Przedmiotem szczególnego zainteresowania funduszu są innowacje w zakresie magazynowania energii elektrycznej możliwe do zastosowania w transporcie, sieciach energetycznych, rozproszonego i mobilnego przechowywania energii lub poprawiające efektywność energetyczną i redukujące emisję gazów cieplarnianych.

Najlepsi otrzymają miejsce w jednym z programów akceleracyjnych InnoEnergy Highway lub Boostway, oraz pakiety wsparcia, szkoleń, usług oraz finansowania. Program Highway to wsparcie start-upów na wczesnym etapie rozwoju, które pomaga w komercjalizacji produktów, natomiast program Boostway ma umożliwić zwiększenie skali prowadzonego biznesu.

European Battery Alliance rozpoczął swoją działalność w 2017 r. w celu stworzenia konkurencyjnego i zrównoważonego łańcucha wartości w zakresie produkcji baterii w Europie. W ramach EBA InnoEnergy współpracuje z ponad 120 podmiotami, a celem jest mocna pozycja europejskich graczy na nowym rynku, który do 2025 r. może być warty 250 miliardów euro.

– Działając jako zaufany partner, jesteśmy tu po to, by przyśpieszyć proces komercjalizacji, jedną z największych potrzeb biznesowych naszych partnerów. Dzięki naszemu wyjątkowemu ekosystemowi, oferujemy startupom niespotykany dostęp do wszystkiego, czego potrzebują, aby ich innowacyjne pomysły osiągnęły sukces komentuje Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.

Wybrani kandydaci uzyskają dostęp do sieci ponad 385 partnerów, w tym do sieci aniołów biznesu, europejskiej społeczności funduszy Venture Capital oraz publicznych instytucji finansowych. Startupy mogą liczyć również na doradztwo i mentoring członków zarządów, a także udział w europejskich wydarzeniach z dziedziny energetyki, w tym "The Business Booster" – corocznej konferencji organizowanej przez InnoEnergy, podczas której można zapoznać się ze startupami oraz ich innowacjami.

– Aby wspierać dekarbonizację transportu i energetyki poprzez elektryfikację, Europa potrzebuje innowacyjnych rozwiązań magazynowania energii. Naszą misją jest znajdowanie firm z unikalnymi i innowacyjnymi koncepcjami, produktami i rozwiązaniami, które mogą być częścią łańcucha zrównoważonej produkcji baterii – dodaje Bo Normark, ekspert do spraw magazynowania energii i inteligentnych sieci przesyłu w Innoenergy.

Nabór będzie prowadzony do 30 października br, a proces oceny składa się z 5 etapów: wstępnej aplikacji, wewnętrznej oceny, pięciominutowej sesji video oraz oceny zewnętrznych ekspertów. Po ostatnim etapie 30 kandydatów podzieli się swoimi pomysłami z dwoma równoległymi składami sędziowskimi i wybranych zostanie 15 laureatów. Podczas uroczystości planowanej na luty przyszłego roku zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. euro.

Do tej pory InnoEnergy wsparł 200 startupów, którym pomógł zebrać 117 mln euro z zewnętrznych źródeł finansowania i z których 121 sprzedaje już swoje produkty i usługi. Jak wylicza fundusz, te firmy posiadają już 42 patenty, a ich średni czas wejścia na rynek to zaledwie 16 miesięcy.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
pesel |
Jak wynika z opisu działalność jest raczej (wg mnie) nastawiona na show. Polskiej strony nie znalazłem a mam czynny patent, praktyczne efekty i pomysł na magazyn.
alladyn-solar-batt |
Do PESEL: rozszerzył bym Twoje spojrzenie o aspekt niedostatecznej ochrony Polskich patentów, bo po części opisywany EBA to ....wywiadownia gospodarczą w obszarze magazynowania, bilansowania, zarządzania przepływami energii. Czyżby doprawdy każdorazowo emanacją rodzimych projektów musiała przebiegać pod skrzydłami obcych spółek?
Lol |
Po co im magazyny energii jak otwierają nowa odkrywkę węgla brunatnego nazwnaczoną krwią
pesel |
Do Alladyna. No właśnie, patrzysz szerzej, politycznie ja tylko technicznie ale gdy tak pomyśleć, to masz rację.
AST |
Do PESEL i Alladyna. Takich wywiadowni jest wiele. Naszym gdyby dac na talerzu dobry i sprawdzony projekt to nikt się nim interesować nie będzie. Dlatego, że państwowe koncerny są de facto niczyje a służą wyłącznie nabijaniu kieszeni znajomkom którzy rozumem nie grzeszą. Gdy na nasz rynek wejdą producenci energii z zachodu Unii, to naszych koncernów nie będzie. Chore musi upaść bo nikt nie chce zmian.

Giełda OZE

Kompleksowy wykonawca elektrowni PV (powyżej 0.5 MW)

Kompleksowo wykonamy budowę elektrowni fotowoltaicznej. Zapytanie poprzez formularz: https://l.face czytaj dalej...

Wbijanie konstrukcji

Polska firma z 10-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej przyjmie zlecenie na wbicie konstru czytaj dalej...

Panele 335W 72 cells - w świetnej cenie!

Firma Alter Power Sp. z o.o. - oficjalny dystrybutor paneli fotowoltaicznych Amerisolar, CSUN (Tier czytaj dalej...

Potrzebny mocny finansowo partner

Potrzebujemy silnego finansowo partnera do sprzedaży złomu, również kolorowego z likwidowanej elektr czytaj dalej...