InnoEnergy szuka startupów w obszarze magazynowania energii

InnoEnergy szuka startupów w obszarze magazynowania energii
Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy
REKLAMA

InnoEnergy, największy w Europie fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart, ogłosił nabór startupów z dziedziny magazynowania energii elektrycznej. Piętnaście z najbardziej innowacyjnych firm otrzyma dostosowane wartościowe pakiety usług, a najlepszy z nich zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 100 tys. euro.

W ramach współpracy z European Battery Alliance (EBA) InnoEnergy zamierza wspierać startupy pracujące nad innowacyjnymi technologiami oraz modelami biznesowymi w zakresie magazynowania energii. Przedmiotem szczególnego zainteresowania funduszu są innowacje w zakresie magazynowania energii elektrycznej możliwe do zastosowania w transporcie, sieciach energetycznych, rozproszonego i mobilnego przechowywania energii lub poprawiające efektywność energetyczną i redukujące emisję gazów cieplarnianych.

Najlepsi otrzymają miejsce w jednym z programów akceleracyjnych InnoEnergy Highway lub Boostway, oraz pakiety wsparcia, szkoleń, usług oraz finansowania. Program Highway to wsparcie start-upów na wczesnym etapie rozwoju, które pomaga w komercjalizacji produktów, natomiast program Boostway ma umożliwić zwiększenie skali prowadzonego biznesu.

European Battery Alliance rozpoczął swoją działalność w 2017 r. w celu stworzenia konkurencyjnego i zrównoważonego łańcucha wartości w zakresie produkcji baterii w Europie. W ramach EBA InnoEnergy współpracuje z ponad 120 podmiotami, a celem jest mocna pozycja europejskich graczy na nowym rynku, który do 2025 r. może być warty 250 miliardów euro.

– Działając jako zaufany partner, jesteśmy tu po to, by przyśpieszyć proces komercjalizacji, jedną z największych potrzeb biznesowych naszych partnerów. Dzięki naszemu wyjątkowemu ekosystemowi, oferujemy startupom niespotykany dostęp do wszystkiego, czego potrzebują, aby ich innowacyjne pomysły osiągnęły sukces komentuje Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.

Wybrani kandydaci uzyskają dostęp do sieci ponad 385 partnerów, w tym do sieci aniołów biznesu, europejskiej społeczności funduszy Venture Capital oraz publicznych instytucji finansowych. Startupy mogą liczyć również na doradztwo i mentoring członków zarządów, a także udział w europejskich wydarzeniach z dziedziny energetyki, w tym "The Business Booster" – corocznej konferencji organizowanej przez InnoEnergy, podczas której można zapoznać się ze startupami oraz ich innowacjami.

– Aby wspierać dekarbonizację transportu i energetyki poprzez elektryfikację, Europa potrzebuje innowacyjnych rozwiązań magazynowania energii. Naszą misją jest znajdowanie firm z unikalnymi i innowacyjnymi koncepcjami, produktami i rozwiązaniami, które mogą być częścią łańcucha zrównoważonej produkcji baterii – dodaje Bo Normark, ekspert do spraw magazynowania energii i inteligentnych sieci przesyłu w Innoenergy.

Nabór będzie prowadzony do 30 października br, a proces oceny składa się z 5 etapów: wstępnej aplikacji, wewnętrznej oceny, pięciominutowej sesji video oraz oceny zewnętrznych ekspertów. Po ostatnim etapie 30 kandydatów podzieli się swoimi pomysłami z dwoma równoległymi składami sędziowskimi i wybranych zostanie 15 laureatów. Podczas uroczystości planowanej na luty przyszłego roku zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. euro.

Do tej pory InnoEnergy wsparł 200 startupów, którym pomógł zebrać 117 mln euro z zewnętrznych źródeł finansowania i z których 121 sprzedaje już swoje produkty i usługi. Jak wylicza fundusz, te firmy posiadają już 42 patenty, a ich średni czas wejścia na rynek to zaledwie 16 miesięcy.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
pesel |
Jak wynika z opisu działalność jest raczej (wg mnie) nastawiona na show. Polskiej strony nie znalazłem a mam czynny patent, praktyczne efekty i pomysł na magazyn.
alladyn-solar-batt |
Do PESEL: rozszerzył bym Twoje spojrzenie o aspekt niedostatecznej ochrony Polskich patentów, bo po części opisywany EBA to ....wywiadownia gospodarczą w obszarze magazynowania, bilansowania, zarządzania przepływami energii. Czyżby doprawdy każdorazowo emanacją rodzimych projektów musiała przebiegać pod skrzydłami obcych spółek?
Lol |
Po co im magazyny energii jak otwierają nowa odkrywkę węgla brunatnego nazwnaczoną krwią
pesel |
Do Alladyna. No właśnie, patrzysz szerzej, politycznie ja tylko technicznie ale gdy tak pomyśleć, to masz rację.
AST |
Do PESEL i Alladyna. Takich wywiadowni jest wiele. Naszym gdyby dac na talerzu dobry i sprawdzony projekt to nikt się nim interesować nie będzie. Dlatego, że państwowe koncerny są de facto niczyje a służą wyłącznie nabijaniu kieszeni znajomkom którzy rozumem nie grzeszą. Gdy na nasz rynek wejdą producenci energii z zachodu Unii, to naszych koncernów nie będzie. Chore musi upaść bo nikt nie chce zmian.

Giełda OZE

Vestasy V-80, 2 MW

Vestasy V-80, 2.000 kWh, wysokie 80m, do odbioru w 3-cim kwartale 2019, inkl. pierscien fundamentowy czytaj dalej...

Micony NM 900/52 , 74m

Micony 900kW (alternatywa do V-52), 52m lopaty, wysokosc wiezy 74m, bardzo dobry stan techniczny, do czytaj dalej...

Sprzedam generator 2000 kW po remoncie

Generator Weier 2000 kW typ DVSG 500/4 MSP nr 605934, rok produkcji: 2005, remont IV kwartał 2018r., czytaj dalej...

Kupie projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące turbiny

Kupie projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące turbiny. czytaj dalej...